Nasz Uczeń finalistą w Pięcioboju Zawodowym!!!
Uczeń klasy ósmej Bartłomiej Szyba został Finalistą w Pięcioboju Zawodowym!
Z radością informujemy, że nasz Bartłomiej osiągnął znakomity sukces, zostając finalistą w prestiżowym pięcioboju zawodowym, który odbył się w Zespole Szkół Transportowo Komunikacyjnych.
Bartek, wykazując się niezwykłą determinacją oraz umiejętnościami, stawił czoła licznym wyzwaniom, które wymagały zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych zdolności. Jego zaangażowanie i ciężka praca przyniosły wspaniałe rezultaty, a osiągnięcie finału to dowód na jego talent oraz poświęcenie.
Warsztaty plastyczne
17W czwartek (10.04.2025) klasa 1b wzięła udział w warsztatach plastycznych, w bibliotece, w Wilczopolu-Kolonii. Dzieci wykonały piękne prace, pracowały z wielkim zaangażowaniem. Dziękujemy Paniom prowadzącym zajęcia, było super
Little Singers
Konkurs piosenki angielskiej
04.04.2025 r. odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej " Little Singers" Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Głusk Jacka Anasiewicza . Do konkursu przystąpiły 4 placówki z gminy Głusk, razem 39 uczestników w 3 kategoriach wiekowych. Sponsorami konkursu byli: Rada Rodziców , Urząd Gminy Głusk oraz Camp Fun-kolonie z native speakerami. Rada Rodziców zadbała również o słodki poczęstunek dla gości i naszych uczniów.W skład komisji konkursowej weszli: Pani Paulina Giżycka -Dzierżak- mgr Stosunków Międzynarodowych UMCS. Wspólnie z mężem panem Pawłem Dzierżakiem prowadzą Camp-fun- kolonie z native speakerami.Pan Henryk Skórski-nauczyciel muzyki oraz edukacji wczesnoszkolnej.Na co dzień muzyk,pasjonat, multiinstrumentalista.Prezes Stowarzyszenia Artystyczna Gmina Głusk oraz kierownik Zespołu" Głuskowia
MKS FUNFLOOR LUBLIN
7831.03.2025r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Klubu Piłki Ręcznej PGE MKS FUNFLOOR LUBLIN, w składzie: Stela Posavec, która gra na pozycji rozgrywającej Magda Balsam- prawa skrzydłowa bramkarki: Paulina Wdowiak, Antonija Mamic oraz kierownik drużyny Radosław Kozaczuk Przyjechali do naszej szkoły, aby zachęcić uczniów do uprawiania sportu w szczególności dyscypliny jaką jest piłka ręczna. Opowiedzieli o swoich sukcesach sportowych, odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów, rozdawali autografy oraz przeprowadzili trening z poszczególnymi klasami. W naszej szkole został zorganizowany konkurs pt “PORTRET PIŁKARKI RĘCZNEJ PGE MKS FUNFLOOR LUBLIN” Do konkursu zostało zgłoszonych 52 prace i rozstrzygał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-8 Komisja konkursowa w składzie; Pani wicedyrektor Alicja Cioczek, nauczyciele Pani Marzena Sołtys, Pani Agnieszka Błaziak oraz
Targi Edukacyjne i Strzelnica Sportowa
Dnia 20 marca uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Lublinie. Wydarzenie to przyciągnęło wiele szkół, co stworzyło doskonałą okazję do zdobycia wiedzy o różnych profilach kształcenia oraz możliwościach dalszego rozwoju.
Konkurs matematyczno-językowy „Maths in English”
Sukces Julii Harasymow w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”
Z radością informujemy, iż nasza uczennica, Julia Harasymow, osiągnęła znakomity sukces w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”, zdobywając 4 miejsce! Konkurs ten, objęty honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, przyciągnął wielu utalentowanych uczestników z całego regionu.Julia, reprezentując Szkołę Podstawową w Wilczopolu - Kolonii, wykazała się wyjątkowymi umiejętnościami zarówno w zakresie matematyki, jak i języka angielskiego, co zaowocowało zdobyciem wysokiego miejsca w rankingu. Jej wynik jest dowodem na ciężką pracę oraz zaangażowanie, które wkłada w naukę.Nie możemy również zapomnieć o Leonie Kasprzaku z klasy VII, który również otarł się o podium, zdobywając maksymalną ilość punktów z matematyk
Poczytajmy sobie – akcja czytelnicza dla rodziców/opiekunów i dzieci
1W naszej szkolnej bibliotece trwa akcja czytelnicza pt. "Poczytajmy sobie". Jest to drugie w tym roku szkolnym działanie realizowane w ramach ogólnopolskiego programu "Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka". Celem akcji jest zachęcenie rodziców i dzieci do wspólnego czytania oraz do rozmów na temat przeczytanych książek. Miło nam poinformować, że pierwsi uczniowie wraz rodzicami wspólnie już przeczytali 4 książki, ocenili je, porozmawiali na temat lektury, a nawet młodsi przeprowadzili pewnego rodzaju egzamin starszym. Uwieńczeniem zrealizowanych zadań akcji Poczytajmy sobie były wręczone dyplomy i nagrody. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację zadań i przypominamy, że akcja trwa do końca roku szkolnego. Powodzenia i wielu przyjemności podczas wspólnego czytania.
II etap programu oświatowego Mali Wielcy Odkrywcy
Mali Wielcy Odkrywcy to program oświatowy dla przedszkoli, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG.
Oddziały przedszkolne w naszej szkole biorą w nim czynny udział.
Podczas II etapu programu dotyczącego wody, dzieci zapoznały się z wieloma eksperymentami. Stany skupienia wody, jej gęstość oraz wyporność. Wiele emocji i radości towarzyszyło dzieciom podczas zajęć, które rozbudziły ich ciekawość.
21 marca Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu!
Zgodnie z tradycją 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo. Przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy - powitania wiosny". W barwnym korowodzie dzieci śpiewały piosenki wiosenne, paliliśmy panny Marzanny żegnając zimową aurę. Wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości już na dobre!
Pięciobój zawodowy wyniki!!
Lista osób zakwalifikowanych do II etapu IV edycji konkursu, który odbędzie się 04 kwietnia 2025 r. o godzinie 10:00 w siedzibie ZSTK znajduje się poniżej
Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym do II etapu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!
Technik Informatyk Wiktor Szymczyk
Technik mechatronik Michał Olszak, Tytus Mazur
Zawody Szachowe w ZSTK w Lublinie
Po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w zawodach szachowych, które odbyły się w Zespole Szkół Transportowo-Kolejowych w Lublinie.
W zawodach uczestniczyło ponad 50 uczniów z różnych szkół z Lublina i okolic, a poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki.
Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, nie oddając żadnej gry. Najlepiej wypadł Franciszek Pietruczyk, który zdobył 4 wygrane partie. Tuż za nim uplasował się Tytus Mazur z 3 zwycięstwami oraz jednym remisem. Również Tomasz Malocha i Jędrzej Krzywicki pokazali się z dobrej strony, przyczyniając się do sukcesu naszej drużyny.
Zawód leśnik - spotkanie z absolwentem.
To wspaniale, że waszą szkołę odwiedził absolwent, Mikołaj Stelmach! Spotkania z takimi osobami mogą być inspirujące i motywujące dla uczniów. Mikołaj podzielił się swoimi doświadczeniami z Zespołem Szkół Leśnych w Biłgoraju, co z pewnością wzbogaciło wiedzę uczniów klasy VIII na temat przyszłych możliwości edukacyjnych. Opowiadając o szkole Mikołaj mógł przybliżyć uczniom, jakie przedmioty są nauczane w tej placówce, a także jakie umiejętności są rozwijane u przyszłych leśników. Podzielił się się informacjami o zajęciach praktycznych, które są istotnym elementem kształcenia w takiej szkole, jak praca w terenie, nauka o przyrodzie, a także zajęcia z zakresu ochrony środowiska.
Wyjazd Zawodoznawczy klasy VII do Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli
49Klasa VII miała przyjemność wziąć udział w wyjeździe zawodoznawczym do Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zwiedzić cały campus szkoły, a także uczestniczyć w interesujących warsztatach.
W trakcie zajęć poznali cykl życia pszczół oraz przygotowali ramki z woskiem do uli, co okazało się wyjątkowym doświadczeniem. Dodatkowo, zajęcia z nakrywania do stołu oraz sztuką składania serwetek były niezwykle angażujące i rozwijające umiejętności praktyczne naszych uczniów. Na zakończenie wizyty uczennice Zespołu Szkół Rolniczych zorganizowały przejażdżki konne w ujeżdżalni, co było wspaniałym zwieńczeniem naszego pobytu. Wyjazd dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i cennych doświadczeń, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.
Sukcesy:) językowe i matematyczne 1b
Z ogromną dumą informujemy,że III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "LEON" z języka angielskiego zajęła Judyta Dzierżak, Antonina Skiba zajęła V miejsce, a Wojciech Arasim zdobył miejsce IX. Wojtej zajął też X miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "ALFIK". Gratulujemy:)
Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Mój poetycki zachwyt"
Z przyjemnością informujemy,że nasz konkurs uprawnia do zdobycia dodatkowych punktów na świadectwie w klasie ósmej:)
Formularz_zgloszeniowy_do_konkursu_recytatorskiego25.docx
"Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu"
8W ramach poznawania zawodów i obchodów Dnia Kobiet uczniowie klasy 3 odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Uczestniczyli tam w zajęciach "Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu" Samodzielnie przygotowywali preparaty i obsługiwali mikroskopy. Niektórzy już chcą studiować na tej uczelni.
Kangur Matematyczny 2024
24.03.2024421 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Konkurs ten od lat cieszy się dużym uznaniem wśród miłośników matematyki na całym świecie. Jest to wyjątkowa okazja dla uczniów, by zmierzyć się z nietypowymi i ciekawymi zadaniami matematycznymi, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności logicznego myślenia oraz kreatywności. Niezależnie od tego, czy ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z matematyką, czy też już posiada zaawansowane umiejętności, Kangur oferuje zadania dostosowane do różnych poziomów trudności, co sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Uczniowie z różnych klas naszej szkoły, począwszy od najmłodszych aż po starsze roczniki, wzięli udział w tej emocjonującej rywalizacji.
AKTYWNA TABLICA 2023
14.03.202436Dzięki dotacji uzyskanej z programu rządowego Aktywna Tablica nasi uczniowie mogą poznawać nowoczesne technologie i przyswajać wiedzę w niestandardowy sposób:) Więcej szczegółów w zakladce projekty.
Ia poznaje zmysły:)
11.03.20246W minionym tygodniu klasa Ia poznawała zmysły. Uczniowie poznali pięć zmysłów: wzrok, słuch, dotyk, węch, smak. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły na stymulowanie pamięci słuchowej, skupieniu wzroku na szukaniu określonych przedmiotów oraz odgadywaniu różnych zapachów i smaków.
Warsztaty teatralne
11.03.2024Nowa galeria warsztaty teatralne została dodana do albumu fotograficznego
19Z okazji Dnia Kobiet w klasie II odbyły się warsztaty teatralne.
Afryka od kuchni
06.03.20242Na zakończenie omawiania Afryki uczniowie klasy 8 przygotowali degustację kuchni afrykańskiej. Wśród potraw znalazły się placuszki z bananów, senegalskie ciasteczka, afrykańskie pączki z bananami, czy marokańska zupa dyniowo- cukiniowa z ciecierzycą i wiele innych potraw. Aromaty przypraw rozchodziły się po całej szkole. Mimo że Afryka to kontynent borykający się z głodem po tej lekcji wszyscy byli najedzeni. Następnym razem zmierzymy się z kuchnią amerykańską.
Maroko
05.03.2024Nowa galeria Maroko została dodana do albumu fotograficznego
10W poniedziałkowy poranek naszą szkołę odwiedził podróżnik pan Marek. Opowiadał nam o swojej podróży do Maroka. Dzięki ciekawej opowieści i prezentacji multimedialnej mogliśmy choć troszkę poznać ten piękny afrykański kraj . Mogliśmy również obejrzeć pamiątki zgromadzone podczas jego podróży. Wszystkim bardzo się podobało. Czekamy na kolejne relacje z podróży.
Z patronem szkoły zostaję mistrzem pięknego pisania.
03.03.2024WYSTAWA WIRTUALNA PRAC PLASTYCZNYCH -
KONKURS KALIGRAFICZNY:
Z PATRONEM SZKOŁY ZOSTAJĘ MISTRZEM PIĘKNEGO PISANIA
Zapraszamy do wirtualnej galerii
wystawa pokonkursowa: Z PATRONEM SZKOŁY ZOSTAJĘ MISTRZEM at emaze Presentation
Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych zgłoszonych do konkursu kaligraficznego: Z patronem szkoły zostaję mistrzem pięknego pisania. Konkurs został zorganizowany w ramach prowadzonej innowacji organizacyjno-metodycznej: Stefan Kardynał Wyszyński – bliski dzieciom.
Warsztaty Zdrowego Odżywiania
03.03.202421W dniach 19- 20 lutego odbyły się warsztaty edukacyjne zdrowego odżywiania. Warsztaty były realizowane w ramach "Programu dla szkół", którego działania edukacyjne skupiają się na udostępnieniu dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych.
Poprzez połączenie zabawy, aktywności i nauki, pod opieką dietetyka dzieci mogły wspólnie poznać tajniki zdrowej diety, pochodzenia produktów i niemarnowania żywności oraz gospodarowania odpadami.
Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2024/2025
18.02.2024TERMINY I ZASADY REKRUTACJI
Wnioski do klasy pierwszej szkoły podstawowej zgodnie z harmonogramem należy składać od 19 lutego 2024r. do 08 marca 2024r. w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00-15.00
Podstawa prawna
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025
18.02.2024Rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025
Zgłoszenia Dziecka do oddziałów przedszkolnych należy dokonać poprzez wypełnienie wniosku, który należy złożyć w sekretariacie szkoły w dniach od 19 lutego 2024r. do 8 marca 2024r. w godzinach 8.00 - 15.00
Wnioski w wersji papierowej można pobrać także w sekretariacie szkoły oraz przy wejściu do oddziałów przedszkolnych.
Łańcuszek czytelniczy
19.02.20242W okresie Bożego Narodzenia biblioteka szkolna stała się celem częstych odwiedzin uczniów biorących udział w akcji: „Łańcuszek czytelniczy”. Chętni czytelnicy otrzymywali metryczki – ogniwa przeczytanych książek, a po ich wypełnieniu sklejali je i tworzyli łańcuszek.
Lekturki spod chmurki w klasach pierwszych
18.02.2024Nowa galeria Lekturki spod chmurki została dodana do albumu fotograficznego
32Sesja zdjęciowa klasa Ia
Uczniowie klasy 1 a biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”
Został zrealizowany moduł I „Bądź dobry dla ludzi”. Zapoznając się z lekturą „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke, dzieci dołączyły do zespołu biura detektywistycznego „Różowe Okulary” rozwiązując wspólnie z detektywem zagadki. Na koniec została wykonana sesja zdjęciowa gdzie każdy uczeń wcielił się w rolę Detektywa Pozytywki oraz każdy wykonał plakat głównego bohatera.
STOP SMOG!
08.02.202410Problem zanieczyszczenia powietrza jest coraz częściej omawiany w mediach i przebija się do ogólnopolskiej debaty publicznej. Bardzo ważnym elementem działań nakierowanych na poprawę jakości powietrza jest skuteczne informowanie i edukowanie, także dzieci i młodzieży, np. w ramach edukacji ekologicznej.
Podsumowanie akcji charytatywnej Ile waży Święty Mikołaj?
04.02.202421Uwaga, uwaga! Wiemy już Ile waży Święty Mikołaj!
Podsumowana została charytatywna zbiórka monet!
Dziękujemy serdecznie Rodzicom naszych przedszkolaków i dzieciom, które ochoczo przynosiły grosiki do przedszkola.
Akcja trwała od października do 19 stycznia 2024. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przeliczały zebrany bilon o różnych nominałach.
STREFA CISZY- PRZERWA MILCZEK
01.02.202423W BIBLIOTECE DAMY CI SPOKÓJ-
STREFA CISZY- PRZERWA MILCZEK
Wraz z nowym rokiem kalendarzowym w naszej bibliotece szkolnej wprowadziliśmy na jednej przerwie strefę ciszy, przerwę milczek. Obowiązuje ona po 3 lekcji,
godzina 10:30-10:40.
Każdy, kto pragnie się wyciszyć, pobyć sam ze Sobą i Swoimi myślami, w zupełnej ciszy poczytać, odpocząć, „poszydełkować” czy w ciszy powtórzyć materiał na kolejną lekcję - jest bardzo mile widziany w czasie przerwy milczek.
Zaproszenie do udziału w konkursie
23.01.2024KONKURS KALIGRAFICZNY:
Z PATRONEM SZKOŁY ZOSTAJĘ MISTRZEM PIĘKNEGO PISANIA
Kaligrafia – sztuka starannego i estetycznego pisania, a często również, zdobionego
artystycznie. Do ok. 1960 roku była w Polsce przedmiotem nauczania początkowego,
mającym na celu doskonalenie pisma odręcznego. Kaligrafia była także przedmiotem
kształtującym charakter i cierpliwość.
Proponuję konkurs kaligraficzny, który jest adresowany do każdego z Was.
Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:
uczniowie klas I-III, klas IV-VI oraz VII-VIII.
Cele konkursu:
1. Rozpowszechnienie nauki i myśli patrona szkoły błogosławionego Stefana
Kardynała Wyszyńskiego,
2. Rozpowszechnienie umiejętności kaligraficznych, czyli pięknego pisania,
4. Uwrażliwienie na walory estetyczne odręcznego pisania,
5. Ćwiczenie cierpliwości i staranności oraz poczucia estetyki,
6. Rozbudzanie umiejętności kształtnego, starann