Uwaga zmiana rozkładu busa 2025 - Usługi Transportowe -Przewóz Osób-Z.Paszkowski
Rozkład na rok 2025 na trasie Nowiny – Majdan Mętowski realizowany przez Usługi Transportowe -Przewóz Osób-Zbigniew Paszkowski
Nowy rozkład uwzględnia przewóz uczniów z Majdanu "za szkołą" oraz z ul. Zakątek
Utworzono 3 nowe przystanki:
Majdan Mętowski 1 (koniec nowej drogi za szkołą)
Majdan Mętowski 2
Wizyta w Domu Seniora " Patronus " Kalinówce
26.12.2024 Przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych wraz z Paniami udały się do Domu Seniora "PATRONUS" w Kalinówce. Podopieczni domu seniora zostali obdarowani kartkami bożonarodzeniowymi oraz stroikami świątecznymi - były to podarunki przygotowane przez dzieci oraz Panie z Oddziałów Przedszkolnych.Odwiedziny w tym szczególnym miejscu wywołały na twarzach seniorów uśmiech, radość i wielkie wzruszenie.
Jasełka 2024
19Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić
smutku, cierpień, przeciwności.
... Ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.
Myśli bł. kard. Wyszyńskiego na koniec roku
W czwartek 19 grudnia 2024r. społeczność naszej szkoły, rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście uczestniczyli w jasełkach szkolnych przygotowanych przez uczniów klasy IIa i IIb pod kierunkiem Pani Krystyny Zalewskiej oraz Pani Barbary Sławińskiej. Przedstawienie zapoczątkował występ chórku szkolnego pod kierunkiem Pana Henryka Skórskiego, który zaśpiewał dla nas piękne kolędy i pastorałki, m.in. "Złota Jerozolima", czy utwór "Uciekali, uciekali" . Następnie uczniowie klas drugich przedstawili nam historię narodzenia Pana Jezusa. Całość została dopełniona tańcem Aniołów, pastorałkami i kolędami w przepięknej scenerii.
Poznajemy zawód pielęgniarki oraz ćwiczymy pierwszą pomoc
W grudniu, dzięki uprzejmości Pani Anny Dzierżak, młodzież z naszej szkoły miała okazję zapoznać się z pracą pielęgniarki oraz przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. W ruch poszły fantomy zakupione w ramach projektu "Razem Bezpieczniej" oraz inne przyrządy, które przyniosła Pani Anna między innymi defibrylator AED.
Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kartka Bożonarodzeniowa”
1W Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu - Kolonii odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”.
Na konkurs wpłynęło łącznie 73 prac plastycznych z całej Polski. Wszystkie kartki były pięknie i starannie wykonane. Komisja konkursowa oceniła prace, szczególnie biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, estetykę wykonania, oryginalność, pomysłowość oraz walory artystyczne.
Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2024
613 grudnia 2024 r. w naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyła się druga edycja przedszkolnego konkursu kolęd i pastorałek. W konkursie wzięło udział 18 przedszkolaków w 2 kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki.
Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Uroku występom dodały przygotowane przez rodziców piękne stroje o charakterze bożonarodzeniowym. Przedszkolaków oceniało jury konkursowe w składzie: Pani Marzena Sołtys, Pani Czesława Masłowska i Pani Aneta Sołtysiak. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Ostatecznie wyłoniono laureatów w dwóch kategpriach wiekowych. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowan
Świętowanie w IIa
1612 grudnia w klasie IIa odbyło się uroczyste dekorowanie pierniczków. Uczniowie wraz z rodzicami ozdabiali przyniesione pierniczki, odbyło się wspólne śpiewanie kolęd oraz zabawy integracyjne. Uczniowie wraz z Rodzicami miło spędzili czas.
Warsztaty świąteczne
27Klasa 3 z dużym zaangażowaniem i radością udekorowała pierniczki. Będą cudowną dekoracją świątecznego stołu.
W dzień św. Mikołaja...
58W dzień Świętego Mikołaja czyli 6 grudnia klasa II a i II b wybrała się do Technologii. Uczniowie mogli zapoznać się z robotami z różnych rejonów świata. Zgłębiać tajemnice sztucznej inteligencji. Zobaczyć teatralne widowisko z udziałem robotów.
KSIĄŻKOWI SUPERBOHATEROWIE
7Miło nam poinformować, że pierwsi członkowie Klubu Supermocy zdobyli wszystkie moce i bonusy czytelnicze - zostali prawdziwymi książkowymi superbohaterami.
Za wykonane cztery zadania i dwa wyzwania czytelnicze otrzymali nie tylko bohaterski tytuł, ale także dyplom i nagrodę.
Wszystkie nagrody – bardzo bogate i radujące dzieci, zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców.
Co może zrobić rodzic, aby wesprzeć swoje dziecko dotknięte Zespołem Aspergera? Jak z nim rozmawiać, jak uczyć je komunikacji i kontaktów społecznych z innymi?
- Kiedy rozmawiasz z dzieckiem, zachęcaj je do kontaktu wzrokowego, np. powiedz „popatrz na mnie”. Poproś dziecko, żeby na Ciebie patrzyło, kiedy chce Ci coś powiedzieć. Wyjaśnij, jak ważny jest kontakt wzrokowy, ale bez uporczywego wpatrywania się przez cały czas. Być może pomocna będzie taka schem
Projekt: „Efektywne nauczanie języka angielskiego w Gminie Głusk’’
Projekt: „Efektywne nauczanie języka angielskiego w Gminie Głusk’’
Logotypy: Fundusze Europejskie dla Lubelskiego, flaga Polski, napis "Rzeczpospolita Polska", symbol Unii Europejskiej, logo Województwa Lubelskiego z napisem "Lubelskie pełne możliwości".
Data publikacji: 28.03.2024
W dniu 28 marca 2024 r. Gmina Głusk podpisała umowę o dofinansowanie projektu pt. „Efektywne nauczanie języka angielskiego w Gminie Głusk’’ w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet X Lepsza edukacja, Działanie 10.1 Skuteczna edukacja, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Julcia Maziarczyk wyróżniona w wojewódzkim konkursie plastycznym
Miło nam poinformować, że Julcia Maziarczyk uczennica klasy 1a została wyróżniona w XXXIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MOJE BOŻE NARODZENIE” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Tomasza Szabłowskiego. Organizatorem konkursu były: Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie oraz Wydział d/s Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.
Warsztaty w klasie III
Warsztaty w klasie III
9Święta tuż, tuż W klasie odbyły się świąteczne warsztaty kreatywne prowadzone przez P. Szykułę i P. Arasim. Powstały piękne prace.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. ZABAWA ANDRZEJOWA W SCENERII BAJKOWEJ
97W czwartek 28 listopada 2024r. obchodziliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. U dorosłych wywołał on miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie ten dzień jest zawsze aktualny. Przypomnieliśmy sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa, zanurzyliśmy się w świat magicznych historii i zainspirowaliśmy do wspólnej i kreatywnej zabawy w bajkowym wymiarze.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
25„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” to hasło XIV edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.
Patrol egzaminacyjny wyruszył poza teren szkoły w celu sprawdzenia jak dorośli radzą sobie z mnożeniem. Uczennice klasy VIII Hania, Milena i Zuza z opiekunem odwiedziły Aptekę, Bank, Bibliotekę, Urząd Gminy Głusk, Samorządowy Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół, Gminny Ośrodek Pomocy Rodzinie, Starostwo Powiatowe, sklepy i targowisko w Dominowie oraz firmy prowadzące działalność w pobliżu szkoły. Napotkani rodzice uczniów naszej szkoły również rozwiązywali test z mnożenia. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tabliczką mnożenia.
I Ty możesz być Świętym Mikołajem w…
Prace plastyczne przygotowane na OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2024: „Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny”
Konkurs organizowany w ramach Orszaku św. Mikołaja.
Czytelniczy klub SUPERMOCY już działa
34Miło nam poinformować, że w naszej szkolnej bibliotece działa KLUB SUPERMOCY. Wstąpiło do niego 75 śmiałków z klas I-VIII. Odważni czytelnicy i oczywiście zakochani...w czytaniu realizują już wyzwania czytelnicze, zdobywają nowe moce i bonusy czytelnicze.
Życzymy przyjemności z czytania i radości z zabawy z kodami QR.
AKTYWNA TABLICA 2023
14.03.202436Dzięki dotacji uzyskanej z programu rządowego Aktywna Tablica nasi uczniowie mogą poznawać nowoczesne technologie i przyswajać wiedzę w niestandardowy sposób:) Więcej szczegółów w zakladce projekty.
Ia poznaje zmysły:)
11.03.20246W minionym tygodniu klasa Ia poznawała zmysły. Uczniowie poznali pięć zmysłów: wzrok, słuch, dotyk, węch, smak. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły na stymulowanie pamięci słuchowej, skupieniu wzroku na szukaniu określonych przedmiotów oraz odgadywaniu różnych zapachów i smaków.
Warsztaty teatralne
11.03.2024Nowa galeria warsztaty teatralne została dodana do albumu fotograficznego
19Z okazji Dnia Kobiet w klasie II odbyły się warsztaty teatralne.
Afryka od kuchni
06.03.20242Na zakończenie omawiania Afryki uczniowie klasy 8 przygotowali degustację kuchni afrykańskiej. Wśród potraw znalazły się placuszki z bananów, senegalskie ciasteczka, afrykańskie pączki z bananami, czy marokańska zupa dyniowo- cukiniowa z ciecierzycą i wiele innych potraw. Aromaty przypraw rozchodziły się po całej szkole. Mimo że Afryka to kontynent borykający się z głodem po tej lekcji wszyscy byli najedzeni. Następnym razem zmierzymy się z kuchnią amerykańską.
Maroko
05.03.2024Nowa galeria Maroko została dodana do albumu fotograficznego
10W poniedziałkowy poranek naszą szkołę odwiedził podróżnik pan Marek. Opowiadał nam o swojej podróży do Maroka. Dzięki ciekawej opowieści i prezentacji multimedialnej mogliśmy choć troszkę poznać ten piękny afrykański kraj . Mogliśmy również obejrzeć pamiątki zgromadzone podczas jego podróży. Wszystkim bardzo się podobało. Czekamy na kolejne relacje z podróży.
Z patronem szkoły zostaję mistrzem pięknego pisania.
03.03.2024WYSTAWA WIRTUALNA PRAC PLASTYCZNYCH -
KONKURS KALIGRAFICZNY:
Z PATRONEM SZKOŁY ZOSTAJĘ MISTRZEM PIĘKNEGO PISANIA
Zapraszamy do wirtualnej galerii
wystawa pokonkursowa: Z PATRONEM SZKOŁY ZOSTAJĘ MISTRZEM at emaze Presentation
Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych zgłoszonych do konkursu kaligraficznego: Z patronem szkoły zostaję mistrzem pięknego pisania. Konkurs został zorganizowany w ramach prowadzonej innowacji organizacyjno-metodycznej: Stefan Kardynał Wyszyński – bliski dzieciom.
Warsztaty Zdrowego Odżywiania
03.03.202421W dniach 19- 20 lutego odbyły się warsztaty edukacyjne zdrowego odżywiania. Warsztaty były realizowane w ramach "Programu dla szkół", którego działania edukacyjne skupiają się na udostępnieniu dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych.
Poprzez połączenie zabawy, aktywności i nauki, pod opieką dietetyka dzieci mogły wspólnie poznać tajniki zdrowej diety, pochodzenia produktów i niemarnowania żywności oraz gospodarowania odpadami.
Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2024/2025
18.02.2024TERMINY I ZASADY REKRUTACJI
Wnioski do klasy pierwszej szkoły podstawowej zgodnie z harmonogramem należy składać od 19 lutego 2024r. do 08 marca 2024r. w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00-15.00
Podstawa prawna
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025
18.02.2024Rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025
Zgłoszenia Dziecka do oddziałów przedszkolnych należy dokonać poprzez wypełnienie wniosku, który należy złożyć w sekretariacie szkoły w dniach od 19 lutego 2024r. do 8 marca 2024r. w godzinach 8.00 - 15.00
Wnioski w wersji papierowej można pobrać także w sekretariacie szkoły oraz przy wejściu do oddziałów przedszkolnych.
Łańcuszek czytelniczy
19.02.20242W okresie Bożego Narodzenia biblioteka szkolna stała się celem częstych odwiedzin uczniów biorących udział w akcji: „Łańcuszek czytelniczy”. Chętni czytelnicy otrzymywali metryczki – ogniwa przeczytanych książek, a po ich wypełnieniu sklejali je i tworzyli łańcuszek.
Lekturki spod chmurki w klasach pierwszych
18.02.2024Nowa galeria Lekturki spod chmurki została dodana do albumu fotograficznego
32Sesja zdjęciowa klasa Ia
Uczniowie klasy 1 a biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”
Został zrealizowany moduł I „Bądź dobry dla ludzi”. Zapoznając się z lekturą „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke, dzieci dołączyły do zespołu biura detektywistycznego „Różowe Okulary” rozwiązując wspólnie z detektywem zagadki. Na koniec została wykonana sesja zdjęciowa gdzie każdy uczeń wcielił się w rolę Detektywa Pozytywki oraz każdy wykonał plakat głównego bohatera.
STOP SMOG!
08.02.202410Problem zanieczyszczenia powietrza jest coraz częściej omawiany w mediach i przebija się do ogólnopolskiej debaty publicznej. Bardzo ważnym elementem działań nakierowanych na poprawę jakości powietrza jest skuteczne informowanie i edukowanie, także dzieci i młodzieży, np. w ramach edukacji ekologicznej.
Podsumowanie akcji charytatywnej Ile waży Święty Mikołaj?
04.02.202421Uwaga, uwaga! Wiemy już Ile waży Święty Mikołaj!
Podsumowana została charytatywna zbiórka monet!
Dziękujemy serdecznie Rodzicom naszych przedszkolaków i dzieciom, które ochoczo przynosiły grosiki do przedszkola.
Akcja trwała od października do 19 stycznia 2024. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przeliczały zebrany bilon o różnych nominałach.
STREFA CISZY- PRZERWA MILCZEK
01.02.202423W BIBLIOTECE DAMY CI SPOKÓJ-
STREFA CISZY- PRZERWA MILCZEK
Wraz z nowym rokiem kalendarzowym w naszej bibliotece szkolnej wprowadziliśmy na jednej przerwie strefę ciszy, przerwę milczek. Obowiązuje ona po 3 lekcji,
godzina 10:30-10:40.
Każdy, kto pragnie się wyciszyć, pobyć sam ze Sobą i Swoimi myślami, w zupełnej ciszy poczytać, odpocząć, „poszydełkować” czy w ciszy powtórzyć materiał na kolejną lekcję - jest bardzo mile widziany w czasie przerwy milczek.
Zaproszenie do udziału w konkursie
23.01.2024KONKURS KALIGRAFICZNY:
Z PATRONEM SZKOŁY ZOSTAJĘ MISTRZEM PIĘKNEGO PISANIA
Kaligrafia – sztuka starannego i estetycznego pisania, a często również, zdobionego
artystycznie. Do ok. 1960 roku była w Polsce przedmiotem nauczania początkowego,
mającym na celu doskonalenie pisma odręcznego. Kaligrafia była także przedmiotem
kształtującym charakter i cierpliwość.
Proponuję konkurs kaligraficzny, który jest adresowany do każdego z Was.
Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:
uczniowie klas I-III, klas IV-VI oraz VII-VIII.
Cele konkursu:
1. Rozpowszechnienie nauki i myśli patrona szkoły błogosławionego Stefana
Kardynała Wyszyńskiego,
2. Rozpowszechnienie umiejętności kaligraficznych, czyli pięknego pisania,
4. Uwrażliwienie na walory estetyczne odręcznego pisania,
5. Ćwiczenie cierpliwości i staranności oraz poczucia estetyki,
6. Rozbudzanie umiejętności kształtnego, starann