• Zasady zdrowego odżywiania-konferencja dla Rodziców

• Spotkanie edukacyjne dla Rodziców z zakresu zdrowego odżywiania w ramach realizacji "Programu dla szkół"

Prelekcję poprowadziła Pani Sylwia Cieślik - dietetyk, która przedstawiła Rodzicom podstawy zdrowej diety dla dzieci, zasadę zdrowego talerza oraz podzieliła się informacjami po przeprowadzeniu warsztatów dietetycznych dla uczniów klas 1-5 Rodzice otrzymali również praktyczne wskazówki w jaki sposób komponować zdrowe śniadaniówki,  tak by dostarczały składników odżywczych niezbędnych dla zapewnienia zdrowia naszych dzieci.

• Wizyta w gospodarstwie rolnym.

• 26 marca w ramach realizacji projektów "Kameleon " i "Owoce i warzywa w szkole " uczniowie klasy 2 i 3 odwiedzili gospodarstwo rolne Państwa Gorzel. Pan przekazał nam dużo ciekawych informacji o swojej pracy, a dzieci zaprzyjaźniły się z krowami i cielaczkami. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane pysznymi krówkami. Długo będziemy pamiętać to wydarzenie.

• SZKOLNY KONKURS „ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE”

• SZKOLNY KONKURS „ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE”.

W marcu odbył się szkolny konkurs „Zdrowe drugie śniadanie”, w którym wzięli udział uczniowie klas   I – V.

Uczniowie mieli za zadanie przygotować w domu samodzielnie lub z rodzicami drugie śniadanie i przynieść do szkoły.

Celem konkursu było promowanie zdrowego odżywiania, uświadamianie jak ważne jest spożywanie wartościowych posiłków, jak również inspirowanie do twórczych działań kulinarnych i radości z przyrządzania posiłków.

Komisja konkursowa brała pod uwagę zawartość owoców, warzyw, białek, węglowodanów oraz kreatywność.

I miejsce zajęła klasa Ia

II miejsce zajęła klasa II

III miejsce zajęła klasa Ib

Gratulujemy!

Nagrody pieniężne dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców.

Serdecznie dziękujemy.

• Warsztaty zdrowego odżywiania

• W dniach 19- 20 lutego  szkole odbyły się warsztaty edukacyjne zdrowego odżywiania. Warsztaty były realizowane w ramach "Programu dla szkół", którego działania edukacyjne skupiają się na udostępnieniu dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych.

Poprzez połączenie zabawy, aktywności i nauki, pod opieką dietetyka dzieci  mogły wspólnie poznać tajniki zdrowej diety, pochodzenia produktów i niemarnowania żywności oraz gospodarowania odpadami.

Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda cały proces powstawania zdrowego jedzenia, od wyhodowania warzyw i owoców do przygotowania z nich i z produktów mlecznych pysznych przekąsek. Ponieważ od dawna wiadomo, że najwięcej uczymy się doświadczając, chcemy aby dzieci osobiście spróbowały swoich sił w przygotowywaniu prostych i zdrowych potraw, a także samodzielnej uprawy warzyw, owoców i ziół!

• Wycieczka edukacyjna do gospodarstwa ekologicznego

• DZIEŃ WODY

• WARSZTATY ZDROWEGO ODŻYWIANIA

• W dniach 19 - 20 luty w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne na temat zdrowego odżywiania. Warsztaty były realizowane w ramach "Programu dla szkół", którego działania edukacyjne skupiają się na udostępnieniu dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych.