Mój poetycki zachwyt - etap szkolny, klasy 4-8
15Dzisiaj odbył się ostatni szkolny etap konkursu recytatorskiego Mój poetycki zachwyt
Do następnego etapu bilet otrzymały:
kategoria IV-VI:
I miejsce - Gabriela Dzierżak
II miejsce - Julia Wrońska
III miejsce - Martyna Kołodziej
kategoria VII - VIII:
I miejsce - Krystyna Pętala
II miejsce - Michalina Bolibok
Mój poetycki zachwyt - etap przedszkolny
41W poniedziałek 22 maja odbyły się eliminacje do wojewódzkiego konkursu recytatorskiego Mój poetycki zachwyt, laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej kategorii wiekowej będą reprezentować naszą szkołę już 2 czerwca.
Udział wzięło pięcioro dzieci 3-4letnich
I miejsce Iza Lecieć,
II miejsce Kasia Turlewicz
Wyśpiewana statuetka dla szkoły
Agnieszka Kazula z klasy V brała udział w XIII Archidiecezjalnym Konkursie Muzyczny
o Świętym Janie Pawle II organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II
w Sobieszczanach gmina Niedrzwica Duża.
Agniesia zaprezentowała piosenkę religijną Biały Pielgrzym.
Bardzo dziękujemy Rodzicom Agnieszki za współpracę, zawiezienie i towarzyszenie
Dziewczynce w zmaganiach konkursowych.
Wielki sukces literacki
POPISZ SIĘ TALENTEM
Uczennica klasy III Antonina Bezkorowajna została laureatką VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Popisz się talentem”.
Tematem tegorocznej edycji były Okulary Czasu, jak dzieci widzą dorosłych i czy Okulary Czasu pomagają się nawzajem zrozumieć.
Nasza Tosia napisała opowiadanie zatytułowane „Kanapka ze śmietaną i z cukrem”.
Jury w składzie: Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Monika Hałucha (PS IBBY), Barbara Kosmowska (pisarka), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk) oraz Rafał Witek (pisarz) spośród 1961 prac, wybrało 30 zwycięskich opowiadań, 15 z klas I – IV i 15 z klas V – VIII.
Jesienią ukaże się książka ze zwycięskimi utworami.
Dziękujemy Tosi za podjęcie kreatywnego, literackiego wyzwania. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwoju i wielu osiągnięć.
https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem2023
Magia słowa
Z radością zawiadamiamy,że nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Magia Słowa i już niedługo ich wiersze ukażą się w tomiku poezji:)
Szczególne gratulacje dla Zuzi Kołodziej, Hani Godyńskiej, Igi Czajkowskiej, Heleny Łuszcz, Krysi Pętali
Mój poetycki zachwyt etap szkolny 2023
Nowa galeria Mój Poetycki Zachwyt etap szkolny 2023 została dodana do albumu fotograficznego
28Przedstawiciele klas I-III przygotowali dla nas prawdziwe święto poezji. Do konkursu przystąpiło 14 uczestników. Jury w składzie: Pani Wicedyrektor Alicja Cioczek, Pani Marzena Sołtys i Pani Kasia Wójcik, po burzliwych obradach, wyłoniły zwycięzców:
Poznajemy świat zawodów - spotkania edukacyjne z rodzicami uczniów klasy pierwszej
11W ramach cyklu spotkań „Poznajemy świat zawodów” uczniów klasy I odwiedzili Rodzice Kornelki, Oli, Zosi i ciocia Mikołaja. Nasi goście opowiedzieli nam o swoich zawodach: policjanta, projektanta krajobrazu, nauczyciela, elektryka, producenta kosmetyków i strażaka. Uczniowie dowiedzieli się jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym na ulicy i w szkole. Poznali na czym polega praca projektanta krajobrazu. Mogli obejrzeć różne projekty np. placów zabaw i parków. Mama Oli jest nauczycielem i pracuje w przedszkolu. Przygotowała dla dzieci ciekawe zagadki i konkursy, a tata zaprezentował jak działa brama automatyczna. Uczniowie samodzielnie mogli nią sterować. Mama Zosi wprowadziła nas w świat zapachów i niezwykłych właściwości roślin. Uczniowie mieli okazję dotykać i sprawdzać różne zapachy kosmetyków i suszonych roślin. Wszystkich ucieszyły pachnące upominki. Ciocia Mikołaja
Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Troska o naszą planetę łączy ludzi niezależnie od wyznania, koloru skóry, wieku czy też zawodu. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań od każdego mieszkańca Ziemi. Wiele z naszych codziennych i prostych działań ma bezpośredni wpływ na ograniczenie skutków zmian klimatu, począwszy od np. zakręcenia kranu podczas mycia zębów czy wyłączenia światła, gdy wychodzimy z pokoju.
Uwaga, uwaga pociąg osobowy z Mediolanu do Turynu …
10Uczniowie klasy III zakończyli II moduł projektu „Czytam z klasą Lekturki spod chmurki” - Podróże po Europie.
Trzecioklasiści w grupach wykonali lokomotywę i wagony. Śladami psa Lampo poznali wiele włoskich miast.
DZIEŃ ZIEMI
1Z okazji zbliżającego się Święta Ziemi klasa VI na dzisiejszej lekcji biologii wybrała się posprzątać teren wokół naszej szkoły. Udało nam się posprzątać plac zabaw i zielony teren wokół szkoły. Przypominamy, że w akcji nie chodzi jedynie o to, by sprzątać, ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady. Każdego dnia mamy wpływ na to jak wygląda nasz planeta – Dbajmy o nią najlepiej jak potrafimy!
Wspomnienie o Św. Pamięci Pani Dyrektor Jadwidze Dudzisz
15Św. Pamięci Pani Jadwiga Dudzisz - Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Wilczopolu w latach 1973-1984
Uczennica Szkoły w Wilczopolu w latach1945-1951
Dziękujemy i pamiętamy!
Ze wspomnień uczniów Pani Jadwigi Dudzisz - mieszkańców Wilczopola, Klin , Majdanu Mętowskiego:
W latach 60-tych Pani Jadwiga Dudzisz mieszkając wówczas w Wilczopolu uczyła dzieci w prywatnym domu na Majdanie Mętowskim.Często pokonywała tę trasę pieszo, nawet w czasie srogich zim. Czasem gospodarze przywozili i odwozili Panią Jadwigę.
Aktywni Uczniowie!
7Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w realizacji projektu realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Funduszu Regionalnego finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Na terenie Polski prowadzonego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.
W ramach projektu młodzież odbyła dwudniowe szkolenie w Motyczu Leśnym prowadzone przez trenerów Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Kolejnym etapem było opracowanie przez młodych obywateli czterech projektów na rzecz społeczności szkolnej:
„Szkoła Edukacji Centrum Dobrego Wychowania 2022 – szkoły budują społeczeństwo partycypacyjne”
W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła w Wilczopolu-Kolonii dzięki nawiązaniu współpracy z Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo mogła uczestniczyć w kilku ciekawych projektach i inicjatywach.W grudniu młodzież z klasy 8 uczestniczyła w projekcie „Szkoła Edukacji Centrum Dobrego Wychowania 2022 – szkoły budują społeczeństwo partycypacyjne”, dofinansowanym przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, realizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Dobrego Wychowania. Uczniowie aktywnie wzięli udział w projekcie, dzięki czemu przygotowali świąteczną paczkę dla jednej z rodzin znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej.mKolejnym projektem, w którym bierzemy udział są „Wybory w Mieście M – uczymy się lokalnej partycypacji w okresie X.2022 – IX. 2023 r.”Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny finansowanego przez Islandię,
Wspieramy Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie!
Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby
i problemy innych ludzi i zwierząt, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Dlatego tuż przed Świętami Wielkanocnymi nauczycielki z Oddziałów Przedszkolnych przy SP w Wilczopolu-Kolonii zorganizowały ogólnopolski konkurs plastyczny „Kartka Wielkanocna”, którego celem było przekazanie otrzymanych kartek - dzieciom z Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie wraz z życzeniami świątecznymi od naszych przedszkolaków. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło aż 134 prace od przedszkolaków z całej Polski, którymi mogliśmy obdarować chore dzieci
z Hospicjum.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego KARTKA WIELKANOCNA
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kartka Wielkanocna”
29 marca 2023r. w Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „KARTKA WIELKANOCNA”. Na konkurs wpłynęło łącznie 134 prac plastycznych z całej Polski. Wszystkie kartki pięknie i starannie wykonane. Komisja konkursowa oceniła prace, szczególnie biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, estetykę wykonania, oryginalność, pomysłowość oraz walory artystyczne.
KLUB SUPERMOCY- Wstąp do klubu, zdobywaj kolejne supermoce, by zostać książkowym superbohaterem!
19.11.2024Drodzy Czytelnicy
Biblioteka szkolna pragnie zaprosić Was do zabawy czytelniczej i udziału w ogólnopolskiej akcji KLUB SUPERMOCY w ramach realizowanej II edycji programu: Biblioteka Dobre Miejsce dla Człowieka.
W trakcie zabawy czytelniczej, otrzymacie zadania– min. przeczytacie cztery książki określonego gatunku, zrealizujecie dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będziecie zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia oraz supermoce czytelnicze.
Antonina Grygowa - opiekunka więźniów Majdanka
17.11.202423W dniu 07.11. klasa VIII wybrała się na zwiedzanie nazistowskiego obozu na Majdanku
Jest to kolejny etap projektu uczniowskiego, podczas którego uczniowie poznają inne bohaterki projektu “Mateczki,łączniczki, więźniarki - historie kobiet okresu wojny i okupacji”, tj.:
- Antoninę Grygową – obozową „Mateczkę”
Mitologia
16.11.202450Aktywnie poznajemy mitologię:)
#projekt edukacyjny 2024
Podczas realizacji projektu Teatr uczniowie mają okazję poznać różne oblicza pracy przy tworzeniu spektaklu i filmu. Sami projektują stroje, scenografie, wcielają się w postaci z lektur i postaci mitologiczne. Obecnie przygotowują się do stworzenia scenariusza opartego na mitach Jana Parandowskiego.
Uwaga konkurs:)
15.11.2024Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, termin składania prac został przełożony na 19 listopada.
Projekt klasy VI
08.11.202412Uczniowie klasy VI w ramach realizacji projektu „Ale kosmos! Młodzież z Lubelszczyzny tworzy kampanie edukacyjne popularyzujące wiedzę o języku polskim dla społeczności lokalnych” przygotowali i przeprowadzili kampanię informacyjną dotyczącą poznanych w trakcie warsztatu zjawisk językowych.
W ramach kampanii w naszej szkole uczniowie zaangażowani w projekt, po
warsztatach w Motyczu Leśnym zorganizowali w szkole Wystawę na temat
” Ale kosmos !- Jaki nasz język jest ciekawy!”
KARIERA BEZ BARIER
07.11.2024UWAGA😊
Informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału
w ogólnopolskim projekcie „Kariera bez barier”
"Kariera bez barier" jest projektem, który ma na celu wspieranie uczniów
w przygotowaniu do aktywnego uczestnictwa na rynku pracy. Projekt realizowany jest
w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” we współpracy
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Patriotyzm w sercu dziecka”
04.11.20242Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej
powołanej w celu rozstrzygnięcia
Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
pt. „Patriotyzm w sercu dziecka”Konkurs zorganizowany został przez Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu- Kolonii.
Dnia 31.10.2024 roku odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: „Patriotyzm w sercu dziecka”
Na konkurs wpłynęło 37 prac z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całej Polski.
Oceny prac konkursowych dokonała komisja złożona z nauczycieli oddziałów przedszkolnych.
Jury, jako kryterium oceny obrało pod uwagę: samodzielność, zgodność z tematem oraz walory artystyczne.
Program Mali Wielcy Odkrywcy
28.10.2024Program Mali Wielcy Odkrywcy jest programem edukacyjnym organizowanym przez
Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza
Nasza szkoła zakwalifikowała się do otrzymania Pakietu Naukowego, który zawiera
materiały edukacyjne dla przedszkolaków. Pomogą nam one odkrywać świat drzew, wody oraz miar!
Scenariusze zajęć, instrukcje oraz przedmioty do wykonywania eksperymentów.
Wszystko, czego potrzebujemy, aby każde zajęcia były fascynującą przygodą!
Wprowadzimy dzieci w świat nauki i ekologii poprzez proste i angażujące projekty badawcze.
Krok po kroku, zaplanujemy i zrealizujemy projekty edukacyjne, poznamy skomplikowane zjawiska w przystępny sposób oraz będziemy rozwijać samodzielność i ciekawość dzieci.
Pierwszym tematem programu jest świat drzew! . Przedszkolaki dowiedzą się, co to jest fotosynteza, jak ważne są drzewa dla naszego ekosystemu , a także poznają ich różne gatunki .
Tematem drugiego
Pociągiem do Lublina
23.10.202447Uczniowie klasy II b podczas wycieczki do Świdnika zwiedzali lotnisko. Obserwowali odprawy pasażerów i starty samolotów. Wiedzą jak przygotować się do podróży i jakich pamiątek nie można przywozić z wakacji.
Podziwiali flotę Aeroklubu Świdnik oraz oglądali szkoleniowy lot samolotu.
Ze Świdnika dotarli pociągiem do Lublina, a później z Dworca Głównego PKP udali się na Metropolitarny Dworzec Autobusowy, by wrócić busem do Wilczopola.
Realizacja projektu uczniowskiego - Tydzień życzliwości.
15.10.202450Uczniowie klasy siódmej stanęli na wysokości zadania i tak jak zaplanowali zrealizowali w naszej szkole Tydzień życzliwości w dniach 7-11 października 2024. Wszystkie pomysły i działania zaproponowane przez siódmoklasistów zostały zaplanowane w Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym w ramach udziału w programie Kultura - Interwencje ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Warsztaty edukacji obywatelskiej w Centrum Dobrego Wychowania
07.10.2024Kultura w mieście M - klasa VII wzięła udział w warsztatach z zakresu edukacji obywatelskiej, których tematem przewodnim była organizacja życia kulturalnego w fikcyjnym mieście. Uczniowie wcielali się w role: mieszkańców, przedstawicieli stronnictw kandydujących w wyborach oraz dziennikarzy przeprowadzających wywiady. Gra zakończyła się debatą o potrzebach kulturalnych mieszkańców i głosowaniem na wybrane ugrupowanie.
Udział w projekcie edukacyjnym "Mateczki, łączniczki, więźniarki"
07.10.202418W dniu 03.10.2024 klasa VIII z naszej szkoły rozpoczęła realizację projektu „Mateczki, łączniczki, więźniarki – historie kobiet okresu wojny i okupacji” realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Dobrego Wychowania z darowizny Fundacji Totalizatora Sportowego w ramach programu „Z kobietami patriotkami”.
Uczniowie naszej szkoły udział w projekcie rozpoczęli od warsztatu Leśna Kwatera Żołnierzy Niezłomnych. Tematyka warsztatu przybliża młodzieży działalność na ziemiach naszego regionu żołnierzy podziemia antykomunistycznego, w tym kobiet: Zofii Pelczarskiej ps.„Ciotka”, Janiny Przysiężniak ps. „Jaga”, ppor. Henryki Roszkowskiej ps. „Kurczak”.
Akcja charytatywna Pomoc dla Powodzian
02.10.202411Akcja charytatywna Pomoc dla Powodzian
ORGANIZATORZY:
Oddziały Przedszkolne oraz Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii,
Koordynatorzy akcji charytatywnej: nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego
Zoom Natury
29.09.2024101Klasy drugie i klasa trzecia z początkiem września przeżyły wielką przygodę w Zoom Natury w Janowie Lubelskim.
Uczestniczyły w warsztatach z gadami egzotycznymi i wykazały się dużą wiedzą. Mogły doświadczać i przeżywać niezwykłe emocje w laboratoriach edukacyjnych: energii i recyklingu, runa leśnego, awifauny i troposfery, gdzie poprzez zagadki, filmy, gry, animacje nabyły umiejętność obserwacji otaczającej natury.
Zapraszamy
27.09.2024W najbliższy poniedziałek będziemy obchodzić Dzień Chłopaka w połączeniu z Festynem Razem Razem Bezpieczniej w ramach realizacji Rządowego Programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. Czeka nas super zabawa i nauka jednocześnie 👍 Zapraszamy🙂🤩
429
Klasa VII I VIII na XX Lubelskim Festiwalu Nauki
22.09.2024697Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w XX Lubelskim Festiwalu Nauki. Najpierw udaliśmy się na KUL poznając tajniki pracy naukowca oraz Sztucznej Inteligencji (SI) i jej wpływu na rynek pracy oraz umiejętności przyszłości. Padły pytania: Czy sztuczna inteligencja odbierze nam pracę? TAK, ALE pojawią się nowe miejsca pracy.
Spotkanie z rodzicami.
09.09.2024Zebrania z rodzicami uczniów klas I-VIII już w środę 11 września 2024r. o godz. 17.00. Zapraszamy na spotkanie ogólne z dyrekcją szkoły w sali gimnastycznej, a po nim rodziców do sal lekcyjnych zaproszą wychowawcy.