MKS FUNFLOOR LUBLIN
7831.03.2025r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Klubu Piłki Ręcznej PGE MKS FUNFLOOR LUBLIN, w składzie: Stela Posavec, która gra na pozycji rozgrywającej Magda Balsam- prawa skrzydłowa bramkarki: Paulina Wdowiak, Antonija Mamic oraz kierownik drużyny Radosław Kozaczuk Przyjechali do naszej szkoły, aby zachęcić uczniów do uprawiania sportu w szczególności dyscypliny jaką jest piłka ręczna. Opowiedzieli o swoich sukcesach sportowych, odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów, rozdawali autografy oraz przeprowadzili trening z poszczególnymi klasami. W naszej szkole został zorganizowany konkurs pt “PORTRET PIŁKARKI RĘCZNEJ PGE MKS FUNFLOOR LUBLIN” Do konkursu zostało zgłoszonych 52 prace i rozstrzygał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-8 Komisja konkursowa w składzie; Pani wicedyrektor Alicja Cioczek, nauczyciele Pani Marzena Sołtys, Pani Agnieszka Błaziak oraz
Targi Edukacyjne i Strzelnica Sportowa
Dnia 20 marca uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Lublinie. Wydarzenie to przyciągnęło wiele szkół, co stworzyło doskonałą okazję do zdobycia wiedzy o różnych profilach kształcenia oraz możliwościach dalszego rozwoju.
Konkurs matematyczno-językowy „Maths in English”
Sukces Julii Harasymow w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”
Z radością informujemy, iż nasza uczennica, Julia Harasymow, osiągnęła znakomity sukces w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”, zdobywając 4 miejsce! Konkurs ten, objęty honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, przyciągnął wielu utalentowanych uczestników z całego regionu.Julia, reprezentując Szkołę Podstawową w Wilczopolu - Kolonii, wykazała się wyjątkowymi umiejętnościami zarówno w zakresie matematyki, jak i języka angielskiego, co zaowocowało zdobyciem wysokiego miejsca w rankingu. Jej wynik jest dowodem na ciężką pracę oraz zaangażowanie, które wkłada w naukę.Nie możemy również zapomnieć o Leonie Kasprzaku z klasy VII, który również otarł się o podium, zdobywając maksymalną ilość punktów z matematyk
Poczytajmy sobie – akcja czytelnicza dla rodziców/opiekunów i dzieci
1W naszej szkolnej bibliotece trwa akcja czytelnicza pt. "Poczytajmy sobie". Jest to drugie w tym roku szkolnym działanie realizowane w ramach ogólnopolskiego programu "Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka". Celem akcji jest zachęcenie rodziców i dzieci do wspólnego czytania oraz do rozmów na temat przeczytanych książek. Miło nam poinformować, że pierwsi uczniowie wraz rodzicami wspólnie już przeczytali 4 książki, ocenili je, porozmawiali na temat lektury, a nawet młodsi przeprowadzili pewnego rodzaju egzamin starszym. Uwieńczeniem zrealizowanych zadań akcji Poczytajmy sobie były wręczone dyplomy i nagrody. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację zadań i przypominamy, że akcja trwa do końca roku szkolnego. Powodzenia i wielu przyjemności podczas wspólnego czytania.
II etap programu oświatowego Mali Wielcy Odkrywcy
Mali Wielcy Odkrywcy to program oświatowy dla przedszkoli, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG.
Oddziały przedszkolne w naszej szkole biorą w nim czynny udział.
Podczas II etapu programu dotyczącego wody, dzieci zapoznały się z wieloma eksperymentami. Stany skupienia wody, jej gęstość oraz wyporność. Wiele emocji i radości towarzyszyło dzieciom podczas zajęć, które rozbudziły ich ciekawość.
21 marca Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu!
Zgodnie z tradycją 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo. Przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy - powitania wiosny". W barwnym korowodzie dzieci śpiewały piosenki wiosenne, paliliśmy panny Marzanny żegnając zimową aurę. Wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości już na dobre!
Pięciobój zawodowy wyniki!!
Lista osób zakwalifikowanych do II etapu IV edycji konkursu, który odbędzie się 04 kwietnia 2025 r. o godzinie 10:00 w siedzibie ZSTK znajduje się poniżej
Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym do II etapu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!
Technik Informatyk Wiktor Szymczyk
Technik mechatronik Michał Olszak, Tytus Mazur
Zawody Szachowe w ZSTK w Lublinie
Po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w zawodach szachowych, które odbyły się w Zespole Szkół Transportowo-Kolejowych w Lublinie.
W zawodach uczestniczyło ponad 50 uczniów z różnych szkół z Lublina i okolic, a poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki.
Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, nie oddając żadnej gry. Najlepiej wypadł Franciszek Pietruczyk, który zdobył 4 wygrane partie. Tuż za nim uplasował się Tytus Mazur z 3 zwycięstwami oraz jednym remisem. Również Tomasz Malocha i Jędrzej Krzywicki pokazali się z dobrej strony, przyczyniając się do sukcesu naszej drużyny.
Zawód leśnik - spotkanie z absolwentem.
To wspaniale, że waszą szkołę odwiedził absolwent, Mikołaj Stelmach! Spotkania z takimi osobami mogą być inspirujące i motywujące dla uczniów. Mikołaj podzielił się swoimi doświadczeniami z Zespołem Szkół Leśnych w Biłgoraju, co z pewnością wzbogaciło wiedzę uczniów klasy VIII na temat przyszłych możliwości edukacyjnych. Opowiadając o szkole Mikołaj mógł przybliżyć uczniom, jakie przedmioty są nauczane w tej placówce, a także jakie umiejętności są rozwijane u przyszłych leśników. Podzielił się się informacjami o zajęciach praktycznych, które są istotnym elementem kształcenia w takiej szkole, jak praca w terenie, nauka o przyrodzie, a także zajęcia z zakresu ochrony środowiska.
Wyjazd Zawodoznawczy klasy VII do Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli
49Klasa VII miała przyjemność wziąć udział w wyjeździe zawodoznawczym do Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zwiedzić cały campus szkoły, a także uczestniczyć w interesujących warsztatach.
W trakcie zajęć poznali cykl życia pszczół oraz przygotowali ramki z woskiem do uli, co okazało się wyjątkowym doświadczeniem. Dodatkowo, zajęcia z nakrywania do stołu oraz sztuką składania serwetek były niezwykle angażujące i rozwijające umiejętności praktyczne naszych uczniów. Na zakończenie wizyty uczennice Zespołu Szkół Rolniczych zorganizowały przejażdżki konne w ujeżdżalni, co było wspaniałym zwieńczeniem naszego pobytu. Wyjazd dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i cennych doświadczeń, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.
Sukcesy:) językowe i matematyczne 1b
Z ogromną dumą informujemy,że III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "LEON" z języka angielskiego zajęła Judyta Dzierżak, Antonina Skiba zajęła V miejsce, a Wojciech Arasim zdobył miejsce IX. Wojtej zajął też X miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "ALFIK". Gratulujemy:)
Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Mój poetycki zachwyt"
Z przyjemnością informujemy,że nasz konkurs uprawnia do zdobycia dodatkowych punktów na świadectwie w klasie ósmej:)
Formularz_zgloszeniowy_do_konkursu_recytatorskiego25.docx
"Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu"
8W ramach poznawania zawodów i obchodów Dnia Kobiet uczniowie klasy 3 odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Uczestniczyli tam w zajęciach "Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu" Samodzielnie przygotowywali preparaty i obsługiwali mikroskopy. Niektórzy już chcą studiować na tej uczelni.
Specjalista do spraw handlowych
5 marca uczniowie klasy 3 mieli przyjemność spotkać się z Panią J. Zdunek i zapoznać z zawodem Specjalista do spraw handlowych. W trakcie warsztatów powstały gazetki reklamowe. To było bardzo ciekawe i kształcące wydarzenie.
Warsztaty kosmetyczne Kariera bez barier
23Dzień Kobiet w klasach 7 i 8: Warsztaty z Makijażu i Pielęgnacji
Z okazji Dnia Kobiet, nasze uczennice z klas 7 i 8 miały okazję wziąć udział w nietypowym wydarzeniu – warsztatach zawodoznawczych z makijażystką i kosmetyczką. To była niezwykle inspirująca i pouczająca przygoda!
Podczas spotkania dziewczęta miały szansę poznać specyfikę pracy w zawodzie makijażystki i kosmetyczki, a także zdobyć praktyczne porady dotyczące delikatnego makijażu na co dzień, idealnego na szkolne wyjścia. Uczennice dowiedziały się, jak właściwie pielęgnować cerę oraz jakie kosmetyki warto stosować.
Kariera bez barier - konkurs plastyczny
22.11.2024Z przyjemnością informujemy,że w konkursie na "Hymn szkoły w obrazach" wygrali następujący uczniowie:
I MIEJSCE - NATALIA PRUSZKOWSKA KLASA V
II MIEJSCE - ALICJA BARANIUK KLASA II
III MIEJSCE - ADELA MARKIEWICZ KLASA II
WYRÓŻNIENIE - KORNELIA SZYKUŁA KLASA III
GRATULUJEMY:)
Kariera bez barier - spotkanie z absolwentem.
04.02.202528 listopada 2024r. gościliśmy absolwenta Pana Macieja Burzaka, który ukończył naszą szkołę w roku 2014. Pan Maciej opowiadał uczniom klasy ósmej i siódmej na pytania związane ze ścieżką Jego kariery edukacyjnej i zawodowej. Pan Maciej jest absolwentem Wydziału Chemii UMCS w Lublinie. Przygodę z chemią rozpoczą już w naszej szkole biorąc udział w konkursach chemicznych. Aktualnie pracuje w zakładzie związanym z przemysłem chemicznym. Spotkanie dodatkowo było czasem "powrotu" do lat spędzonych w szkole m.in. poprzez prezentację zdjęć klasy Pana Macieja. Przy tej okazji pojawiały się kolejne pytania o najmilsze wspomnienia z lat szkolnych, wydarzenia z życia szkoły, tradycje i inne.
Kariera bez barier - film o Stefanie Kardynale Wyszyńskim
22.11.2024Chciałabym opowiedzieć Wam o mojej przygodzie z projektem "Kariera bez barier". W ramach hasła "Rozwijamy swoje supermoce" udało nam się stworzyć film w Minecrafcie o Stefanie Kardynale Wyszyńskim!
Na początku, wspólnie z kolegami z klasy, zastanawialiśmy się, jak pokazać patrona naszej szkoły w ciekawy i nowoczesny sposób. Wpadliśmy na pomysł, aby przenieść jego historię do świata Minecrafta!
Kariera bez barier. Rozwijamy swoje supermoce
21.11.2024W gazetce znajdziecie:
- Informacje o naszym patronie, Stefanie Kardynale Wyszyńskim: Przybliżamy jego sylwetkę nie tylko jako duchownego, ale także dziennikarza, polityka i patrioty.
- Kącik literacki: Uczniowie podzielili się swoją kreatywnością, pisząc opowiadania i wiersze.
- Kącik kulinarny: Zna
Kariera bez barier. Świat na talerzu.
21.11.202412W tym tygodniu w ramach projektu Kariera bez barier i projektu edukacyjnego Moje talenty służa innym uczniowie wcielili się w cukierniów. Popołudniami piekli muffinki, babeczki, ciasteczka, pierniki. Były przepyszne. Tak mówili wszyscy, którzy degustowali te pyszności.
KLUB SUPERMOCY- Wstąp do klubu, zdobywaj kolejne supermoce, by zostać książkowym superbohaterem!
19.11.2024Drodzy Czytelnicy
Biblioteka szkolna pragnie zaprosić Was do zabawy czytelniczej i udziału w ogólnopolskiej akcji KLUB SUPERMOCY w ramach realizowanej II edycji programu: Biblioteka Dobre Miejsce dla Człowieka.
W trakcie zabawy czytelniczej, otrzymacie zadania– min. przeczytacie cztery książki określonego gatunku, zrealizujecie dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będziecie zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia oraz supermoce czytelnicze.
Antonina Grygowa - opiekunka więźniów Majdanka
17.11.202423W dniu 07.11. klasa VIII wybrała się na zwiedzanie nazistowskiego obozu na Majdanku
Jest to kolejny etap projektu uczniowskiego, podczas którego uczniowie poznają inne bohaterki projektu “Mateczki,łączniczki, więźniarki - historie kobiet okresu wojny i okupacji”, tj.:
- Antoninę Grygową – obozową „Mateczkę”
Mitologia
16.11.202450Aktywnie poznajemy mitologię:)
#projekt edukacyjny 2024
Podczas realizacji projektu Teatr uczniowie mają okazję poznać różne oblicza pracy przy tworzeniu spektaklu i filmu. Sami projektują stroje, scenografie, wcielają się w postaci z lektur i postaci mitologiczne. Obecnie przygotowują się do stworzenia scenariusza opartego na mitach Jana Parandowskiego.
Uwaga konkurs:)
15.11.2024Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, termin składania prac został przełożony na 19 listopada.
Projekt klasy VI
08.11.202412Uczniowie klasy VI w ramach realizacji projektu „Ale kosmos! Młodzież z Lubelszczyzny tworzy kampanie edukacyjne popularyzujące wiedzę o języku polskim dla społeczności lokalnych” przygotowali i przeprowadzili kampanię informacyjną dotyczącą poznanych w trakcie warsztatu zjawisk językowych.
W ramach kampanii w naszej szkole uczniowie zaangażowani w projekt, po
warsztatach w Motyczu Leśnym zorganizowali w szkole Wystawę na temat
” Ale kosmos !- Jaki nasz język jest ciekawy!”
KARIERA BEZ BARIER
07.11.2024UWAGA😊
Informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału
w ogólnopolskim projekcie „Kariera bez barier”
"Kariera bez barier" jest projektem, który ma na celu wspieranie uczniów
w przygotowaniu do aktywnego uczestnictwa na rynku pracy. Projekt realizowany jest
w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” we współpracy
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Patriotyzm w sercu dziecka”
04.11.20242Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej
powołanej w celu rozstrzygnięcia
Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
pt. „Patriotyzm w sercu dziecka”Konkurs zorganizowany został przez Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu- Kolonii.
Dnia 31.10.2024 roku odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: „Patriotyzm w sercu dziecka”
Na konkurs wpłynęło 37 prac z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całej Polski.
Oceny prac konkursowych dokonała komisja złożona z nauczycieli oddziałów przedszkolnych.
Jury, jako kryterium oceny obrało pod uwagę: samodzielność, zgodność z tematem oraz walory artystyczne.
Program Mali Wielcy Odkrywcy
28.10.2024Program Mali Wielcy Odkrywcy jest programem edukacyjnym organizowanym przez
Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza
Nasza szkoła zakwalifikowała się do otrzymania Pakietu Naukowego, który zawiera
materiały edukacyjne dla przedszkolaków. Pomogą nam one odkrywać świat drzew, wody oraz miar!
Scenariusze zajęć, instrukcje oraz przedmioty do wykonywania eksperymentów.
Wszystko, czego potrzebujemy, aby każde zajęcia były fascynującą przygodą!
Wprowadzimy dzieci w świat nauki i ekologii poprzez proste i angażujące projekty badawcze.
Krok po kroku, zaplanujemy i zrealizujemy projekty edukacyjne, poznamy skomplikowane zjawiska w przystępny sposób oraz będziemy rozwijać samodzielność i ciekawość dzieci.
Pierwszym tematem programu jest świat drzew! . Przedszkolaki dowiedzą się, co to jest fotosynteza, jak ważne są drzewa dla naszego ekosystemu , a także poznają ich różne gatunki .
Tematem drugiego
Pociągiem do Lublina
23.10.202447Uczniowie klasy II b podczas wycieczki do Świdnika zwiedzali lotnisko. Obserwowali odprawy pasażerów i starty samolotów. Wiedzą jak przygotować się do podróży i jakich pamiątek nie można przywozić z wakacji.
Podziwiali flotę Aeroklubu Świdnik oraz oglądali szkoleniowy lot samolotu.
Ze Świdnika dotarli pociągiem do Lublina, a później z Dworca Głównego PKP udali się na Metropolitarny Dworzec Autobusowy, by wrócić busem do Wilczopola.
Realizacja projektu uczniowskiego - Tydzień życzliwości.
15.10.202450Uczniowie klasy siódmej stanęli na wysokości zadania i tak jak zaplanowali zrealizowali w naszej szkole Tydzień życzliwości w dniach 7-11 października 2024. Wszystkie pomysły i działania zaproponowane przez siódmoklasistów zostały zaplanowane w Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym w ramach udziału w programie Kultura - Interwencje ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Warsztaty edukacji obywatelskiej w Centrum Dobrego Wychowania
07.10.2024Kultura w mieście M - klasa VII wzięła udział w warsztatach z zakresu edukacji obywatelskiej, których tematem przewodnim była organizacja życia kulturalnego w fikcyjnym mieście. Uczniowie wcielali się w role: mieszkańców, przedstawicieli stronnictw kandydujących w wyborach oraz dziennikarzy przeprowadzających wywiady. Gra zakończyła się debatą o potrzebach kulturalnych mieszkańców i głosowaniem na wybrane ugrupowanie.
Udział w projekcie edukacyjnym "Mateczki, łączniczki, więźniarki"
07.10.202418W dniu 03.10.2024 klasa VIII z naszej szkoły rozpoczęła realizację projektu „Mateczki, łączniczki, więźniarki – historie kobiet okresu wojny i okupacji” realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Dobrego Wychowania z darowizny Fundacji Totalizatora Sportowego w ramach programu „Z kobietami patriotkami”.
Uczniowie naszej szkoły udział w projekcie rozpoczęli od warsztatu Leśna Kwatera Żołnierzy Niezłomnych. Tematyka warsztatu przybliża młodzieży działalność na ziemiach naszego regionu żołnierzy podziemia antykomunistycznego, w tym kobiet: Zofii Pelczarskiej ps.„Ciotka”, Janiny Przysiężniak ps. „Jaga”, ppor. Henryki Roszkowskiej ps. „Kurczak”.