Akademia z okazji 233 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
66W poniedzialek 29 kwietnia odbyła się wspaniała akademia w wykonaniu klasy drugiej i trzeciej pod opieką Pani Czesławy Masłowskiej oraz Pani Marty Kołodziej. Uczniowie wcielając się w postacie historyczne, recytując i śpiewając przedstawili całej społeczności szkoły okoliczności uchwalenia Konstytucji w Polsce, która była drugim takim dokumentem na świecie a pierwszym w Europie. Nie zabrakło Poloneza 3 Maja w wykonaniu klasy trzeciej oraz pięknego tańca z szarfami w kolorach flagi w wykonaniu uczniów z klasy drugiej.
Laureaci konkursów matematycznych
W przeciągu kilku miesięcy odbyły się w naszej szkole trzy konkursy matematyczne: Ogólnopolski "Alfik matematyczny" oraz "Orzeł matematyczny" oraz Międzynarodowy "Kangur matematyczny" (czekamy jeszcze na rozstrzygnięcie). Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w wyżej wymienionych konkursach za ich wyjątkowe zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowania do kokursów. Wykazaliście się nie tylko ogromną wiedzą matematyczną, ale także zdolnościami logicznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów. Wasze osiągnięcia są nie tylko powodem do dumy dla Was samych, ale także dla całej społeczności szkolnej. Życzymy Wam dalszych sukcesów i nieustającego zapału w poznawaniu tajników matematyki!
Mam Talent 2024
10225 kwietnia 2024 roku odbyła się druga edycja szkolnego konkursu "Mam Talent". Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, który zadbał także o nagrody dla laureatów. W konkursie wzięło udział ponad pięćdzięsięciu uczniów z klas I-VII. Publiczność mogła podziwiać różne formy taneczne od baletu po taniec nowoczesny i akrobatykę. Poza tym prezentowano sztuki walki, talenty recytatorskie i muzyczne, można było podziwiać konstrukcje z klocków lego, obrazy oraz maskotki z włóczki. Powołano zespół sędziowski w składzie: P. Wicedyrektor Alicja Cioczek, P. Jolanta Sawicka, P. Olga Krzywicka i zastępca przewodniczącego SU Kalina Krzywicka.
"Eko-Ziemia"
W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy VII w ramach realizacji projektu "Ekoszkoła' przygotowali na kółku biologicznym model Ziemi, który wykonali z plastikowych butelek oraz papieru. Świętując w ten sposób Dzień Ziemi, uczniowie przypomnieli sobie o naszej wspólnej odpowiedzialności za piękną planetę, na której wszyscy żyjemy. Tworzenie modelu Ziemi z butelek plastikowych to nie tylko kreatywna zabawa, ale także działanie, które podkreśla ważność recyklingu i dbałości o środowisko. Dzięki temu projektowi uczniowie rozwinęli różnorodne umiejętności i stali się aktywnymi obrońcami naszej planety.
Zajęcia psychologiczne - 2023/2024
Co dzieje się na zajęciach z psychologiem? Zobaczcie sami! :)
10
Bezpieczne Lubelskie
654 kwietnia 2024r. gościliśmy w naszej szkole Panią Renatę Bielecką Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ODTJ Lublin w ramach akcji BEZPIECZNE LUBELSKIE - wspólnej inicjatywy lubelskich WORD'ów, Wojewódzkiej Rady BRD oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego mającej na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Zajęcia rozwijające kreatywność uczniów.
Koło zainteresowań - wykorzystanie sprzętu z Laboratoriów Przyszłości
14
Warsztaty ornitologiczne
16Warsztaty ornitologiczne 08.04.2024 uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych prowadzonych przez panią Annę Floryszek i pana Łukasza Bednarza z Fundacji Ptasie Horyzonty. Razem z państwem przybyły do nas 3 bogatki , kos, pierwiosnek, szczygieł, strzyżyk i rudzik. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, pogłaskać żywe ptaki i posłuchać ich śpiewu. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowali jak się obrączkuje, waży i mierzy ptaki. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.
Kompetencje przyszłości na języku polskim
Czasem wielkie dzieła można streścić w dwie minuty:) I niech Was nie zmyli,że to prosta rysowanka. Żeby powstało takie dzieło trzeba dokonać przekładu intersemiotycznego, przełamać opory przed myśleniem wizualnym oraz uruchomić krytyczne myślenie. O wykorzystaniu TIK chyba nie muszę wspominać:)
Autor - Anna Karczmarska
"Powstańczy Patrol - żywe lekcje historii dla młodzieży z województwa lubelskiego"
45W dniu 13 marca 2024 roku grupa uczniów z klas 6,7 i 8 miała okazję uczestniczyć w warsztatach patriotycznych "Powstańczy Patrol - żywe lekcje historii dla młodzieży z województwa lubelskiego" w Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym.
W ramach warsztatów uczniowie wykonywali kreatywne zadania dotyczące powstania styczniowego. Miały one na celu pogłębienie wiedzy na temat tego ważnego wydarzenia w historii Polski oraz rozwijanie umiejętności badawczych i analizy historycznej.
Aktywna ortografia
Nowa galeria Aktywna ortografia została dodana do albumu fotograficznego
8Jeżeli ortografia kojarzy Wam się tylko z dyktandami, uzupełniankami i pisaniem 100 razy tego samego wyrazu, to..... współczujemy:) i zapraszamy do klasy VI. Uczniowie wyszli z ławek i szukali swoich sposobów na oswojenie Ortograficznego Potwora:) Byli bardzo zaangażowani i skuteczni:)
„TRADYCYJNA PALMA WIELKANOCNA”
34Konkurs „TRADYCYJNA PALMA WIELKANOCNA” 21 marca 2024r. w naszej szkole odbyło się rozdanie nagród za udział w konkursie „TRADYCYJNA PALMA WIELKANOCNA”W konkursie brali udział uczniowie z klas 1-3. 24 uczestników przygotowało piękne kolorowe i bardzo pracochłonne palmy. Komisja konkursowa oceniała przede wszystkim; sposób wykonania, dobór naturalnych materiałów, estetykę wykonanej pracy oraz kreatywność. Komisja konkursowa wyłoniła 3 laureatów: 1. Mateusz Krzywicki- palma nr 6 2. Malwina Śliwińska- plama nr 22 3. Aleksandra Sławińska- plama nr 13 Zwycięzcom gratulujemy! Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla każdego uczestnika konkursu.
Zdrowa śniadaniówka
4SZKOLNY KONKURS „ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE”.
W marcu odbył się szkolny konkurs „Zdrowe drugie śniadanie”, w którym wzięli udział uczniowie klas I – V.
Uczniowie mieli za zadanie przygotować w domu samodzielnie lub z rodzicami drugie śniadanie i przynieść do szkoły.
Celem konkursu było promowanie zdrowego odżywiania, uświadamianie jak ważne jest spożywanie wartościowych posiłków, jak również inspirowanie do twórczych działań kulinarnych i radości z przyrządzania posiłków.
Teatr Andersena
Nowa galeria Teatr Andersena została dodana do albumu fotograficznego
9311 marca 2024r. uczniowie klasy Ia i Ib udali się na warsztaty teatralne do Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Uczniowie zapoznali się z pracą aktora lalkowego, poznali rożnego rodzaju lalki tj; marionetki, pacynki, kukiełki itd. Osobiście mogli wcielić się w rolę lalkarza i poruszać pacynkami na prawdziwej scenie. Podczas warsztatów mogli doświadczyć jak wygląda teatr, gdzie znajduje się widownia, kto to jest oświetleniowiec i dźwiękowiec, oraz gdzie chowa się sufler.
Wizyta w gospodarstwie rolnym
626 marca w ramach realizacji projektów "Kameleon " i "Owoce i warzywa w szkole " uczniowie klasy 2 i 3 odwiedzili gospodarstwo rolne Państwa Gorzel. Pan przekazał nam dużo ciekawych informacji o swojej pracy, a dzieci zaprzyjaźniły się z krowami i cielaczkami. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane pysznymi krówkami. Długo będziemy pamiętać to wydarzenie.
Wiosna:)
Dzieci z klas młodszych pożegnały zimę i jak każe tradycja spaliły marzannę.
Teraz wiosna z pewnością szybko do nas zawita.
WARSZTATY WIELKANOCNE
1Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, który jest wyczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. W naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.
Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy rodziców dzieci ze wszystkich grup z naszego przedszkola na warsztaty plastyczne o tematyce Świąt Wielkanocy. Uczestnicy podczas wspólnej zabawy mogli przyozdobić pisanki, palmy i zrobić świąteczny stroik w szkle.
Dzięki warsztatom dzieci mogły wspólnie z rodzicami cieszyć się efektami swojej twórczej pracy. Był to czas na spędzenie ze sobą kilku chwil i zacieśnienie relacji rodzinnych oraz wychowawczych. Ten dzień minął pod znakiem wspólnej zabawy i miłej atmosfery, co doskonale wpasowuje się w świąteczny klimat.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za mile spędzony cza
Kangur Matematyczny 2024
421 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Konkurs ten od lat cieszy się dużym uznaniem wśród miłośników matematyki na całym świecie. Jest to wyjątkowa okazja dla uczniów, by zmierzyć się z nietypowymi i ciekawymi zadaniami matematycznymi, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności logicznego myślenia oraz kreatywności. Niezależnie od tego, czy ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z matematyką, czy też już posiada zaawansowane umiejętności, Kangur oferuje zadania dostosowane do różnych poziomów trudności, co sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Uczniowie z różnych klas naszej szkoły, począwszy od najmłodszych aż po starsze roczniki, wzięli udział w tej emocjonującej rywalizacji.
Uwaga zmiana rozkładu busa 2025 - Usługi Transportowe -Przewóz Osób-Z.Paszkowski
06.01.2025Rozkład na rok 2025 na trasie Nowiny – Majdan Mętowski realizowany przez Usługi Transportowe -Przewóz Osób-Zbigniew Paszkowski
Nowy rozkład uwzględnia przewóz uczniów z Majdanu "za szkołą" oraz z ul. Zakątek
Utworzono 3 nowe przystanki:
Majdan Mętowski 1 (koniec nowej drogi za szkołą)
Majdan Mętowski 2
Wizyta w Domu Seniora " Patronus " Kalinówce
27.12.202426.12.2024 Przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych wraz z Paniami udały się do Domu Seniora "PATRONUS" w Kalinówce. Podopieczni domu seniora zostali obdarowani kartkami bożonarodzeniowymi oraz stroikami świątecznymi - były to podarunki przygotowane przez dzieci oraz Panie z Oddziałów Przedszkolnych.Odwiedziny w tym szczególnym miejscu wywołały na twarzach seniorów uśmiech, radość i wielkie wzruszenie.
Jasełka 2024
20.12.202419Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić
smutku, cierpień, przeciwności.
... Ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.
Myśli bł. kard. Wyszyńskiego na koniec roku
W czwartek 19 grudnia 2024r. społeczność naszej szkoły, rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście uczestniczyli w jasełkach szkolnych przygotowanych przez uczniów klasy IIa i IIb pod kierunkiem Pani Krystyny Zalewskiej oraz Pani Barbary Sławińskiej. Przedstawienie zapoczątkował występ chórku szkolnego pod kierunkiem Pana Henryka Skórskiego, który zaśpiewał dla nas piękne kolędy i pastorałki, m.in. "Złota Jerozolima", czy utwór "Uciekali, uciekali" . Następnie uczniowie klas drugich przedstawili nam historię narodzenia Pana Jezusa. Całość została dopełniona tańcem Aniołów, pastorałkami i kolędami w przepięknej scenerii.
Poznajemy zawód pielęgniarki oraz ćwiczymy pierwszą pomoc
16.01.2025W grudniu, dzięki uprzejmości Pani Anny Dzierżak, młodzież z naszej szkoły miała okazję zapoznać się z pracą pielęgniarki oraz przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. W ruch poszły fantomy zakupione w ramach projektu "Razem Bezpieczniej" oraz inne przyrządy, które przyniosła Pani Anna między innymi defibrylator AED.
Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kartka Bożonarodzeniowa”
27.12.20241W Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu - Kolonii odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”.
Na konkurs wpłynęło łącznie 73 prac plastycznych z całej Polski. Wszystkie kartki były pięknie i starannie wykonane. Komisja konkursowa oceniła prace, szczególnie biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, estetykę wykonania, oryginalność, pomysłowość oraz walory artystyczne.
Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2024
27.12.2024613 grudnia 2024 r. w naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyła się druga edycja przedszkolnego konkursu kolęd i pastorałek. W konkursie wzięło udział 18 przedszkolaków w 2 kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki.
Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Uroku występom dodały przygotowane przez rodziców piękne stroje o charakterze bożonarodzeniowym. Przedszkolaków oceniało jury konkursowe w składzie: Pani Marzena Sołtys, Pani Czesława Masłowska i Pani Aneta Sołtysiak. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Ostatecznie wyłoniono laureatów w dwóch kategpriach wiekowych. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowan
Świętowanie w IIa
17.12.20241612 grudnia w klasie IIa odbyło się uroczyste dekorowanie pierniczków. Uczniowie wraz z rodzicami ozdabiali przyniesione pierniczki, odbyło się wspólne śpiewanie kolęd oraz zabawy integracyjne. Uczniowie wraz z Rodzicami miło spędzili czas.
Warsztaty świąteczne
06.01.202527Klasa 3 z dużym zaangażowaniem i radością udekorowała pierniczki. Będą cudowną dekoracją świątecznego stołu.
W dzień św. Mikołaja...
17.12.202458W dzień Świętego Mikołaja czyli 6 grudnia klasa II a i II b wybrała się do Technologii. Uczniowie mogli zapoznać się z robotami z różnych rejonów świata. Zgłębiać tajemnice sztucznej inteligencji. Zobaczyć teatralne widowisko z udziałem robotów.
KSIĄŻKOWI SUPERBOHATEROWIE
15.12.20247Miło nam poinformować, że pierwsi członkowie Klubu Supermocy zdobyli wszystkie moce i bonusy czytelnicze - zostali prawdziwymi książkowymi superbohaterami.
Za wykonane cztery zadania i dwa wyzwania czytelnicze otrzymali nie tylko bohaterski tytuł, ale także dyplom i nagrodę.
Wszystkie nagrody – bardzo bogate i radujące dzieci, zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców.
Co może zrobić rodzic, aby wesprzeć swoje dziecko dotknięte Zespołem Aspergera? Jak z nim rozmawiać, jak uczyć je komunikacji i kontaktów społecznych z innymi?
27.12.2024- Kiedy rozmawiasz z dzieckiem, zachęcaj je do kontaktu wzrokowego, np. powiedz „popatrz na mnie”. Poproś dziecko, żeby na Ciebie patrzyło, kiedy chce Ci coś powiedzieć. Wyjaśnij, jak ważny jest kontakt wzrokowy, ale bez uporczywego wpatrywania się przez cały czas. Być może pomocna będzie taka schem
Projekt: „Efektywne nauczanie języka angielskiego w Gminie Głusk’’
07.01.2025Projekt: „Efektywne nauczanie języka angielskiego w Gminie Głusk’’
Logotypy: Fundusze Europejskie dla Lubelskiego, flaga Polski, napis "Rzeczpospolita Polska", symbol Unii Europejskiej, logo Województwa Lubelskiego z napisem "Lubelskie pełne możliwości".
Data publikacji: 28.03.2024
W dniu 28 marca 2024 r. Gmina Głusk podpisała umowę o dofinansowanie projektu pt. „Efektywne nauczanie języka angielskiego w Gminie Głusk’’ w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet X Lepsza edukacja, Działanie 10.1 Skuteczna edukacja, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Julcia Maziarczyk wyróżniona w wojewódzkim konkursie plastycznym
15.12.2024Miło nam poinformować, że Julcia Maziarczyk uczennica klasy 1a została wyróżniona w XXXIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MOJE BOŻE NARODZENIE” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Tomasza Szabłowskiego. Organizatorem konkursu były: Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie oraz Wydział d/s Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.
Warsztaty w klasie III
10.12.2024Warsztaty w klasie III
9Święta tuż, tuż W klasie odbyły się świąteczne warsztaty kreatywne prowadzone przez P. Szykułę i P. Arasim. Powstały piękne prace.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. ZABAWA ANDRZEJOWA W SCENERII BAJKOWEJ
02.12.202497W czwartek 28 listopada 2024r. obchodziliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. U dorosłych wywołał on miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie ten dzień jest zawsze aktualny. Przypomnieliśmy sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa, zanurzyliśmy się w świat magicznych historii i zainspirowaliśmy do wspólnej i kreatywnej zabawy w bajkowym wymiarze.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
28.11.202425„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” to hasło XIV edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.
Patrol egzaminacyjny wyruszył poza teren szkoły w celu sprawdzenia jak dorośli radzą sobie z mnożeniem. Uczennice klasy VIII Hania, Milena i Zuza z opiekunem odwiedziły Aptekę, Bank, Bibliotekę, Urząd Gminy Głusk, Samorządowy Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół, Gminny Ośrodek Pomocy Rodzinie, Starostwo Powiatowe, sklepy i targowisko w Dominowie oraz firmy prowadzące działalność w pobliżu szkoły. Napotkani rodzice uczniów naszej szkoły również rozwiązywali test z mnożenia. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tabliczką mnożenia.
I Ty możesz być Świętym Mikołajem w…
28.11.2024Prace plastyczne przygotowane na OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2024: „Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny”
Konkurs organizowany w ramach Orszaku św. Mikołaja.
Czytelniczy klub SUPERMOCY już działa
28.11.202434Miło nam poinformować, że w naszej szkolnej bibliotece działa KLUB SUPERMOCY. Wstąpiło do niego 75 śmiałków z klas I-VIII. Odważni czytelnicy i oczywiście zakochani...w czytaniu realizują już wyzwania czytelnicze, zdobywają nowe moce i bonusy czytelnicze.
Życzymy przyjemności z czytania i radości z zabawy z kodami QR.