Nasz Uczeń finalistą w Pięcioboju Zawodowym!!!
Uczeń klasy ósmej Bartłomiej Szyba został Finalistą w Pięcioboju Zawodowym!
Z radością informujemy, że nasz Bartłomiej osiągnął znakomity sukces, zostając finalistą w prestiżowym pięcioboju zawodowym, który odbył się w Zespole Szkół Transportowo Komunikacyjnych.
Bartek, wykazując się niezwykłą determinacją oraz umiejętnościami, stawił czoła licznym wyzwaniom, które wymagały zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych zdolności. Jego zaangażowanie i ciężka praca przyniosły wspaniałe rezultaty, a osiągnięcie finału to dowód na jego talent oraz poświęcenie.
Warsztaty plastyczne
17W czwartek (10.04.2025) klasa 1b wzięła udział w warsztatach plastycznych, w bibliotece, w Wilczopolu-Kolonii. Dzieci wykonały piękne prace, pracowały z wielkim zaangażowaniem. Dziękujemy Paniom prowadzącym zajęcia, było super
Little Singers
Konkurs piosenki angielskiej
04.04.2025 r. odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej " Little Singers" Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Głusk Jacka Anasiewicza . Do konkursu przystąpiły 4 placówki z gminy Głusk, razem 39 uczestników w 3 kategoriach wiekowych. Sponsorami konkursu byli: Rada Rodziców , Urząd Gminy Głusk oraz Camp Fun-kolonie z native speakerami. Rada Rodziców zadbała również o słodki poczęstunek dla gości i naszych uczniów.W skład komisji konkursowej weszli: Pani Paulina Giżycka -Dzierżak- mgr Stosunków Międzynarodowych UMCS. Wspólnie z mężem panem Pawłem Dzierżakiem prowadzą Camp-fun- kolonie z native speakerami.Pan Henryk Skórski-nauczyciel muzyki oraz edukacji wczesnoszkolnej.Na co dzień muzyk,pasjonat, multiinstrumentalista.Prezes Stowarzyszenia Artystyczna Gmina Głusk oraz kierownik Zespołu" Głuskowia
MKS FUNFLOOR LUBLIN
7831.03.2025r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Klubu Piłki Ręcznej PGE MKS FUNFLOOR LUBLIN, w składzie: Stela Posavec, która gra na pozycji rozgrywającej Magda Balsam- prawa skrzydłowa bramkarki: Paulina Wdowiak, Antonija Mamic oraz kierownik drużyny Radosław Kozaczuk Przyjechali do naszej szkoły, aby zachęcić uczniów do uprawiania sportu w szczególności dyscypliny jaką jest piłka ręczna. Opowiedzieli o swoich sukcesach sportowych, odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów, rozdawali autografy oraz przeprowadzili trening z poszczególnymi klasami. W naszej szkole został zorganizowany konkurs pt “PORTRET PIŁKARKI RĘCZNEJ PGE MKS FUNFLOOR LUBLIN” Do konkursu zostało zgłoszonych 52 prace i rozstrzygał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-8 Komisja konkursowa w składzie; Pani wicedyrektor Alicja Cioczek, nauczyciele Pani Marzena Sołtys, Pani Agnieszka Błaziak oraz
Targi Edukacyjne i Strzelnica Sportowa
Dnia 20 marca uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Lublinie. Wydarzenie to przyciągnęło wiele szkół, co stworzyło doskonałą okazję do zdobycia wiedzy o różnych profilach kształcenia oraz możliwościach dalszego rozwoju.
Konkurs matematyczno-językowy „Maths in English”
Sukces Julii Harasymow w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”
Z radością informujemy, iż nasza uczennica, Julia Harasymow, osiągnęła znakomity sukces w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”, zdobywając 4 miejsce! Konkurs ten, objęty honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, przyciągnął wielu utalentowanych uczestników z całego regionu.Julia, reprezentując Szkołę Podstawową w Wilczopolu - Kolonii, wykazała się wyjątkowymi umiejętnościami zarówno w zakresie matematyki, jak i języka angielskiego, co zaowocowało zdobyciem wysokiego miejsca w rankingu. Jej wynik jest dowodem na ciężką pracę oraz zaangażowanie, które wkłada w naukę.Nie możemy również zapomnieć o Leonie Kasprzaku z klasy VII, który również otarł się o podium, zdobywając maksymalną ilość punktów z matematyk
Poczytajmy sobie – akcja czytelnicza dla rodziców/opiekunów i dzieci
1W naszej szkolnej bibliotece trwa akcja czytelnicza pt. "Poczytajmy sobie". Jest to drugie w tym roku szkolnym działanie realizowane w ramach ogólnopolskiego programu "Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka". Celem akcji jest zachęcenie rodziców i dzieci do wspólnego czytania oraz do rozmów na temat przeczytanych książek. Miło nam poinformować, że pierwsi uczniowie wraz rodzicami wspólnie już przeczytali 4 książki, ocenili je, porozmawiali na temat lektury, a nawet młodsi przeprowadzili pewnego rodzaju egzamin starszym. Uwieńczeniem zrealizowanych zadań akcji Poczytajmy sobie były wręczone dyplomy i nagrody. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację zadań i przypominamy, że akcja trwa do końca roku szkolnego. Powodzenia i wielu przyjemności podczas wspólnego czytania.
II etap programu oświatowego Mali Wielcy Odkrywcy
Mali Wielcy Odkrywcy to program oświatowy dla przedszkoli, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG.
Oddziały przedszkolne w naszej szkole biorą w nim czynny udział.
Podczas II etapu programu dotyczącego wody, dzieci zapoznały się z wieloma eksperymentami. Stany skupienia wody, jej gęstość oraz wyporność. Wiele emocji i radości towarzyszyło dzieciom podczas zajęć, które rozbudziły ich ciekawość.
21 marca Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu!
Zgodnie z tradycją 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo. Przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy - powitania wiosny". W barwnym korowodzie dzieci śpiewały piosenki wiosenne, paliliśmy panny Marzanny żegnając zimową aurę. Wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości już na dobre!
Pięciobój zawodowy wyniki!!
Lista osób zakwalifikowanych do II etapu IV edycji konkursu, który odbędzie się 04 kwietnia 2025 r. o godzinie 10:00 w siedzibie ZSTK znajduje się poniżej
Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym do II etapu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!
Technik Informatyk Wiktor Szymczyk
Technik mechatronik Michał Olszak, Tytus Mazur
Zawody Szachowe w ZSTK w Lublinie
Po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w zawodach szachowych, które odbyły się w Zespole Szkół Transportowo-Kolejowych w Lublinie.
W zawodach uczestniczyło ponad 50 uczniów z różnych szkół z Lublina i okolic, a poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki.
Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, nie oddając żadnej gry. Najlepiej wypadł Franciszek Pietruczyk, który zdobył 4 wygrane partie. Tuż za nim uplasował się Tytus Mazur z 3 zwycięstwami oraz jednym remisem. Również Tomasz Malocha i Jędrzej Krzywicki pokazali się z dobrej strony, przyczyniając się do sukcesu naszej drużyny.
Zawód leśnik - spotkanie z absolwentem.
To wspaniale, że waszą szkołę odwiedził absolwent, Mikołaj Stelmach! Spotkania z takimi osobami mogą być inspirujące i motywujące dla uczniów. Mikołaj podzielił się swoimi doświadczeniami z Zespołem Szkół Leśnych w Biłgoraju, co z pewnością wzbogaciło wiedzę uczniów klasy VIII na temat przyszłych możliwości edukacyjnych. Opowiadając o szkole Mikołaj mógł przybliżyć uczniom, jakie przedmioty są nauczane w tej placówce, a także jakie umiejętności są rozwijane u przyszłych leśników. Podzielił się się informacjami o zajęciach praktycznych, które są istotnym elementem kształcenia w takiej szkole, jak praca w terenie, nauka o przyrodzie, a także zajęcia z zakresu ochrony środowiska.
Wyjazd Zawodoznawczy klasy VII do Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli
49Klasa VII miała przyjemność wziąć udział w wyjeździe zawodoznawczym do Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zwiedzić cały campus szkoły, a także uczestniczyć w interesujących warsztatach.
W trakcie zajęć poznali cykl życia pszczół oraz przygotowali ramki z woskiem do uli, co okazało się wyjątkowym doświadczeniem. Dodatkowo, zajęcia z nakrywania do stołu oraz sztuką składania serwetek były niezwykle angażujące i rozwijające umiejętności praktyczne naszych uczniów. Na zakończenie wizyty uczennice Zespołu Szkół Rolniczych zorganizowały przejażdżki konne w ujeżdżalni, co było wspaniałym zwieńczeniem naszego pobytu. Wyjazd dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i cennych doświadczeń, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.
Sukcesy:) językowe i matematyczne 1b
Z ogromną dumą informujemy,że III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "LEON" z języka angielskiego zajęła Judyta Dzierżak, Antonina Skiba zajęła V miejsce, a Wojciech Arasim zdobył miejsce IX. Wojtej zajął też X miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "ALFIK". Gratulujemy:)
Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Mój poetycki zachwyt"
Z przyjemnością informujemy,że nasz konkurs uprawnia do zdobycia dodatkowych punktów na świadectwie w klasie ósmej:)
Formularz_zgloszeniowy_do_konkursu_recytatorskiego25.docx
"Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu"
8W ramach poznawania zawodów i obchodów Dnia Kobiet uczniowie klasy 3 odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Uczestniczyli tam w zajęciach "Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu" Samodzielnie przygotowywali preparaty i obsługiwali mikroskopy. Niektórzy już chcą studiować na tej uczelni.
Dzień Ziemi
24.04.202322 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Troska o naszą planetę łączy ludzi niezależnie od wyznania, koloru skóry, wieku czy też zawodu. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań od każdego mieszkańca Ziemi. Wiele z naszych codziennych i prostych działań ma bezpośredni wpływ na ograniczenie skutków zmian klimatu, począwszy od np. zakręcenia kranu podczas mycia zębów czy wyłączenia światła, gdy wychodzimy z pokoju.
Uwaga, uwaga pociąg osobowy z Mediolanu do Turynu …
20.04.202310Uczniowie klasy III zakończyli II moduł projektu „Czytam z klasą Lekturki spod chmurki” - Podróże po Europie.
Trzecioklasiści w grupach wykonali lokomotywę i wagony. Śladami psa Lampo poznali wiele włoskich miast.
DZIEŃ ZIEMI
20.04.20231Z okazji zbliżającego się Święta Ziemi klasa VI na dzisiejszej lekcji biologii wybrała się posprzątać teren wokół naszej szkoły. Udało nam się posprzątać plac zabaw i zielony teren wokół szkoły. Przypominamy, że w akcji nie chodzi jedynie o to, by sprzątać, ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady. Każdego dnia mamy wpływ na to jak wygląda nasz planeta – Dbajmy o nią najlepiej jak potrafimy!
Wspomnienie o Św. Pamięci Pani Dyrektor Jadwidze Dudzisz
04.04.202315Św. Pamięci Pani Jadwiga Dudzisz - Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Wilczopolu w latach 1973-1984
Uczennica Szkoły w Wilczopolu w latach1945-1951
Dziękujemy i pamiętamy!
Ze wspomnień uczniów Pani Jadwigi Dudzisz - mieszkańców Wilczopola, Klin , Majdanu Mętowskiego:
W latach 60-tych Pani Jadwiga Dudzisz mieszkając wówczas w Wilczopolu uczyła dzieci w prywatnym domu na Majdanie Mętowskim.Często pokonywała tę trasę pieszo, nawet w czasie srogich zim. Czasem gospodarze przywozili i odwozili Panią Jadwigę.
Aktywni Uczniowie!
04.04.20237Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w realizacji projektu realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Funduszu Regionalnego finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Na terenie Polski prowadzonego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.
W ramach projektu młodzież odbyła dwudniowe szkolenie w Motyczu Leśnym prowadzone przez trenerów Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Kolejnym etapem było opracowanie przez młodych obywateli czterech projektów na rzecz społeczności szkolnej:
„Szkoła Edukacji Centrum Dobrego Wychowania 2022 – szkoły budują społeczeństwo partycypacyjne”
04.04.2023W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła w Wilczopolu-Kolonii dzięki nawiązaniu współpracy z Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo mogła uczestniczyć w kilku ciekawych projektach i inicjatywach.W grudniu młodzież z klasy 8 uczestniczyła w projekcie „Szkoła Edukacji Centrum Dobrego Wychowania 2022 – szkoły budują społeczeństwo partycypacyjne”, dofinansowanym przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, realizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Dobrego Wychowania. Uczniowie aktywnie wzięli udział w projekcie, dzięki czemu przygotowali świąteczną paczkę dla jednej z rodzin znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej.mKolejnym projektem, w którym bierzemy udział są „Wybory w Mieście M – uczymy się lokalnej partycypacji w okresie X.2022 – IX. 2023 r.”Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny finansowanego przez Islandię,
Wspieramy Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie!
03.04.2023Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby
i problemy innych ludzi i zwierząt, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Dlatego tuż przed Świętami Wielkanocnymi nauczycielki z Oddziałów Przedszkolnych przy SP w Wilczopolu-Kolonii zorganizowały ogólnopolski konkurs plastyczny „Kartka Wielkanocna”, którego celem było przekazanie otrzymanych kartek - dzieciom z Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie wraz z życzeniami świątecznymi od naszych przedszkolaków. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło aż 134 prace od przedszkolaków z całej Polski, którymi mogliśmy obdarować chore dzieci
z Hospicjum.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego KARTKA WIELKANOCNA
02.04.2023Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kartka Wielkanocna”
29 marca 2023r. w Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „KARTKA WIELKANOCNA”. Na konkurs wpłynęło łącznie 134 prac plastycznych z całej Polski. Wszystkie kartki pięknie i starannie wykonane. Komisja konkursowa oceniła prace, szczególnie biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, estetykę wykonania, oryginalność, pomysłowość oraz walory artystyczne.
Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca.
22.03.202310Oto jak uczniowie interpretują w pracach plastycznych, literackich
i muzycznych słowa patrona szkoły Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Wystawa wirtualna prac wykonanych na ogólnopolski konkurs
Dzień Wody
22.03.2023Dnia 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 roku. Celem tego święta jest podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. O tym jak ważna jest woda, przypomnieli sobie wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły dzięki Szkolnemu Patrolowi Wodnemu, który przepytywał uczniów oraz nauczycieli ze sposobów oszczędzania wody na co dzień. Uczniowie dowiedzieli się ile wody mamy na kuli Ziemskiej, ile litrów wody potrzeba do wyprodukowania ubrań, samochodów oraz ile wody człowiek powinien pić w ciągu dnia. Każdy uczeń szkoły otrzymał odznakę przyjaciela Ziem
Mistrzyni Szymborska
12.03.2023Nasza szkoła bierzę udział w ogólnopolskim projekcie Mistrzyni Szymborska:) Zapraszamy do udziału:)
POŻERACZ KSIĄŻEK ODNALEZIONY
01.03.2023ZESZYTY PRZECZYTANYCH KSIĄŻEK OCENIONE
NAGRODY WRĘCZONE
49Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna zakończyła poszukiwania najlepszego czytelnika za I okresu roku szkolnego 2022/2023.
Został nim uczeń klasy III: Oliwier Skrzyński, który wypożyczył i przeczytał 39 woluminów książek.
Afryka od kuchni
15.02.20234W poniedziałek klasa 8 żegnała się z Afryką na lekcjach geografii. Z tej okazji przygotowali poczęstunek z afrykańskich przekąsek. Łatwo nie było bo Afryka to wielki kontynent z różnorodną kuchnią. Od skrajnie biednych obszarów Sahelu po bogate w owoce i przyprawy krańce Afryki. Uczniowie przygotowali przepyszne dania. Gratulacje
Mamy Mistrza:)
15.02.2023Z ogromną dumą informujemy ,że uczeń klasy ósmej - Kacper Borowiec zdobył pierwsze miejsce podczas Ogolnopolskiej Ligi Combat Ju Jutsu w Niepołomicach. W zawodach brało udział 200 uczestników z Polski, Ukrainy i Słowacji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.