PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
53Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszej szkole odbyła się 16 listopada. Przygotowania i próby trwały od wielu dni. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy najmłodszej. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Alicję Cioczek. Dla najmłodszych przedszkolaków było to wielkie przeżycie. Po pasowaniu przyszedł czas na wspaniałe występy „starszaków”, czyli grupy 4, 5 i 6 latków. Dzieci śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach. Dla nauczycieli to wielka satysfakcja a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.
Konkurs pięknego czytania dla klas I-III
7W poniedziałek 19 listopada 2018 r. w klasach I-III miał miejsce szkolny konkurs pięknego czytania. Konkurs odbył sie w ramach projektu czytelniczego NPRCZ. W konkursie wzięli udział przedstawiciele z każdej klasy wyłonieni w ramach klasowego konkursu czytelniczego. Mistrzem pięknego czytania została Anna Karczmarska z klasy III. Gratulujemy Ani i wszystkim uczestnikom, którzy zachwycili organizatorów, komisję, wychowawców, kolegów przepiękną interpretacją tekstów literackich.
Wielkie czytanie w klasach starszych naszej szkoły
5Klasy starsze IV-VIII w poniedziałek przystąpiły do wielkiego czytania, które nazwaliśmy maratonem czytelniczym. Akcja obyła się w ramach projektu czytelniczego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jej hasłem były słowa: Rzuć wszystko i czytaj - czytanie jest fajne !
W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę – Obchody jubileuszowe w Naszej Szkole
29 listopada 2018r.
Dla naszej Społeczności Uczniowskiej był to dzień niezwykły, wyjątkowy - poświęcony „Niepodległej” – taki, który na zawsze pozostaje w pamięci, gdyż się zdarza raz na sto lat.
Razem z zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami naszej miejscowości uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Wieczornica 2018
Serdecznie zapraszamy na Wieczornicę z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę
Ogłoszenie
Przypominamy, że dzień 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godzinach 8.00 - 13.00.
Obchody Święta Szkoły
Gdy będę w więzieniu, a powiedzą wam, że Prymas zdradził sprawy Boże – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas ma nieczyste ręce – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas stchórzył – nie wierzcie. Gdy będą mówili, że Prymas działa przeciwko narodowi i własnej Ojczyźnie – nie wierzcie. Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla niej.
Tygodniowe tematyczne wystawy książek w bibliotece szkolnej
2Nasza biblioteka szkolna promuje książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa organizując wystawy tematyczne. Każdy może znaleźć ciekawą książkę dla Siebie.
Zapraszamy
Obchody Święta Szkoły 2018
8 rocznica nadania naszej szkole
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego
24 października 2018r.
W tym roku szkolnym obchodzimy już 8 rocznicę nadania imienia naszej szkole. Rokrocznie wybieramy inną myśl Prymasa, która przewodzi uroczystości oraz organizowanym konkursom.
„Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko,co czynię dla Kościoła, czynię dla niej”
Projekt PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA
Nasze oddziały przedszkolne biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Piękna Nasza Polska Cała, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Jego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.
Akcja „100 pozdrowień na 100 – lecie niepodległości”
7W związku z akcją „100 pozdrowień na 100 – lecie niepodległości” nasi uczniowie sami stworzyli pocztówki z naszej miejscowości. Oto przepiękne kartki, na których będziemy wypisywać pozdrowienia do 100 innych szkół. Autorami tych wyjątkowych dzieł są: Gabrysia Bezkorowajna z klasy V, Mateusz Hamerla z klasy V, Julia Socha z klasy III G i Michał Pętala z klasy III G
Projekt "Młodzi listy piszą"
1Uczniowie klasy czwartej i piątej biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Młodzi listy piszą”. Projekt polega na regularnym korespondowaniu z jedną z wybranych szkół w Polsce. W naszym przypadku są to szkoły z Piaseczna i Torunia. Dzięki tej akcji dzieci mają możliwość doskonalenia różnych form redakcyjnych w atrakcyjny sposób. Dzisiaj przyszła do nas pierwsza paczka z listami. Żałujemy, że za pomocą strony internetowej nie możemy przekazać zachwytu w oczach uczniów i skupienia przy czytaniu listów😊. Akcja będzie trwała cały rok szkolny.
Uczniowie klasy I są już czytelnikami biblioteki szkolnej
W poniedziałek 08.10.2018 r. w bibliotece szkolnej miała miejsce Uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników. Nowi czytelnicy biblioteczni z zakładkami do książki i wymarzonymi książkami natychmiast zatopili się w lekturze. Wielu wspaniałych przeżyć i doświadczeń dzięki lekturze życzy biblioteka.
Konkursy biblioteczne
Zapraszamy Uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach bibliotecznych !
Zaproszenie do udziału w kolejnej edycji Międzyszkolnych Konkursów o Patronie naszej szkoły Stefanie Kardynale Wyszyńskim
„Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla niej”
Stefan Kardynał Wyszyński
Dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
serdecznie zapraszają do uczestnictwa
Narodowe czytanie 2018 w Naszej Szkole
13 września 2018 roku, uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Za wydarzenie były odpowiedzialne p. Ewa Godula i p. Olga Krzywicka. Wybrani uczniowie przeczytali fragmenty Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Kacper Gorzel i Zuzanna Studzińska przedstawili nam dzieciństwo i wczesną młodość Cezarego Baryki, Maciej Sałatka i Adrian Smyk odczytali fragment dotyczący szklanych domów, a Dorota Tomala przeniosła nas w radosny czas zabaw w Nawłoci. Fragment dotyczący Nawłoci był przyjęty ze szczególnym entuzjazmem, gdyż Dorota miała na sobie strój z tamtej epoki. Poza tym jej tekst dotyczył m.in. jabłek i wszystkie stoły w klasie uginały się od tych owoców. Następnie odbył się międzyklasowy turniej wiedzy o Przedwiośniu, który wygrała klasa III gimnazjum. Wszyscy uczniowie bardzo się starali, gdyż nagrodą był przepyszny domowy sernik upieczony przez uczennicę k
Narodowe Czytanie w 100 - lecie odzyskania niepodległości
18 września 2018 r. po raz piąty miała miejsce akcja: Narodowe Czytanie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej, której głównym celem było propagowanie polskiej literatury oraz popularyzacja czytelnictwa. W tym roku pochylaliśmy się nad lekturą Stefana Żeromskiego Przedwiośnie.
Nasza szkoła została zaproszona na tę uroczystość przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Lublinie.
Nasz Uczeń finalistą w Pięcioboju Zawodowym!!!
11.04.2025Uczeń klasy ósmej Bartłomiej Szyba został Finalistą w Pięcioboju Zawodowym!
Z radością informujemy, że nasz Bartłomiej osiągnął znakomity sukces, zostając finalistą w prestiżowym pięcioboju zawodowym, który odbył się w Zespole Szkół Transportowo Komunikacyjnych.
Bartek, wykazując się niezwykłą determinacją oraz umiejętnościami, stawił czoła licznym wyzwaniom, które wymagały zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych zdolności. Jego zaangażowanie i ciężka praca przyniosły wspaniałe rezultaty, a osiągnięcie finału to dowód na jego talent oraz poświęcenie.
Warsztaty plastyczne
10.04.202517W czwartek (10.04.2025) klasa 1b wzięła udział w warsztatach plastycznych, w bibliotece, w Wilczopolu-Kolonii. Dzieci wykonały piękne prace, pracowały z wielkim zaangażowaniem. Dziękujemy Paniom prowadzącym zajęcia, było super
Little Singers
09.04.2025Konkurs piosenki angielskiej
04.04.2025 r. odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej " Little Singers" Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Głusk Jacka Anasiewicza . Do konkursu przystąpiły 4 placówki z gminy Głusk, razem 39 uczestników w 3 kategoriach wiekowych. Sponsorami konkursu byli: Rada Rodziców , Urząd Gminy Głusk oraz Camp Fun-kolonie z native speakerami. Rada Rodziców zadbała również o słodki poczęstunek dla gości i naszych uczniów.W skład komisji konkursowej weszli: Pani Paulina Giżycka -Dzierżak- mgr Stosunków Międzynarodowych UMCS. Wspólnie z mężem panem Pawłem Dzierżakiem prowadzą Camp-fun- kolonie z native speakerami.Pan Henryk Skórski-nauczyciel muzyki oraz edukacji wczesnoszkolnej.Na co dzień muzyk,pasjonat, multiinstrumentalista.Prezes Stowarzyszenia Artystyczna Gmina Głusk oraz kierownik Zespołu" Głuskowia
MKS FUNFLOOR LUBLIN
01.04.20257831.03.2025r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Klubu Piłki Ręcznej PGE MKS FUNFLOOR LUBLIN, w składzie: Stela Posavec, która gra na pozycji rozgrywającej Magda Balsam- prawa skrzydłowa bramkarki: Paulina Wdowiak, Antonija Mamic oraz kierownik drużyny Radosław Kozaczuk Przyjechali do naszej szkoły, aby zachęcić uczniów do uprawiania sportu w szczególności dyscypliny jaką jest piłka ręczna.
Targi Edukacyjne i Strzelnica Sportowa
02.04.2025Dnia 20 marca uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Lublinie. Wydarzenie to przyciągnęło wiele szkół, co stworzyło doskonałą okazję do zdobycia wiedzy o różnych profilach kształcenia oraz możliwościach dalszego rozwoju.
Konkurs matematyczno-językowy „Maths in English”
02.04.2025Sukces Julii Harasymow w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”
Z radością informujemy, iż nasza uczennica, Julia Harasymow, osiągnęła znakomity sukces w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”, zdobywając 4 miejsce! Konkurs ten, objęty honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, przyciągnął wielu utalentowanych uczestników z całego regionu.Julia, reprezentując Szkołę Podstawową w Wilczopolu - Kolonii, wykazała się wyjątkowymi umiejętnościami zarówno w zakresie matematyki, jak i języka angielskiego, co zaowocowało zdobyciem wysokiego miejsca w rankingu. Jej wynik jest dowodem na ciężką pracę oraz zaangażowanie, które wkłada w naukę.Nie możemy również zapomnieć o Leonie Kasprzaku z klasy VII, który również otarł się o podium, zdobywając maksymalną ilość punktów z matematyk
Poczytajmy sobie – akcja czytelnicza dla rodziców/opiekunów i dzieci
01.04.20251W naszej szkolnej bibliotece trwa akcja czytelnicza pt. "Poczytajmy sobie". Jest to drugie w tym roku szkolnym działanie realizowane w ramach ogólnopolskiego programu "Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka". Celem akcji jest zachęcenie rodziców i dzieci do wspólnego czytania oraz do rozmów na temat przeczytanych książek. Miło nam poinformować, że pierwsi uczniowie wraz rodzicami wspólnie już przeczytali 4 książki, ocenili je, porozmawiali na temat lektury, a nawet młodsi przeprowadzili pewnego rodzaju egzamin starszym. Uwieńczeniem zrealizowanych zadań akcji Poczytajmy sobie były wręczone dyplomy i nagrody. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację zadań i przypominamy, że akcja trwa do końca roku szkolnego. Powodzenia i wielu przyjemności podczas wspólnego czytania.
II etap programu oświatowego Mali Wielcy Odkrywcy
24.03.2025Mali Wielcy Odkrywcy to program oświatowy dla przedszkoli, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG.
Oddziały przedszkolne w naszej szkole biorą w nim czynny udział.
Podczas II etapu programu dotyczącego wody, dzieci zapoznały się z wieloma eksperymentami. Stany skupienia wody, jej gęstość oraz wyporność. Wiele emocji i radości towarzyszyło dzieciom podczas zajęć, które rozbudziły ich ciekawość.
21 marca Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu!
24.03.2025Zgodnie z tradycją 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo. Przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy - powitania wiosny". W barwnym korowodzie dzieci śpiewały piosenki wiosenne, paliliśmy panny Marzanny żegnając zimową aurę. Wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości już na dobre!
Pięciobój zawodowy wyniki!!
24.03.2025Lista osób zakwalifikowanych do II etapu IV edycji konkursu, który odbędzie się 04 kwietnia 2025 r. o godzinie 10:00 w siedzibie ZSTK znajduje się poniżej
Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym do II etapu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!
Technik Informatyk Wiktor Szymczyk
Technik mechatronik Michał Olszak, Tytus Mazur
Zawody Szachowe w ZSTK w Lublinie
24.03.2025Po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w zawodach szachowych, które odbyły się w Zespole Szkół Transportowo-Kolejowych w Lublinie.
W zawodach uczestniczyło ponad 50 uczniów z różnych szkół z Lublina i okolic, a poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki.
Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, nie oddając żadnej gry. Najlepiej wypadł Franciszek Pietruczyk, który zdobył 4 wygrane partie. Tuż za nim uplasował się Tytus Mazur z 3 zwycięstwami oraz jednym remisem. Również Tomasz Malocha i Jędrzej Krzywicki pokazali się z dobrej strony, przyczyniając się do sukcesu naszej drużyny.
Zawód leśnik - spotkanie z absolwentem.
24.03.2025To wspaniale, że waszą szkołę odwiedził absolwent, Mikołaj Stelmach! Spotkania z takimi osobami mogą być inspirujące i motywujące dla uczniów. Mikołaj podzielił się swoimi doświadczeniami z Zespołem Szkół Leśnych w Biłgoraju, co z pewnością wzbogaciło wiedzę uczniów klasy VIII na temat przyszłych możliwości edukacyjnych. Opowiadając o szkole Mikołaj mógł przybliżyć uczniom, jakie przedmioty są nauczane w tej placówce, a także jakie umiejętności są rozwijane u przyszłych leśników. Podzielił się się informacjami o zajęciach praktycznych, które są istotnym elementem kształcenia w takiej szkole, jak praca w terenie, nauka o przyrodzie, a także zajęcia z zakresu ochrony środowiska.
Wyjazd Zawodoznawczy klasy VII do Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli
24.03.202549Klasa VII miała przyjemność wziąć udział w wyjeździe zawodoznawczym do Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zwiedzić cały campus szkoły, a także uczestniczyć w interesujących warsztatach.
W trakcie zajęć poznali cykl życia pszczół oraz przygotowali ramki z woskiem do uli, co okazało się wyjątkowym doświadczeniem. Dodatkowo, zajęcia z nakrywania do stołu oraz sztuką składania serwetek były niezwykle angażujące i rozwijające umiejętności praktyczne naszych uczniów. Na zakończenie wizyty uczennice Zespołu Szkół Rolniczych zorganizowały przejażdżki konne w ujeżdżalni, co było wspaniałym zwieńczeniem naszego pobytu. Wyjazd dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i cennych doświadczeń, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.
Sukcesy:) językowe i matematyczne 1b
20.03.2025Z ogromną dumą informujemy,że III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "LEON" z języka angielskiego zajęła Judyta Dzierżak, Antonina Skiba zajęła V miejsce, a Wojciech Arasim zdobył miejsce IX. Wojtej zajął też X miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "ALFIK". Gratulujemy:)
Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Mój poetycki zachwyt"
20.03.2025Z przyjemnością informujemy,że nasz konkurs uprawnia do zdobycia dodatkowych punktów na świadectwie w klasie ósmej:)
Formularz_zgloszeniowy_do_konkursu_recytatorskiego25.docx
"Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu"
17.03.20258W ramach poznawania zawodów i obchodów Dnia Kobiet uczniowie klasy 3 odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Uczestniczyli tam w zajęciach "Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu" Samodzielnie przygotowywali preparaty i obsługiwali mikroskopy. Niektórzy już chcą studiować na tej uczelni.