Wieczornica 2018
Serdecznie zapraszamy na Wieczornicę z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę
Ogłoszenie
Przypominamy, że dzień 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godzinach 8.00 - 13.00.
Obchody Święta Szkoły
Gdy będę w więzieniu, a powiedzą wam, że Prymas zdradził sprawy Boże – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas ma nieczyste ręce – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas stchórzył – nie wierzcie. Gdy będą mówili, że Prymas działa przeciwko narodowi i własnej Ojczyźnie – nie wierzcie. Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla niej.
Tygodniowe tematyczne wystawy książek w bibliotece szkolnej
2Nasza biblioteka szkolna promuje książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa organizując wystawy tematyczne. Każdy może znaleźć ciekawą książkę dla Siebie.
Zapraszamy
Obchody Święta Szkoły 2018
8 rocznica nadania naszej szkole
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego
24 października 2018r.
W tym roku szkolnym obchodzimy już 8 rocznicę nadania imienia naszej szkole. Rokrocznie wybieramy inną myśl Prymasa, która przewodzi uroczystości oraz organizowanym konkursom.
„Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko,co czynię dla Kościoła, czynię dla niej”
Projekt PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA
Nasze oddziały przedszkolne biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Piękna Nasza Polska Cała, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Jego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.
Akcja „100 pozdrowień na 100 – lecie niepodległości”
7W związku z akcją „100 pozdrowień na 100 – lecie niepodległości” nasi uczniowie sami stworzyli pocztówki z naszej miejscowości. Oto przepiękne kartki, na których będziemy wypisywać pozdrowienia do 100 innych szkół. Autorami tych wyjątkowych dzieł są: Gabrysia Bezkorowajna z klasy V, Mateusz Hamerla z klasy V, Julia Socha z klasy III G i Michał Pętala z klasy III G
Projekt "Młodzi listy piszą"
1Uczniowie klasy czwartej i piątej biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Młodzi listy piszą”. Projekt polega na regularnym korespondowaniu z jedną z wybranych szkół w Polsce. W naszym przypadku są to szkoły z Piaseczna i Torunia. Dzięki tej akcji dzieci mają możliwość doskonalenia różnych form redakcyjnych w atrakcyjny sposób. Dzisiaj przyszła do nas pierwsza paczka z listami. Żałujemy, że za pomocą strony internetowej nie możemy przekazać zachwytu w oczach uczniów i skupienia przy czytaniu listów😊. Akcja będzie trwała cały rok szkolny.
Uczniowie klasy I są już czytelnikami biblioteki szkolnej
W poniedziałek 08.10.2018 r. w bibliotece szkolnej miała miejsce Uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników. Nowi czytelnicy biblioteczni z zakładkami do książki i wymarzonymi książkami natychmiast zatopili się w lekturze. Wielu wspaniałych przeżyć i doświadczeń dzięki lekturze życzy biblioteka.
Konkursy biblioteczne
Zapraszamy Uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach bibliotecznych !
Zaproszenie do udziału w kolejnej edycji Międzyszkolnych Konkursów o Patronie naszej szkoły Stefanie Kardynale Wyszyńskim
„Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla niej”
Stefan Kardynał Wyszyński
Dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
serdecznie zapraszają do uczestnictwa
Narodowe czytanie 2018 w Naszej Szkole
13 września 2018 roku, uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Za wydarzenie były odpowiedzialne p. Ewa Godula i p. Olga Krzywicka. Wybrani uczniowie przeczytali fragmenty Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Kacper Gorzel i Zuzanna Studzińska przedstawili nam dzieciństwo i wczesną młodość Cezarego Baryki, Maciej Sałatka i Adrian Smyk odczytali fragment dotyczący szklanych domów, a Dorota Tomala przeniosła nas w radosny czas zabaw w Nawłoci. Fragment dotyczący Nawłoci był przyjęty ze szczególnym entuzjazmem, gdyż Dorota miała na sobie strój z tamtej epoki. Poza tym jej tekst dotyczył m.in. jabłek i wszystkie stoły w klasie uginały się od tych owoców. Następnie odbył się międzyklasowy turniej wiedzy o Przedwiośniu, który wygrała klasa III gimnazjum. Wszyscy uczniowie bardzo się starali, gdyż nagrodą był przepyszny domowy sernik upieczony przez uczennicę k
Narodowe Czytanie w 100 - lecie odzyskania niepodległości
18 września 2018 r. po raz piąty miała miejsce akcja: Narodowe Czytanie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej, której głównym celem było propagowanie polskiej literatury oraz popularyzacja czytelnictwa. W tym roku pochylaliśmy się nad lekturą Stefana Żeromskiego Przedwiośnie.
Nasza szkoła została zaproszona na tę uroczystość przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Lublinie.
Zebranie z Rodzicami
Spotkanie organizacyjne Rodziców uczniów klas I- VIII i gimnazjum odbędzie się
14 września 2018r. (piątek)o godzinie 16.30
Spotkania z wychowawcami w klasach poprzedzone będą spotkaniem ogólnym z Panią Dyrektor
w sali gimnastycznej szkoły.
Zapraszamy
Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty !
3 września 2018 r. rodzice, nauczyciele i uczniowie spotkali się już przed godziną 8, aby inaugurować nowy rok szkolny. Zgromadzeni za Sztandarem udali się na Mszę św., na której ks. Robert Muszyński wygłosił kazanie odwołujące się do postawy życia naszego Patrona, roli wartości w życiu człowieka oraz poszukiwaniu Woli Bożej w życiu. O oprawę liturgii , jak zawsze zadbała p. Marzenka Sołtys z dziewczynkami z klasy VIII i III gimnazjum. Oczywiście plecaki pierwszaczków, i wszystkich chętnych zostały poświęcone.
Kariera bez barier - konkurs plastyczny
22.11.2024Z przyjemnością informujemy,że w konkursie na "Hymn szkoły w obrazach" wygrali następujący uczniowie:
I MIEJSCE - NATALIA PRUSZKOWSKA KLASA V
II MIEJSCE - ALICJA BARANIUK KLASA II
III MIEJSCE - ADELA MARKIEWICZ KLASA II
WYRÓŻNIENIE - KORNELIA SZYKUŁA KLASA III
GRATULUJEMY:)
Kariera bez barier - film o Stefanie Kardynale Wyszyńskim
22.11.2024Chciałabym opowiedzieć Wam o mojej przygodzie z projektem "Kariera bez barier". W ramach hasła "Rozwijamy swoje supermoce" udało nam się stworzyć film w Minecrafcie o Stefanie Kardynale Wyszyńskim!
Na początku, wspólnie z kolegami z klasy, zastanawialiśmy się, jak pokazać patrona naszej szkoły w ciekawy i nowoczesny sposób. Wpadliśmy na pomysł, aby przenieść jego historię do świata Minecrafta!
Kariera bez barier. Rozwijamy swoje supermoce
21.11.2024W gazetce znajdziecie:
- Informacje o naszym patronie, Stefanie Kardynale Wyszyńskim: Przybliżamy jego sylwetkę nie tylko jako duchownego, ale także dziennikarza, polityka i patrioty.
- Kącik literacki: Uczniowie podzielili się swoją kreatywnością, pisząc opowiadania i wiersze.
- Kącik kulinarny: Zna
Kariera bez barier. Świat na talerzu.
21.11.202412W tym tygodniu w ramach projektu Kariera bez barier i projektu edukacyjnego Moje talenty służa innym uczniowie wcielili się w cukierniów. Popołudniami piekli muffinki, babeczki, ciasteczka, pierniki. Były przepyszne. Tak mówili wszyscy, którzy degustowali te pyszności.
KLUB SUPERMOCY- Wstąp do klubu, zdobywaj kolejne supermoce, by zostać książkowym superbohaterem!
19.11.2024Drodzy Czytelnicy
Biblioteka szkolna pragnie zaprosić Was do zabawy czytelniczej i udziału w ogólnopolskiej akcji KLUB SUPERMOCY w ramach realizowanej II edycji programu: Biblioteka Dobre Miejsce dla Człowieka.
W trakcie zabawy czytelniczej, otrzymacie zadania– min. przeczytacie cztery książki określonego gatunku, zrealizujecie dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będziecie zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia oraz supermoce czytelnicze.
Antonina Grygowa - opiekunka więźniów Majdanka
17.11.202423W dniu 07.11. klasa VIII wybrała się na zwiedzanie nazistowskiego obozu na Majdanku
Jest to kolejny etap projektu uczniowskiego, podczas którego uczniowie poznają inne bohaterki projektu “Mateczki,łączniczki, więźniarki - historie kobiet okresu wojny i okupacji”, tj.:
- Antoninę Grygową – obozową „Mateczkę”
Mitologia
16.11.202450Aktywnie poznajemy mitologię:)
#projekt edukacyjny 2024
Podczas realizacji projektu Teatr uczniowie mają okazję poznać różne oblicza pracy przy tworzeniu spektaklu i filmu. Sami projektują stroje, scenografie, wcielają się w postaci z lektur i postaci mitologiczne. Obecnie przygotowują się do stworzenia scenariusza opartego na mitach Jana Parandowskiego.
Uwaga konkurs:)
15.11.2024Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, termin składania prac został przełożony na 19 listopada.
Projekt klasy VI
08.11.202412Uczniowie klasy VI w ramach realizacji projektu „Ale kosmos! Młodzież z Lubelszczyzny tworzy kampanie edukacyjne popularyzujące wiedzę o języku polskim dla społeczności lokalnych” przygotowali i przeprowadzili kampanię informacyjną dotyczącą poznanych w trakcie warsztatu zjawisk językowych.
W ramach kampanii w naszej szkole uczniowie zaangażowani w projekt, po
warsztatach w Motyczu Leśnym zorganizowali w szkole Wystawę na temat
” Ale kosmos !- Jaki nasz język jest ciekawy!”
KARIERA BEZ BARIER
07.11.2024UWAGA😊
Informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału
w ogólnopolskim projekcie „Kariera bez barier”
"Kariera bez barier" jest projektem, który ma na celu wspieranie uczniów
w przygotowaniu do aktywnego uczestnictwa na rynku pracy. Projekt realizowany jest
w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” we współpracy
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Patriotyzm w sercu dziecka”
04.11.20242Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej
powołanej w celu rozstrzygnięcia
Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
pt. „Patriotyzm w sercu dziecka”Konkurs zorganizowany został przez Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu- Kolonii.
Dnia 31.10.2024 roku odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: „Patriotyzm w sercu dziecka”
Na konkurs wpłynęło 37 prac z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całej Polski.
Oceny prac konkursowych dokonała komisja złożona z nauczycieli oddziałów przedszkolnych.
Jury, jako kryterium oceny obrało pod uwagę: samodzielność, zgodność z tematem oraz walory artystyczne.
Program Mali Wielcy Odkrywcy
28.10.2024Program Mali Wielcy Odkrywcy jest programem edukacyjnym organizowanym przez
Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza
Nasza szkoła zakwalifikowała się do otrzymania Pakietu Naukowego, który zawiera
materiały edukacyjne dla przedszkolaków. Pomogą nam one odkrywać świat drzew, wody oraz miar!
Scenariusze zajęć, instrukcje oraz przedmioty do wykonywania eksperymentów.
Wszystko, czego potrzebujemy, aby każde zajęcia były fascynującą przygodą!
Wprowadzimy dzieci w świat nauki i ekologii poprzez proste i angażujące projekty badawcze.
Krok po kroku, zaplanujemy i zrealizujemy projekty edukacyjne, poznamy skomplikowane zjawiska w przystępny sposób oraz będziemy rozwijać samodzielność i ciekawość dzieci.
Pierwszym tematem programu jest świat drzew! . Przedszkolaki dowiedzą się, co to jest fotosynteza, jak ważne są drzewa dla naszego ekosystemu , a także poznają ich różne gatunki .
Tematem drugiego
Pociągiem do Lublina
23.10.202447Uczniowie klasy II b podczas wycieczki do Świdnika zwiedzali lotnisko. Obserwowali odprawy pasażerów i starty samolotów. Wiedzą jak przygotować się do podróży i jakich pamiątek nie można przywozić z wakacji.
Podziwiali flotę Aeroklubu Świdnik oraz oglądali szkoleniowy lot samolotu.
Ze Świdnika dotarli pociągiem do Lublina, a później z Dworca Głównego PKP udali się na Metropolitarny Dworzec Autobusowy, by wrócić busem do Wilczopola.
Realizacja projektu uczniowskiego - Tydzień życzliwości.
15.10.202450Uczniowie klasy siódmej stanęli na wysokości zadania i tak jak zaplanowali zrealizowali w naszej szkole Tydzień życzliwości w dniach 7-11 października 2024. Wszystkie pomysły i działania zaproponowane przez siódmoklasistów zostały zaplanowane w Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym w ramach udziału w programie Kultura - Interwencje ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Warsztaty edukacji obywatelskiej w Centrum Dobrego Wychowania
07.10.2024Kultura w mieście M - klasa VII wzięła udział w warsztatach z zakresu edukacji obywatelskiej, których tematem przewodnim była organizacja życia kulturalnego w fikcyjnym mieście. Uczniowie wcielali się w role: mieszkańców, przedstawicieli stronnictw kandydujących w wyborach oraz dziennikarzy przeprowadzających wywiady. Gra zakończyła się debatą o potrzebach kulturalnych mieszkańców i głosowaniem na wybrane ugrupowanie.
Udział w projekcie edukacyjnym "Mateczki, łączniczki, więźniarki"
07.10.202418W dniu 03.10.2024 klasa VIII z naszej szkoły rozpoczęła realizację projektu „Mateczki, łączniczki, więźniarki – historie kobiet okresu wojny i okupacji” realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Dobrego Wychowania z darowizny Fundacji Totalizatora Sportowego w ramach programu „Z kobietami patriotkami”.
Uczniowie naszej szkoły udział w projekcie rozpoczęli od warsztatu Leśna Kwatera Żołnierzy Niezłomnych. Tematyka warsztatu przybliża młodzieży działalność na ziemiach naszego regionu żołnierzy podziemia antykomunistycznego, w tym kobiet: Zofii Pelczarskiej ps.„Ciotka”, Janiny Przysiężniak ps. „Jaga”, ppor. Henryki Roszkowskiej ps. „Kurczak”.
Akcja charytatywna Pomoc dla Powodzian
02.10.202411Akcja charytatywna Pomoc dla Powodzian
ORGANIZATORZY:
Oddziały Przedszkolne oraz Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii,
Koordynatorzy akcji charytatywnej: nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego
Logowanie
Facebook szkoły
Godziny dzwonków
Niedziela 24.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 392082