Trzej laureaci XIX edycji konkursu ogólnopolskiego: Czas to miłość o Stefanie Kardynale Wyszyńskim- Prymasie Tysiąclecia
Z wielką radością pragniemy podzielić się sukcesami naszych uczniów w konkursie ogólnopolskim o patronie szkoły Stefanie Kardynale Wyszyńskim.
Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego- Prymasa Tysiąclecia, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana Oddział Okręgowy w Lublinie, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Dzielnicowy Dom Kultury Węglin.
Dzień Dziecka - Dzień Sportu
60W piątek 31 maja świętowaliśmy Dzień Dziecka. Ten super dzień rozpoczęła nasza pani Dyrektor Alicja Cioczek składając życzenia wszystkim uczniom z okazji ich święta oraz życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Pani Bożena Więckowska przygotowała szereg konkurencji sportowych indywidualnych i drużynowych. Na początku każdy uczestnik Dnia Sportu miał do wykonania 8 konkurencji sportowych. Warto było się starać ponieważ na każdego za to wyzwanie czekała nagroda. Następnie odbywały się liczne rozgrywki klasowe i drużynowe. Największymi emocjami cieszył się mecz w piłkę siatkową Nauczyciele - Uczniowie. Tym razem uczniowie okazali się być lepsi. Gratulujemy👏👍Nagrody za udział w konkurencjach sportowych ufundowała nasza Rada Rodziców oraz działające przy szkole Stowarzyszenie "Wilczopole na Rzecz Dzieci i Młodzieży".Rada Rodziców przygotowała również dla wszystkich uczniów coś dla
Wyśpiewane II miejsce w Konkursie religijnym
.
Zuzanna Jędzura uczennica klasy VI reprezentowała szkołę w VII diecezjalnym konkursie religijnym: Maryja- Matką Kościoła. Konkurs odbył się 29 maja i organizowała go Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Świdniku oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku.
Niezapomniana wyprawa klas I - III
Lotnisko w Świdniku
Schronisko dla zwierząt
Warsztaty rękodzieła w Zagrodzie Zielona Babka
36
Nasze Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nasze Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego.
1Laureatki VIII edycji konkursu wojewódzkiego
z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich: Jedyna taka książka
Z wielką radością dzielimy się dobrymi wiadomościami konkursowymi: dwie dziewczynki z naszej szkoły zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu plastycznego Jedyna taka książka: Mariola Maziarczyk z klasy IV została uhonorowana 2 miejscem w kategorii klas młodszych IV-VI i Aleksandra Kowalczyk z klasy III gimnazjum także została uhonorowana 2 miejscem, ale w kategorii klas starszych VII- VIII i gimnazjum. Dziewczynkom... serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Międzyszkolny konkurs recytatorski "Mój poetycki zachwyt"
„Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem
w dobie maszyn i komputerów.”
ksiądz Jan Twardowski
ZAPROSZENIE
Dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Wilczopolu-Kolonii
serdecznie zapraszają do udziału w konkursie recytatorskim
Majówka 2019
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Majówka 2019 .
31
Ogólnopolski konkurs plastyczny "Postacie z bajki-Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków"
Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Wilczopolu-Koloniiserdecznie zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym do udziału
w ogólnopolskim konkursie plastycznym"Postacie z bajki- Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków"
Więcej informacji odnosnie konkursu przesyłamy w załączniku ;)
Organizacja pracy szkoły podczas wiosennej przerwy świątecznej.
Szkoła
Wiosenna przerwa świąteczna dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum trwa od 18 do 23 kwietnia 2019r.
Świetlica
W dniach 18 kwietnia ( Wielki Czwartek), 19 kwietnia (Wielki Piątek) oraz 23 kwietnia (wtorek po świętach) Świetlica pracuje w godzinach 9.00-13.00.
W dniu 23 kwietnia oddziały przedszkolne pracują normalnie.
Wyjazd przedszkolaków do Centrum Rozrywki Kids Club w Lublinie
Wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w dzisiejszym wyjeździe do centrum rozrywki KIDS CLUB w Lublinie . Zabawy w basenach z kulkami, zakręcone zjeżdżalnie, dmuchane zamki, auta czy ścianka do wspinaczki to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie czekały na miejscu na naszych przedszkolaków. Zabawa była doskonała i czas spędzony w centrum rozrywki upłynął wszystkim dzieciom zdecydowanie za szybko, na szczęście w przyszłym tygodniu ponownie tam zawitamy aby dać upust naszej nieograniczonej energii;)
Wycieczka przedszkolaków do Muzeum na Zamku Lubelskim
W dniu 11 kwietnia wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę edukacyjną na Zamek Lubelski – „Szlakiem lubelskich legend”. Podczas zwiedzania zamku dzieci mogły zobaczyć wiele ciekawych eksponatów ( takich jak zbroje, medale i monety), poznać ciekawostki związane z tym miejscem. Zobaczyć mogliśmy także stół z wypalonym odciskiem dłoni, o którym mowa jest w legendzie „O Czarciej Łapie”. Wycieczka była bardzo interesująca i bardzo podobała się wszystkim przedszkolakom:)
Wizyta Skrzypaczki u naszych przedszkolaków:)
W środę (10 kwietnia) do przedszkolaków zawitała Beatka -uczennica Szkoły Muzycznej w Lublinie. Beatka uczy się grać na skrzypcach. Dziewczynka pokazała naszym przedszkolakom jak wyglądają skrzypce oraz zaprezentowała sposób grania na tym instrumencie. Następnie zagrała dla naszych przedszkolaków kilka utworów. Niektóre melodie były dzieciom znane, np. melodia „ Panie Janie” którą dzieci wspólnie zaśpiewały do gry Beatki. Dzieciom bardzo podobał się koncert, mamy nadzieję że w przyszłym roku Beatka także nas odwiedzi z nowymi melodiami:)
Wizyta przedszkolaków w sąsiednim gospodarstwie wiejskim;)
73W poniedziałek (8 kwietnia) wszystkie przedszkolaki udały się spacerkiem do sąsiedniego gospodarstwa wiejskiego Państwa Krzywickich. Dzieci miały okazję odwiedzić stajnię w której mieszkają konie i małe źrebaczki. Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z takimi zwierzętami. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały też konie podczas wybiegu. Na sam koniec wizyty ciocia jednej z naszych dziewczynek -Mai, bo to u niej gościliśmy na podwórku, poczęstowała dzieciaki cukierasami i lizakami. Wszystkie przedszkolaki serdecznie podziękowały gospodarzom za gościnę i wręczyły Paniom gospodyniom własnoręcznie wykonane upominki oraz złożyły życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Chcielibyśmy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować Państwu Krzywickim, za udostępnienie i oprowadzenie nas po swoim gospodarstwie. Taka wycieczka na pewno długo zapadnie w pamięci wszystk
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny" PIĘKNA NASZA POLSkA CAŁA"- II edycja
Nasze przedszkolaki biorą udział w II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"
Honorowy patronat nad Projektem objęli:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego
Centrum Edukcyjne: Bliżej Przedszkola
Telewizja Aleksandrowski Kurier
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Przypominamy o dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktycznych w naszej szkole:
- w dniach egzaminu gimnazjalnego ( 10, 11, i 12 kwietnia 2019r.)
- w dniach egzaminu ósmoklasisty (15, 16 i 17 kwietnia 2019r.)
W tych dniach oddziały przedszkolne pracują normalnie. Świetlica pracuje w godzinach 8.00 - 17.00.
Zebranie z Rodzicami
Serdecznie zapraszamy na zebranie śródokresowe w najbliższą środę
3 kwietnia 2019 r. o godzinie 16.30
Nie będzie zebrania ogólnego.
POWITANIE WIOSNY
2921 marca, jak co roku, wszystkie klasy naszej szkoły świętowały pierwszy dzień wiosny. Było palenie Marzanny oraz występy artystyczne chętnych uczniów. Nasza Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra sprawdzała, jaki jest poziom wiedzy na temat wiosny. Okazało się, że młodsi koledzy potrafią wskazać oznaki wiosny, daty rozpoczynania się poszczególnych pór roku. Wiedzą także jakie ptaki przylatują do nas z ciepłych krajów, jakie zwierzęta budzą się ze snu zimowego...Każdy kto w tym dniu przebrał się wiosennie otrzymał cukierka. Słodkości ufundowała na tę okazję nasza Rada Rodziców. W czasie przerw można było także skorzystać ze smakołyków przygotowanych przez członków Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy do fotorelacji z obchodów Pierwszego Dnia Wiosny 2019💐☀️👍😀
II miejsce naszych uczniów w Międzyszkolnym konkursie literacko-historycznym
119 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły : Natalia Bolibok z kl.VI, Karol Turowski z kl. VII, Paweł Jurecki z kl. VII, jako drużyna, pod opieką Pani Ewy Goduli, wzięli udział w konkursie międzyszkolnym, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 47 w Lublinie. W ramach obchodów Dnia Patrona tej szkoły uczniowie rywalizowali pod hasłem: Józef Ignacy Kraszewski - wzorem dla współczesnego człowieka. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce, z którego są bardzo dumni, gdyż jak co roku konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, a rywalizujące drużyny przy rozwiązywaniu kolejnych zadań wykazywały się wręcz niezwykłą znajomością tematu. Serdecznie gratulujemy Natalii, Pawłowi i Karolowi rozległej wiedzy na temat życia i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
”Wspaniały finał roku 2018” Podsumowanie pracy i wręczenie nagród konkursowych.
35Dzień 7 marca był dla naszej społeczności również dniem podsumowującym pracę nauczycieli i uczniów. Pani Dyrektor Alicja Cioczek wraz z Panią Marzeną Sołtys wręczyła nagrody dla uczestników konkursu na kartkę świąteczną oraz konkursu biblioteczno-fotograficznego "Przyłapani na czytaniu".
Miniony rok kalendarzowy w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego był obfity w ogromne sukcesy literackie. Zwieńczeniem ich jest pierwsze miejsce, trzy wyróżnienia oraz wyróżnienie dla szkoły w ogólnopolskim konkursie literackim zorganizowanym przez Polskie Radio. Konkurs o oryginalnej nazwie „Gwiazdkopisanie” polegał na stworzeniu w dowolnej formie literackiej świątecznych wspomnień i był skierowany nie tylko do dzieci, ale także do ich rodzin. W naszej szkole do konkursu przystąpili uczniowie klasy III pod kierownictwem Pani Czesławy Masłowskiej, uczennica klasy II pod opieką Pani Kr
Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych
167 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. W tym roku klasa III gimnazjum wraz z wychowawczynią Panią Olgą Krzywicką przygotowała dla nas film będący wspaniałą lekcją historii. Wszyscy w skupieniu oglądali swoich kolegów - aktorów, którzy przybliżali nam losy bohaterów powojennej Polski. Film powstał dzięki niezwykłemu zaangażowaniu gimnazjalistów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje praca Michała Pętali, który poświęcił kilkanaście godzin na montaż filmu. W klimat filmu wprowadził nas utwór "Moja Ojczyzna", w wykonaniu Zuzanny Jędzury z klasy VI.
Nasz Uczeń finalistą w Pięcioboju Zawodowym!!!
11.04.2025Uczeń klasy ósmej Bartłomiej Szyba został Finalistą w Pięcioboju Zawodowym!
Z radością informujemy, że nasz Bartłomiej osiągnął znakomity sukces, zostając finalistą w prestiżowym pięcioboju zawodowym, który odbył się w Zespole Szkół Transportowo Komunikacyjnych.
Bartek, wykazując się niezwykłą determinacją oraz umiejętnościami, stawił czoła licznym wyzwaniom, które wymagały zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych zdolności. Jego zaangażowanie i ciężka praca przyniosły wspaniałe rezultaty, a osiągnięcie finału to dowód na jego talent oraz poświęcenie.
Warsztaty plastyczne
10.04.202517W czwartek (10.04.2025) klasa 1b wzięła udział w warsztatach plastycznych, w bibliotece, w Wilczopolu-Kolonii. Dzieci wykonały piękne prace, pracowały z wielkim zaangażowaniem. Dziękujemy Paniom prowadzącym zajęcia, było super
Little Singers
09.04.2025Konkurs piosenki angielskiej
04.04.2025 r. odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej " Little Singers" Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Głusk Jacka Anasiewicza . Do konkursu przystąpiły 4 placówki z gminy Głusk, razem 39 uczestników w 3 kategoriach wiekowych. Sponsorami konkursu byli: Rada Rodziców , Urząd Gminy Głusk oraz Camp Fun-kolonie z native speakerami. Rada Rodziców zadbała również o słodki poczęstunek dla gości i naszych uczniów.W skład komisji konkursowej weszli: Pani Paulina Giżycka -Dzierżak- mgr Stosunków Międzynarodowych UMCS. Wspólnie z mężem panem Pawłem Dzierżakiem prowadzą Camp-fun- kolonie z native speakerami.Pan Henryk Skórski-nauczyciel muzyki oraz edukacji wczesnoszkolnej.Na co dzień muzyk,pasjonat, multiinstrumentalista.Prezes Stowarzyszenia Artystyczna Gmina Głusk oraz kierownik Zespołu" Głuskowia
MKS FUNFLOOR LUBLIN
01.04.20257831.03.2025r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Klubu Piłki Ręcznej PGE MKS FUNFLOOR LUBLIN, w składzie: Stela Posavec, która gra na pozycji rozgrywającej Magda Balsam- prawa skrzydłowa bramkarki: Paulina Wdowiak, Antonija Mamic oraz kierownik drużyny Radosław Kozaczuk Przyjechali do naszej szkoły, aby zachęcić uczniów do uprawiania sportu w szczególności dyscypliny jaką jest piłka ręczna.
Targi Edukacyjne i Strzelnica Sportowa
02.04.2025Dnia 20 marca uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Lublinie. Wydarzenie to przyciągnęło wiele szkół, co stworzyło doskonałą okazję do zdobycia wiedzy o różnych profilach kształcenia oraz możliwościach dalszego rozwoju.
Konkurs matematyczno-językowy „Maths in English”
02.04.2025Sukces Julii Harasymow w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”
Z radością informujemy, iż nasza uczennica, Julia Harasymow, osiągnęła znakomity sukces w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”, zdobywając 4 miejsce! Konkurs ten, objęty honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, przyciągnął wielu utalentowanych uczestników z całego regionu.Julia, reprezentując Szkołę Podstawową w Wilczopolu - Kolonii, wykazała się wyjątkowymi umiejętnościami zarówno w zakresie matematyki, jak i języka angielskiego, co zaowocowało zdobyciem wysokiego miejsca w rankingu. Jej wynik jest dowodem na ciężką pracę oraz zaangażowanie, które wkłada w naukę.Nie możemy również zapomnieć o Leonie Kasprzaku z klasy VII, który również otarł się o podium, zdobywając maksymalną ilość punktów z matematyk
Poczytajmy sobie – akcja czytelnicza dla rodziców/opiekunów i dzieci
01.04.20251W naszej szkolnej bibliotece trwa akcja czytelnicza pt. "Poczytajmy sobie". Jest to drugie w tym roku szkolnym działanie realizowane w ramach ogólnopolskiego programu "Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka". Celem akcji jest zachęcenie rodziców i dzieci do wspólnego czytania oraz do rozmów na temat przeczytanych książek. Miło nam poinformować, że pierwsi uczniowie wraz rodzicami wspólnie już przeczytali 4 książki, ocenili je, porozmawiali na temat lektury, a nawet młodsi przeprowadzili pewnego rodzaju egzamin starszym. Uwieńczeniem zrealizowanych zadań akcji Poczytajmy sobie były wręczone dyplomy i nagrody. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację zadań i przypominamy, że akcja trwa do końca roku szkolnego. Powodzenia i wielu przyjemności podczas wspólnego czytania.
II etap programu oświatowego Mali Wielcy Odkrywcy
24.03.2025Mali Wielcy Odkrywcy to program oświatowy dla przedszkoli, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG.
Oddziały przedszkolne w naszej szkole biorą w nim czynny udział.
Podczas II etapu programu dotyczącego wody, dzieci zapoznały się z wieloma eksperymentami. Stany skupienia wody, jej gęstość oraz wyporność. Wiele emocji i radości towarzyszyło dzieciom podczas zajęć, które rozbudziły ich ciekawość.
21 marca Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu!
24.03.2025Zgodnie z tradycją 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo. Przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy - powitania wiosny". W barwnym korowodzie dzieci śpiewały piosenki wiosenne, paliliśmy panny Marzanny żegnając zimową aurę. Wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości już na dobre!
Pięciobój zawodowy wyniki!!
24.03.2025Lista osób zakwalifikowanych do II etapu IV edycji konkursu, który odbędzie się 04 kwietnia 2025 r. o godzinie 10:00 w siedzibie ZSTK znajduje się poniżej
Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym do II etapu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!
Technik Informatyk Wiktor Szymczyk
Technik mechatronik Michał Olszak, Tytus Mazur
Zawody Szachowe w ZSTK w Lublinie
24.03.2025Po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w zawodach szachowych, które odbyły się w Zespole Szkół Transportowo-Kolejowych w Lublinie.
W zawodach uczestniczyło ponad 50 uczniów z różnych szkół z Lublina i okolic, a poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki.
Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, nie oddając żadnej gry. Najlepiej wypadł Franciszek Pietruczyk, który zdobył 4 wygrane partie. Tuż za nim uplasował się Tytus Mazur z 3 zwycięstwami oraz jednym remisem. Również Tomasz Malocha i Jędrzej Krzywicki pokazali się z dobrej strony, przyczyniając się do sukcesu naszej drużyny.
Zawód leśnik - spotkanie z absolwentem.
24.03.2025To wspaniale, że waszą szkołę odwiedził absolwent, Mikołaj Stelmach! Spotkania z takimi osobami mogą być inspirujące i motywujące dla uczniów. Mikołaj podzielił się swoimi doświadczeniami z Zespołem Szkół Leśnych w Biłgoraju, co z pewnością wzbogaciło wiedzę uczniów klasy VIII na temat przyszłych możliwości edukacyjnych. Opowiadając o szkole Mikołaj mógł przybliżyć uczniom, jakie przedmioty są nauczane w tej placówce, a także jakie umiejętności są rozwijane u przyszłych leśników. Podzielił się się informacjami o zajęciach praktycznych, które są istotnym elementem kształcenia w takiej szkole, jak praca w terenie, nauka o przyrodzie, a także zajęcia z zakresu ochrony środowiska.
Wyjazd Zawodoznawczy klasy VII do Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli
24.03.202549Klasa VII miała przyjemność wziąć udział w wyjeździe zawodoznawczym do Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zwiedzić cały campus szkoły, a także uczestniczyć w interesujących warsztatach.
W trakcie zajęć poznali cykl życia pszczół oraz przygotowali ramki z woskiem do uli, co okazało się wyjątkowym doświadczeniem. Dodatkowo, zajęcia z nakrywania do stołu oraz sztuką składania serwetek były niezwykle angażujące i rozwijające umiejętności praktyczne naszych uczniów. Na zakończenie wizyty uczennice Zespołu Szkół Rolniczych zorganizowały przejażdżki konne w ujeżdżalni, co było wspaniałym zwieńczeniem naszego pobytu. Wyjazd dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i cennych doświadczeń, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.
Sukcesy:) językowe i matematyczne 1b
20.03.2025Z ogromną dumą informujemy,że III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "LEON" z języka angielskiego zajęła Judyta Dzierżak, Antonina Skiba zajęła V miejsce, a Wojciech Arasim zdobył miejsce IX. Wojtej zajął też X miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "ALFIK". Gratulujemy:)
Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Mój poetycki zachwyt"
20.03.2025Z przyjemnością informujemy,że nasz konkurs uprawnia do zdobycia dodatkowych punktów na świadectwie w klasie ósmej:)
Formularz_zgloszeniowy_do_konkursu_recytatorskiego25.docx
"Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu"
17.03.20258W ramach poznawania zawodów i obchodów Dnia Kobiet uczniowie klasy 3 odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Uczestniczyli tam w zajęciach "Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu" Samodzielnie przygotowywali preparaty i obsługiwali mikroskopy. Niektórzy już chcą studiować na tej uczelni.