Majówka 2019
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Majówka 2019 .
31
Ogólnopolski konkurs plastyczny "Postacie z bajki-Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków"
Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Wilczopolu-Koloniiserdecznie zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym do udziału
w ogólnopolskim konkursie plastycznym"Postacie z bajki- Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków"
Więcej informacji odnosnie konkursu przesyłamy w załączniku ;)
Organizacja pracy szkoły podczas wiosennej przerwy świątecznej.
Szkoła
Wiosenna przerwa świąteczna dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum trwa od 18 do 23 kwietnia 2019r.
Świetlica
W dniach 18 kwietnia ( Wielki Czwartek), 19 kwietnia (Wielki Piątek) oraz 23 kwietnia (wtorek po świętach) Świetlica pracuje w godzinach 9.00-13.00.
W dniu 23 kwietnia oddziały przedszkolne pracują normalnie.
Wyjazd przedszkolaków do Centrum Rozrywki Kids Club w Lublinie
Wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w dzisiejszym wyjeździe do centrum rozrywki KIDS CLUB w Lublinie . Zabawy w basenach z kulkami, zakręcone zjeżdżalnie, dmuchane zamki, auta czy ścianka do wspinaczki to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie czekały na miejscu na naszych przedszkolaków. Zabawa była doskonała i czas spędzony w centrum rozrywki upłynął wszystkim dzieciom zdecydowanie za szybko, na szczęście w przyszłym tygodniu ponownie tam zawitamy aby dać upust naszej nieograniczonej energii;)
Wycieczka przedszkolaków do Muzeum na Zamku Lubelskim
W dniu 11 kwietnia wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę edukacyjną na Zamek Lubelski – „Szlakiem lubelskich legend”. Podczas zwiedzania zamku dzieci mogły zobaczyć wiele ciekawych eksponatów ( takich jak zbroje, medale i monety), poznać ciekawostki związane z tym miejscem. Zobaczyć mogliśmy także stół z wypalonym odciskiem dłoni, o którym mowa jest w legendzie „O Czarciej Łapie”. Wycieczka była bardzo interesująca i bardzo podobała się wszystkim przedszkolakom:)
Wizyta Skrzypaczki u naszych przedszkolaków:)
W środę (10 kwietnia) do przedszkolaków zawitała Beatka -uczennica Szkoły Muzycznej w Lublinie. Beatka uczy się grać na skrzypcach. Dziewczynka pokazała naszym przedszkolakom jak wyglądają skrzypce oraz zaprezentowała sposób grania na tym instrumencie. Następnie zagrała dla naszych przedszkolaków kilka utworów. Niektóre melodie były dzieciom znane, np. melodia „ Panie Janie” którą dzieci wspólnie zaśpiewały do gry Beatki. Dzieciom bardzo podobał się koncert, mamy nadzieję że w przyszłym roku Beatka także nas odwiedzi z nowymi melodiami:)
Wizyta przedszkolaków w sąsiednim gospodarstwie wiejskim;)
73W poniedziałek (8 kwietnia) wszystkie przedszkolaki udały się spacerkiem do sąsiedniego gospodarstwa wiejskiego Państwa Krzywickich. Dzieci miały okazję odwiedzić stajnię w której mieszkają konie i małe źrebaczki. Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z takimi zwierzętami. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały też konie podczas wybiegu. Na sam koniec wizyty ciocia jednej z naszych dziewczynek -Mai, bo to u niej gościliśmy na podwórku, poczęstowała dzieciaki cukierasami i lizakami. Wszystkie przedszkolaki serdecznie podziękowały gospodarzom za gościnę i wręczyły Paniom gospodyniom własnoręcznie wykonane upominki oraz złożyły życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Chcielibyśmy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować Państwu Krzywickim, za udostępnienie i oprowadzenie nas po swoim gospodarstwie. Taka wycieczka na pewno długo zapadnie w pamięci wszystk
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny" PIĘKNA NASZA POLSkA CAŁA"- II edycja
Nasze przedszkolaki biorą udział w II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"
Honorowy patronat nad Projektem objęli:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego
Centrum Edukcyjne: Bliżej Przedszkola
Telewizja Aleksandrowski Kurier
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Przypominamy o dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktycznych w naszej szkole:
- w dniach egzaminu gimnazjalnego ( 10, 11, i 12 kwietnia 2019r.)
- w dniach egzaminu ósmoklasisty (15, 16 i 17 kwietnia 2019r.)
W tych dniach oddziały przedszkolne pracują normalnie. Świetlica pracuje w godzinach 8.00 - 17.00.
Zebranie z Rodzicami
Serdecznie zapraszamy na zebranie śródokresowe w najbliższą środę
3 kwietnia 2019 r. o godzinie 16.30
Nie będzie zebrania ogólnego.
POWITANIE WIOSNY
2921 marca, jak co roku, wszystkie klasy naszej szkoły świętowały pierwszy dzień wiosny. Było palenie Marzanny oraz występy artystyczne chętnych uczniów. Nasza Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra sprawdzała, jaki jest poziom wiedzy na temat wiosny. Okazało się, że młodsi koledzy potrafią wskazać oznaki wiosny, daty rozpoczynania się poszczególnych pór roku. Wiedzą także jakie ptaki przylatują do nas z ciepłych krajów, jakie zwierzęta budzą się ze snu zimowego...Każdy kto w tym dniu przebrał się wiosennie otrzymał cukierka. Słodkości ufundowała na tę okazję nasza Rada Rodziców. W czasie przerw można było także skorzystać ze smakołyków przygotowanych przez członków Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy do fotorelacji z obchodów Pierwszego Dnia Wiosny 2019💐☀️👍😀
II miejsce naszych uczniów w Międzyszkolnym konkursie literacko-historycznym
119 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły : Natalia Bolibok z kl.VI, Karol Turowski z kl. VII, Paweł Jurecki z kl. VII, jako drużyna, pod opieką Pani Ewy Goduli, wzięli udział w konkursie międzyszkolnym, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 47 w Lublinie. W ramach obchodów Dnia Patrona tej szkoły uczniowie rywalizowali pod hasłem: Józef Ignacy Kraszewski - wzorem dla współczesnego człowieka. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce, z którego są bardzo dumni, gdyż jak co roku konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, a rywalizujące drużyny przy rozwiązywaniu kolejnych zadań wykazywały się wręcz niezwykłą znajomością tematu. Serdecznie gratulujemy Natalii, Pawłowi i Karolowi rozległej wiedzy na temat życia i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
”Wspaniały finał roku 2018” Podsumowanie pracy i wręczenie nagród konkursowych.
35Dzień 7 marca był dla naszej społeczności również dniem podsumowującym pracę nauczycieli i uczniów. Pani Dyrektor Alicja Cioczek wraz z Panią Marzeną Sołtys wręczyła nagrody dla uczestników konkursu na kartkę świąteczną oraz konkursu biblioteczno-fotograficznego "Przyłapani na czytaniu".
Miniony rok kalendarzowy w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego był obfity w ogromne sukcesy literackie. Zwieńczeniem ich jest pierwsze miejsce, trzy wyróżnienia oraz wyróżnienie dla szkoły w ogólnopolskim konkursie literackim zorganizowanym przez Polskie Radio. Konkurs o oryginalnej nazwie „Gwiazdkopisanie” polegał na stworzeniu w dowolnej formie literackiej świątecznych wspomnień i był skierowany nie tylko do dzieci, ale także do ich rodzin. W naszej szkole do konkursu przystąpili uczniowie klasy III pod kierownictwem Pani Czesławy Masłowskiej, uczennica klasy II pod opieką Pani Kr
Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych
167 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. W tym roku klasa III gimnazjum wraz z wychowawczynią Panią Olgą Krzywicką przygotowała dla nas film będący wspaniałą lekcją historii. Wszyscy w skupieniu oglądali swoich kolegów - aktorów, którzy przybliżali nam losy bohaterów powojennej Polski. Film powstał dzięki niezwykłemu zaangażowaniu gimnazjalistów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje praca Michała Pętali, który poświęcił kilkanaście godzin na montaż filmu. W klimat filmu wprowadził nas utwór "Moja Ojczyzna", w wykonaniu Zuzanny Jędzury z klasy VI.
Nasza Kamila z klasy V wielokrotną mistrzynią w pływaniu!
7Kamilo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Konkurs geograficzny
9 marca nasi uczniowie w Jolanta Gryglicka, Zuzanna Studzińska i Michał Omiotek uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie geograficznym „Wędrujemy po mapie świata" organizowanym przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty - Pani Teresy Misiuk a także Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin – Pana Krzysztofa Żuka. Na wyniki musimy jednak poczekać do połowy maja. Trzymamy kciuki
Pierwszy udział naszych uczniów w Festiwalu Piosenki w Ciecierzynie i od razu mamy pierwsze miejsce!
7W dniu 28 lutego 2019r. odbyła się XIV edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki "Niezapomniane Melodie" w Ciecierzynie, w którym po raz pierwszy wzięliśmy udział!
Naszych Artystów przygotował Pan Henryk Skórski.
W kategorii dzieci 6- latnie i klasy I-III reprezentowali naszą szkołę Michalina Bolibok, Kalina Krzywicka, Helena Łuszcz i Wojciech Czubacki, w kategorii klasy IV-VI Natalia Bolibok, Sylwia Grzesiak, Wiktoria Lamczyk oraz Julia Jędzura.
Poziom Festiwalu był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy śpiewali przepięknie i czuć było niezwykłego Ducha Patriotyzmu.
Młodsza grupa piosenką „Sanitariuszka Małgorzatka” wyśpiewała sobie i nam I miejsce!!!!!
Serdecznie dziękujemy Panu Henrykowi i naszym artystom za trud i pracę nad szlifowaniem swoich talentów. Jesteśmy z Was wszystkich dumni !!!!
GRATULUJEMY !!! Życzymy jeszcze wielu występów i sukcesów !!!!
Finał akcji dla Schroniska w Krzesimowie
7Kochani!
7 lutego bieżącego roku odwiedziliśmy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie. Przekazaliśmy wszystkie dary, które przynieśliście w ramach prowadzonej przez nas- już po raz trzeci- akcji pomocy zwierzętom skrzywdzonym i porzuconym.
Od pracowników schroniska otrzymaliśmy CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA. Pragniemy przekazać go i podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i ofiarowali swój dar. Macie naprawdę wielkie serca!!!
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020
Wnioski nowych dzieci do oddziałów przedszkolnych będą przyjmowane
od dnia 11 lutego do 1 marca 2019r.
Wyniki pierwszego etapu rekrutacji zostaną podane 7 marca 2019r.
Kariera bez barier. Rozwijamy swoje supermoce
21.11.2024W gazetce znajdziecie:
- Informacje o naszym patronie, Stefanie Kardynale Wyszyńskim: Przybliżamy jego sylwetkę nie tylko jako duchownego, ale także dziennikarza, polityka i patrioty.
- Kącik literacki: Uczniowie podzielili się swoją kreatywnością, pisząc opowiadania i wiersze.
- Kącik kulinarny: Zna
Kariera bez barier. Świat na talerzu.
21.11.202412W tym tygodniu w ramach projektu Kariera bez barier i projektu edukacyjnego Moje talenty służa innym uczniowie wcielili się w cukierniów. Popołudniami piekli muffinki, babeczki, ciasteczka, pierniki. Były przepyszne. Tak mówili wszyscy, którzy degustowali te pyszności.
KLUB SUPERMOCY- Wstąp do klubu, zdobywaj kolejne supermoce, by zostać książkowym superbohaterem!
19.11.2024Drodzy Czytelnicy
Biblioteka szkolna pragnie zaprosić Was do zabawy czytelniczej i udziału w ogólnopolskiej akcji KLUB SUPERMOCY w ramach realizowanej II edycji programu: Biblioteka Dobre Miejsce dla Człowieka.
W trakcie zabawy czytelniczej, otrzymacie zadania– min. przeczytacie cztery książki określonego gatunku, zrealizujecie dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będziecie zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia oraz supermoce czytelnicze.
Antonina Grygowa - opiekunka więźniów Majdanka
17.11.202423W dniu 07.11. klasa VIII wybrała się na zwiedzanie nazistowskiego obozu na Majdanku
Jest to kolejny etap projektu uczniowskiego, podczas którego uczniowie poznają inne bohaterki projektu “Mateczki,łączniczki, więźniarki - historie kobiet okresu wojny i okupacji”, tj.:
- Antoninę Grygową – obozową „Mateczkę”
Mitologia
16.11.202450Aktywnie poznajemy mitologię:)
#projekt edukacyjny 2024
Podczas realizacji projektu Teatr uczniowie mają okazję poznać różne oblicza pracy przy tworzeniu spektaklu i filmu. Sami projektują stroje, scenografie, wcielają się w postaci z lektur i postaci mitologiczne. Obecnie przygotowują się do stworzenia scenariusza opartego na mitach Jana Parandowskiego.
Uwaga konkurs:)
15.11.2024Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, termin składania prac został przełożony na 19 listopada.
Projekt klasy VI
08.11.202412Uczniowie klasy VI w ramach realizacji projektu „Ale kosmos! Młodzież z Lubelszczyzny tworzy kampanie edukacyjne popularyzujące wiedzę o języku polskim dla społeczności lokalnych” przygotowali i przeprowadzili kampanię informacyjną dotyczącą poznanych w trakcie warsztatu zjawisk językowych.
W ramach kampanii w naszej szkole uczniowie zaangażowani w projekt, po
warsztatach w Motyczu Leśnym zorganizowali w szkole Wystawę na temat
” Ale kosmos !- Jaki nasz język jest ciekawy!”
KARIERA BEZ BARIER
07.11.2024UWAGA😊
Informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału
w ogólnopolskim projekcie „Kariera bez barier”
"Kariera bez barier" jest projektem, który ma na celu wspieranie uczniów
w przygotowaniu do aktywnego uczestnictwa na rynku pracy. Projekt realizowany jest
w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” we współpracy
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Patriotyzm w sercu dziecka”
04.11.20242Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej
powołanej w celu rozstrzygnięcia
Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
pt. „Patriotyzm w sercu dziecka”Konkurs zorganizowany został przez Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu- Kolonii.
Dnia 31.10.2024 roku odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: „Patriotyzm w sercu dziecka”
Na konkurs wpłynęło 37 prac z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całej Polski.
Oceny prac konkursowych dokonała komisja złożona z nauczycieli oddziałów przedszkolnych.
Jury, jako kryterium oceny obrało pod uwagę: samodzielność, zgodność z tematem oraz walory artystyczne.
Program Mali Wielcy Odkrywcy
28.10.2024Program Mali Wielcy Odkrywcy jest programem edukacyjnym organizowanym przez
Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza
Nasza szkoła zakwalifikowała się do otrzymania Pakietu Naukowego, który zawiera
materiały edukacyjne dla przedszkolaków. Pomogą nam one odkrywać świat drzew, wody oraz miar!
Scenariusze zajęć, instrukcje oraz przedmioty do wykonywania eksperymentów.
Wszystko, czego potrzebujemy, aby każde zajęcia były fascynującą przygodą!
Wprowadzimy dzieci w świat nauki i ekologii poprzez proste i angażujące projekty badawcze.
Krok po kroku, zaplanujemy i zrealizujemy projekty edukacyjne, poznamy skomplikowane zjawiska w przystępny sposób oraz będziemy rozwijać samodzielność i ciekawość dzieci.
Pierwszym tematem programu jest świat drzew! . Przedszkolaki dowiedzą się, co to jest fotosynteza, jak ważne są drzewa dla naszego ekosystemu , a także poznają ich różne gatunki .
Tematem drugiego
Pociągiem do Lublina
23.10.202447Uczniowie klasy II b podczas wycieczki do Świdnika zwiedzali lotnisko. Obserwowali odprawy pasażerów i starty samolotów. Wiedzą jak przygotować się do podróży i jakich pamiątek nie można przywozić z wakacji.
Podziwiali flotę Aeroklubu Świdnik oraz oglądali szkoleniowy lot samolotu.
Ze Świdnika dotarli pociągiem do Lublina, a później z Dworca Głównego PKP udali się na Metropolitarny Dworzec Autobusowy, by wrócić busem do Wilczopola.
Realizacja projektu uczniowskiego - Tydzień życzliwości.
15.10.202450Uczniowie klasy siódmej stanęli na wysokości zadania i tak jak zaplanowali zrealizowali w naszej szkole Tydzień życzliwości w dniach 7-11 października 2024. Wszystkie pomysły i działania zaproponowane przez siódmoklasistów zostały zaplanowane w Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym w ramach udziału w programie Kultura - Interwencje ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Warsztaty edukacji obywatelskiej w Centrum Dobrego Wychowania
07.10.2024Kultura w mieście M - klasa VII wzięła udział w warsztatach z zakresu edukacji obywatelskiej, których tematem przewodnim była organizacja życia kulturalnego w fikcyjnym mieście. Uczniowie wcielali się w role: mieszkańców, przedstawicieli stronnictw kandydujących w wyborach oraz dziennikarzy przeprowadzających wywiady. Gra zakończyła się debatą o potrzebach kulturalnych mieszkańców i głosowaniem na wybrane ugrupowanie.
Udział w projekcie edukacyjnym "Mateczki, łączniczki, więźniarki"
07.10.202418W dniu 03.10.2024 klasa VIII z naszej szkoły rozpoczęła realizację projektu „Mateczki, łączniczki, więźniarki – historie kobiet okresu wojny i okupacji” realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Dobrego Wychowania z darowizny Fundacji Totalizatora Sportowego w ramach programu „Z kobietami patriotkami”.
Uczniowie naszej szkoły udział w projekcie rozpoczęli od warsztatu Leśna Kwatera Żołnierzy Niezłomnych. Tematyka warsztatu przybliża młodzieży działalność na ziemiach naszego regionu żołnierzy podziemia antykomunistycznego, w tym kobiet: Zofii Pelczarskiej ps.„Ciotka”, Janiny Przysiężniak ps. „Jaga”, ppor. Henryki Roszkowskiej ps. „Kurczak”.
Akcja charytatywna Pomoc dla Powodzian
02.10.202411Akcja charytatywna Pomoc dla Powodzian
ORGANIZATORZY:
Oddziały Przedszkolne oraz Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii,
Koordynatorzy akcji charytatywnej: nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego
Zoom Natury
29.09.2024101Klasy drugie i klasa trzecia z początkiem września przeżyły wielką przygodę w Zoom Natury w Janowie Lubelskim.
Uczestniczyły w warsztatach z gadami egzotycznymi i wykazały się dużą wiedzą. Mogły doświadczać i przeżywać niezwykłe emocje w laboratoriach edukacyjnych: energii i recyklingu, runa leśnego, awifauny i troposfery, gdzie poprzez zagadki, filmy, gry, animacje nabyły umiejętność obserwacji otaczającej natury.
Zapraszamy
27.09.2024W najbliższy poniedziałek będziemy obchodzić Dzień Chłopaka w połączeniu z Festynem Razem Razem Bezpieczniej w ramach realizacji Rządowego Programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. Czeka nas super zabawa i nauka jednocześnie 👍 Zapraszamy🙂🤩
429