Rekolekcje wielkopostne 2022
5Rekolekcje, rekolekcje….
Rekolekcje to takie lekcje gdzie duży i mały chce być doskonały.
Bardzo dziękujemy ojcu Stanisławowi redemptoryście, Państwu Karolinie i Karolowi Fromont za piękne przygotowanie nas do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
Kolejny sukces naszej uczennicy.
Z ogromną radością pragniemy poinformować, że Aleksandra Filipek z klasy II zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Rodzina chroni przed uzależnieniem”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Podsumowanie akcji: Pomoc dla Ukrainy.
Bardzo dziękujemy za włączenie się w zbiórkę „Pomoc dla Ukrainy”.
Zebraliśmy wiele darów rzeczowych, które zostały rozdysponowane potrzebującym w Bystrzejowicach, PCK, PKP. Wyprawki otrzymali również nowi koledzy i koleżanki z naszej szkoły. Pomoc wyjechała również do Charkowa.
Podczas lekcji z doradztwa zawodowego, nasi ósmoklasiści mieli możliwość poznania pracy wolontariusza – posegregowali dary oraz zapakowali je w paczki.
Prima Aprilis 2022!
1Prima Aprilis w naszej szkole.
Uczeń przebrany nie będzie pytany!!!
KONKURSOWY MARZEC DLA PATRONA SZKOŁY- WIRTUALNA PÓŁKA PRAC PIĘKNYCH
17Zapraszamy do obejrzenia prac wykonanych w ramach dwóch konkursów dedykowanych patronowi szkoły błogosławionemu Stefanowi Wyszyńskiemu:
1. Ogólnopolski Konkurs literacko-plastyczny: Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem. Hasło XXII edycji: Kobieta i mężczyzna darem dla...
Wiosenne Lapbooki drugoklasistów!
Wiosna w kalendarzu
Wiosna w przyrodzie .
Wiosna w lapbookach drugoklasistów.
DZIEŃ WODY
6Dnia 21.03.2022 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody, który przypada na 22.03.2022.
Od 1 września do 31 maja w naszej szkole realizujemy projekt Eko-Szkoła, którego celem jest między innymi nadanie problemowi degradacji środowiska właściwej rangi w odbiorze społecznym oraz wywołanie dyskusji na temat jej skutków dla przyszłych pokoleń. Światowy Dzień Wody został ustanowiony w celu podniesienia świadomości, jak dużą rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą obniżenie jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie poszanowania wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona.
Pomoc dla Ukrainy - zbiórka
6Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłaszają zbiórkę potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy.
Pierwsze dary zebrane w naszej szkole zostały już odwiezione do punktów zbiórek w Lublinie.
W segregowanie przyniesionych darów włączają się nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły!
Rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023
TERMINY I ZASADY REKRUTACJI
Wnioski do klasy pierwszej szkoły podstawowej zgodnie z harmonogramem należy składać od 9 lutego 2022r. do 01 marca 2022r. w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00-15.00
Podstawa prawna
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023
Rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023.
Zgłoszenia Dziecka do oddziałów przedszkolnych należy dokonać poprzez wypełnienie wniosku, który należy złożyć w sekretariacie szkoły w dniach od 9 lutego 2022r. do 01 marca 2022r. w godzinach 8.00 - 15.00
Wnioski w wersji papierowej można pobrać także w sekretariacie szkoły oraz przy wejściu do oddziałów przedszkolnych.
Bal karnawałowy w oddziałach przedszkolnych.
4008 lutego w Oddziałach Przedszkolnych odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, postacie
z Krainy Lodu, rycerzy, strażaka, Spider-Mana, tygryska, pszczółkę ,… nie sposób zliczyć
i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci oraz Panie było bardzo trudno.
Moi Dziadkowie Super Bohaterowie - I miejsce Aleksandry Filipek z kl.II oraz III miejsce Alicji Papierz z kl. II w konkursie gminnym!
Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i Dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, bezgranicznie je kochają, a czasami nawet obdarzeni są super mocami.
I takie super moce posiada Babcia Oleńki Filipek, uczennicy klasy II. Dziewczynka te super moce Babci Halinki, przedstawiła w pracy plastycznej zgłoszonej do konkursu gminnego, w którym została nagrodzona I miejscem w kategorii 6-9 lat.
“Wyczekiwany wyjazd do Zębu”
16810 stycznia wyjechaliśmy na 6-cio dniową wycieczkę szkolną do Zębu. To już dziewiąty raz w historii naszej szkoły. W poniedziałek rano pod szkołą czekał na nas autokar. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani. Zajęliśmy swoje miejsca i po sprawdzeniu listy obecności ruszyliśmy w drogę.
Podróż trwała prawie dziewięć godzin. Zaraz po przyjeździe zajęliśmy przydzielone nam pokoje, które zgodnie z tradycją nazwaliśmy, a następnie zeszliśmy na kolację. Później podzieliliśmy się na dwie grupy wg umiejętności jazdy na nartach. Wśród nas były osoby, które kolejny raz były na szkolnym zimowisku, jak również osoby, które dopiero pierwszy raz miały założyć narty. Tego samego dnia wypożyczyliśmy jeszcze sprzęt: buty, narty i kaski.
Pierwsze trzy dni pobytu w naszym ukochanym Zębie
88Pierwsze trzy dni wycieczki do Zębu koło Zakopanego za narciarzami.
Oprócz codziennych zjazdów i treningu przyszedł czas na relaks w Termach Chochołowskich.
Góry przywitały Wilczopole wspaniałą pogodą. Warunki do zjazdów wymarzone.
Dzieje się dzieje.....
Nagrody Wójta Gminy Głusk 2021
29 grudnia 2021r. odbyła się sesja Rady Gminy Głusk podczas, której Pan Wójt Gminy Głusk wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Sylwią Jurek dokonali wręczenia nagród dla uczniów i nauczycieli z naszej gminy.
Wśród nagrodzonych było czterech uczniów naszej szkoły. Wszystkich przyznanych nagród było siedem. Nagrody przyznane zostały, zgodnie z regulaminem, za dokonane osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021.
Życzenia świąteczne Samorządu Uczniowskiego
Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu.
Życzymy, by Nowonarodzony Jezus Chrystus przyniósł Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom najpiękniejszy prezent – dużo zdrowia, miłości i wiary!
Wesołych Świąt!
Życzy Samorząd Uczniowski!
"Sensoryczna Choinka" - konkurs rodzinny w naszych oddziałach przedszkolnych
W naszych Oddziałach Przedszkolnych odbył się konkurs plastyczno-techniczny na „Sensoryczną Choinkę”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, twórczości i wyobraźni dziecka, ćwiczenie zręczności, rozwijanie motoryki małej i sprawności manualnej, stymulacja zmysłu dotyku i wzroku. Jednak główną intencją konkursu był wspólnie spędzony czas dzieci z bliskimi. Rodzina i przedszkole to środowisko silnie oddziałujące na osobowość dziecka, dlatego bardzo ważna jest współpraca i współdziałanie na wielu płaszczyznach. Niezwykła różnorodność, pomysłowość oraz ilość choinek, które udekorowały nasze przedszkole, przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.
KLUB SUPERMOCY- Wstąp do klubu, zdobywaj kolejne supermoce, by zostać książkowym superbohaterem!
19.11.2024Drodzy Czytelnicy
Biblioteka szkolna pragnie zaprosić Was do zabawy czytelniczej i udziału w ogólnopolskiej akcji KLUB SUPERMOCY w ramach realizowanej II edycji programu: Biblioteka Dobre Miejsce dla Człowieka.
W trakcie zabawy czytelniczej, otrzymacie zadania– min. przeczytacie cztery książki określonego gatunku, zrealizujecie dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będziecie zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia oraz supermoce czytelnicze.
Antonina Grygowa - opiekunka więźniów Majdanka
17.11.202423W dniu 07.11. klasa VIII wybrała się na zwiedzanie nazistowskiego obozu na Majdanku
Jest to kolejny etap projektu uczniowskiego, podczas którego uczniowie poznają inne bohaterki projektu “Mateczki,łączniczki, więźniarki - historie kobiet okresu wojny i okupacji”, tj.:
- Antoninę Grygową – obozową „Mateczkę”
Mitologia
16.11.202450Aktywnie poznajemy mitologię:)
#projekt edukacyjny 2024
Podczas realizacji projektu Teatr uczniowie mają okazję poznać różne oblicza pracy przy tworzeniu spektaklu i filmu. Sami projektują stroje, scenografie, wcielają się w postaci z lektur i postaci mitologiczne. Obecnie przygotowują się do stworzenia scenariusza opartego na mitach Jana Parandowskiego.
Uwaga konkurs:)
15.11.2024Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, termin składania prac został przełożony na 19 listopada.
Projekt klasy VI
08.11.202412Uczniowie klasy VI w ramach realizacji projektu „Ale kosmos! Młodzież z Lubelszczyzny tworzy kampanie edukacyjne popularyzujące wiedzę o języku polskim dla społeczności lokalnych” przygotowali i przeprowadzili kampanię informacyjną dotyczącą poznanych w trakcie warsztatu zjawisk językowych.
W ramach kampanii w naszej szkole uczniowie zaangażowani w projekt, po
warsztatach w Motyczu Leśnym zorganizowali w szkole Wystawę na temat
” Ale kosmos !- Jaki nasz język jest ciekawy!”
KARIERA BEZ BARIER
07.11.2024UWAGA😊
Informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału
w ogólnopolskim projekcie „Kariera bez barier”
"Kariera bez barier" jest projektem, który ma na celu wspieranie uczniów
w przygotowaniu do aktywnego uczestnictwa na rynku pracy. Projekt realizowany jest
w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” we współpracy
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Patriotyzm w sercu dziecka”
04.11.20242Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej
powołanej w celu rozstrzygnięcia
Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
pt. „Patriotyzm w sercu dziecka”Konkurs zorganizowany został przez Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu- Kolonii.
Dnia 31.10.2024 roku odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: „Patriotyzm w sercu dziecka”
Na konkurs wpłynęło 37 prac z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całej Polski.
Oceny prac konkursowych dokonała komisja złożona z nauczycieli oddziałów przedszkolnych.
Jury, jako kryterium oceny obrało pod uwagę: samodzielność, zgodność z tematem oraz walory artystyczne.
Program Mali Wielcy Odkrywcy
28.10.2024Program Mali Wielcy Odkrywcy jest programem edukacyjnym organizowanym przez
Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza
Nasza szkoła zakwalifikowała się do otrzymania Pakietu Naukowego, który zawiera
materiały edukacyjne dla przedszkolaków. Pomogą nam one odkrywać świat drzew, wody oraz miar!
Scenariusze zajęć, instrukcje oraz przedmioty do wykonywania eksperymentów.
Wszystko, czego potrzebujemy, aby każde zajęcia były fascynującą przygodą!
Wprowadzimy dzieci w świat nauki i ekologii poprzez proste i angażujące projekty badawcze.
Krok po kroku, zaplanujemy i zrealizujemy projekty edukacyjne, poznamy skomplikowane zjawiska w przystępny sposób oraz będziemy rozwijać samodzielność i ciekawość dzieci.
Pierwszym tematem programu jest świat drzew! . Przedszkolaki dowiedzą się, co to jest fotosynteza, jak ważne są drzewa dla naszego ekosystemu , a także poznają ich różne gatunki .
Tematem drugiego
Pociągiem do Lublina
23.10.202447Uczniowie klasy II b podczas wycieczki do Świdnika zwiedzali lotnisko. Obserwowali odprawy pasażerów i starty samolotów. Wiedzą jak przygotować się do podróży i jakich pamiątek nie można przywozić z wakacji.
Podziwiali flotę Aeroklubu Świdnik oraz oglądali szkoleniowy lot samolotu.
Ze Świdnika dotarli pociągiem do Lublina, a później z Dworca Głównego PKP udali się na Metropolitarny Dworzec Autobusowy, by wrócić busem do Wilczopola.
Realizacja projektu uczniowskiego - Tydzień życzliwości.
15.10.202450Uczniowie klasy siódmej stanęli na wysokości zadania i tak jak zaplanowali zrealizowali w naszej szkole Tydzień życzliwości w dniach 7-11 października 2024. Wszystkie pomysły i działania zaproponowane przez siódmoklasistów zostały zaplanowane w Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym w ramach udziału w programie Kultura - Interwencje ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Warsztaty edukacji obywatelskiej w Centrum Dobrego Wychowania
07.10.2024Kultura w mieście M - klasa VII wzięła udział w warsztatach z zakresu edukacji obywatelskiej, których tematem przewodnim była organizacja życia kulturalnego w fikcyjnym mieście. Uczniowie wcielali się w role: mieszkańców, przedstawicieli stronnictw kandydujących w wyborach oraz dziennikarzy przeprowadzających wywiady. Gra zakończyła się debatą o potrzebach kulturalnych mieszkańców i głosowaniem na wybrane ugrupowanie.
Udział w projekcie edukacyjnym "Mateczki, łączniczki, więźniarki"
07.10.202418W dniu 03.10.2024 klasa VIII z naszej szkoły rozpoczęła realizację projektu „Mateczki, łączniczki, więźniarki – historie kobiet okresu wojny i okupacji” realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Dobrego Wychowania z darowizny Fundacji Totalizatora Sportowego w ramach programu „Z kobietami patriotkami”.
Uczniowie naszej szkoły udział w projekcie rozpoczęli od warsztatu Leśna Kwatera Żołnierzy Niezłomnych. Tematyka warsztatu przybliża młodzieży działalność na ziemiach naszego regionu żołnierzy podziemia antykomunistycznego, w tym kobiet: Zofii Pelczarskiej ps.„Ciotka”, Janiny Przysiężniak ps. „Jaga”, ppor. Henryki Roszkowskiej ps. „Kurczak”.
Akcja charytatywna Pomoc dla Powodzian
02.10.202411Akcja charytatywna Pomoc dla Powodzian
ORGANIZATORZY:
Oddziały Przedszkolne oraz Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii,
Koordynatorzy akcji charytatywnej: nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego
Zoom Natury
29.09.2024101Klasy drugie i klasa trzecia z początkiem września przeżyły wielką przygodę w Zoom Natury w Janowie Lubelskim.
Uczestniczyły w warsztatach z gadami egzotycznymi i wykazały się dużą wiedzą. Mogły doświadczać i przeżywać niezwykłe emocje w laboratoriach edukacyjnych: energii i recyklingu, runa leśnego, awifauny i troposfery, gdzie poprzez zagadki, filmy, gry, animacje nabyły umiejętność obserwacji otaczającej natury.
Zapraszamy
27.09.2024W najbliższy poniedziałek będziemy obchodzić Dzień Chłopaka w połączeniu z Festynem Razem Razem Bezpieczniej w ramach realizacji Rządowego Programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. Czeka nas super zabawa i nauka jednocześnie 👍 Zapraszamy🙂🤩
429
Klasa VII I VIII na XX Lubelskim Festiwalu Nauki
22.09.2024697Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w XX Lubelskim Festiwalu Nauki. Najpierw udaliśmy się na KUL poznając tajniki pracy naukowca oraz Sztucznej Inteligencji (SI) i jej wpływu na rynek pracy oraz umiejętności przyszłości. Padły pytania: Czy sztuczna inteligencja odbierze nam pracę? TAK, ALE pojawią się nowe miejsca pracy.
Spotkanie z rodzicami.
09.09.2024Zebrania z rodzicami uczniów klas I-VIII już w środę 11 września 2024r. o godz. 17.00. Zapraszamy na spotkanie ogólne z dyrekcją szkoły w sali gimnastycznej, a po nim rodziców do sal lekcyjnych zaproszą wychowawcy.