DZIEŃ Z ULUBIONĄ KSIĄŻKĄ TO DZIEŃ BEZ OCEN NIEDOSTATECZNYCH- fotorelacja
7W środę 26 października zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami obchodziliśmy
Dzień bez ocen niedostatecznych.
Super pomysł! Ale co nas mogło uchronić w tym dniu przed złymi ocenami?
Na pewno powiecie, że nauka, zakuwanie i wiedza. Tak, tak to prawda.
Ale 26 października doszła jeszcze jedna aktywność ukryta w rymowance: Chronią
Cię od jedyneczki- książeczki, książeczki, książeczki.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Bardzo wielu zapobiegliwych uczniów
chcących uzyskać amnestię od oceny niedostatecznej, przyniosło Swoją ulubioną
książkę.
Dzień bez ocen niedostatecznych uważamy za bardzo udany i pragniemy obchodzić
go częściej.
Ale dość gadania i pisania zobaczcie jak to wyglądało i jakie książki królowały w
klasach i na szkolnym korytarzu.
Pierwszaczki już czytają
8„Każdy pierwszak obiecuje
po książki sięgać z radością,
bo czytanie daje wiedzę
i jest wielką przyjemnością”Pod takim hasłem 26 października odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klasy I
w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
Pierwszoklasiści zostali zapoznani z zasadami wypożyczania oraz regulaminem
biblioteki. Obejrzeli film o marzeniach każdej książeczki i smutku książki
zniszczonej. Złożyli uroczystą obietnicę, że będą czytać, szanować książki i często
odwiedzać bibliotekę szkolną. Punktem kulminacyjnym zaś uroczystości było
pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej – jak przystało na bibliotekę- książką z jej
zbiorów.
Podobnie jak w ubiegłym roku każdy uczeń – już jako czytelnik, otrzymał wyprawkę
czytelniczą dla pierwszaka wydaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała
książka – wielki człowiek” ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa
Narodowego i Sportu. Now
Książka z której wyrosłeś - Podaruj książkę bibliotece szkolnej- podsumowanie piątej edycji akcji
2W październiku przeprowadzona została akcja czytelnicza:Podaruj książkę bibliotece szkolnej. Spotkała się ona z pozytywnym odzewem nie tylko wśród społeczności szkolnej, lecz także rodziców. Wszyscy, którzy zechcieli podzielić się książką z której wyrośli chętnie odwiedzali bibliotekę. Pozostawili w niej Swój ślad w postaci 98 woluminów książek.
SLEEVEFACE, CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ Wystawa pokonkursowa
9Oto jak nasi uczniowie i nie tylko uczniowie... ubrali się w książkę. Zapraszamy do obejrzenia wystawy wirtualnej
Sukces Przedszkolaków:)
4Po raz pierwszy nasze przedszkole brało udział w CodeWeek - akcji, która co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy rozpoczynają przygodę z programowaniem. Grupa „Misie” (4-5 latki) w ramach akcji Code Week zrealizowała zadanie „Jesienne drzewo”. W sumie na świecie odbyło się 69055 wydarzeń, z czego aż 12775 w Polsce, co dało nam zaszczytne 3 miejsce! Całe podium wygląda następująco: 1. Monako 2. Malta 3. Polska
Wymarzona podróż
183Trzynastego października uczniowie naszej szkoły i Liceum Śródziemnomorskiego wyruszyli na tygodniową wycieczkę do Chorwacji. Pierwszym przystankiem były Węgry, gdzie można było odpocząć po długiej podróży, zrelaksować się na basenach w Zalakaros i pozwiedzać najbliższe okolice. Trzeci dzień wycieczki upłynął pod znakiem Jezior Plitwickich i miasta Ston z najdłuższym systemem murów obronnych w Europie. Czwarty dzień spędziliśmy też na Chorwacji i odwiedziliśmy Dubrownik, zwiedziliśmy Stare Miasto, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zobaczyliśmy miejsca, w których kręcono sceny do filmu Gra o tron. Dzięki bardzo miłej pani przewodnik, dowiedzieliśmy się o wielu tajemnicach, które skrywają tamte tereny. Piąty dzień spędziliśmy w Kotorze w Czarnogórze, który może kojarzyć się z Wenecją. Wylegiwaliśmy się na plaży i zażywaliśmy kąpieli w zatoce
Światowy Dzień Warzyw i Owoców
4W piątek 21 października w naszej szkole obchodziliśmy " Światowy Dzień warzyw i owoców". Każdy uczeń przyniósł na drugie śniadanie zdrową przekąskę. Dodatkowo uczniowie przygotowali informacje o witaminach, makro i mikroelementach zawartych w swoich ulubionych warzywach i owocach. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom uczniowie naszej szkoły będą umieli w przyszłości zadbać o właściwą dietę i zrezygnować z niezdrowej żywności. Zdrowa dieta decyduje o naszej kondycji, wzmacnia naszą odporność i skutecznie broni nas przed bakteriami i wirusami.
Laboratoria
Nowa galeria Laboratoria została dodana do albumu fotograficznego
10
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
16W ramach obchodów XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia patrol egzaminacyjny wyruszył w teren. Odwiedził instytucje i firmy w pobliżu naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas, miłą atmosferę i wspaniałą zabawę. Wszyscy egzaminowani uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia 2022.
Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych
Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji i Nauki, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz organizacji pozarządowych w naszej szkole odbył się tydzień profilaktyki chorób zakaźnych mający na celu uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Nauczyciele klas I-III, nauczyciel biologii a także nasz gość pani Małgorzata Bogusz- pracownik diagnostyki laboratoryjnej przeprowadzili w naszej szkole pogadanki z uczniami na których uczniowie poznali podstawowe elementy profilaktyki chorób zakaźnych. Należą do nich działania higieniczne i sanitarne. Bardzo duże znaczenie przypisuje się higienie osobistej (m.in. częste mycie idezynfekowanie rąk, dbałość o ogólny dobry stan zdrowia i czystość ciała), żywieniu i żywności (np. badania okresowe pracowników placówek zbiorowego żywienia, mycie produktów żywnościowych), wodzie (choćby uzdatnian
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Mały Głusk dla Nauczycieli
42Dziękujemy Zespołowi Pieśni i Tańca Mały Głusk za zaproszenie na wspaniały koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanego specjalnie dla Nauczycieli.
Serdecznie dziękujemy Naszym Uczniom Tancerzom Małego Głuska, którzy tak wytrwale i z oddaniem rozwijają swoje talenty wokalne, taneczne i sceniczne.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Nowa galeria DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ została dodana do albumu fotograficznego
30
Hobbit powrócił:)
12Zgodnie z kilkuletnią tradycją szkoły, uczniowie klasy VI wzięli udział w grze wcieleniowej na podstawie Hobbita. Drużyna Dobra starła się z Orkami w dwóch rundach. Najpierw dzięki dokładnej znajomości lektury zdobywali magiczne przedmioty, a później przeszli do bitwy właściwej...:) Ogromna wiedza i przychylny los sprawiły,że Siły Dobra po raz kolejny zwyciężyły.
Wizyta klasy II w Filii Biblioteki w Wilczopolu
Dnia 04.10.2022 r. uczniowie klasy II odwiedzili bibliotekę w Wilczopolu.
Z wielką radością zapoznali się z magicznym i książkowym miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta połączona z lekcją biblioteczną.
Tematem spotkania było zapoznanie drugoklasistów z biblioteką. Dzieci zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.
Foto-budka z okazji Dnia Chłopaka
87Super zabawa a przy okazji nauka i wykorzystanie nowoczesnego sprzętu fotograficznego zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez uczniów! Zdjęcia ogląda się z wielką radością i przyjemnością.
Na końcu niespodzianka - Super Model:)
Naszym Chłopcom tym Małym i tym Dużym życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta:)
Logopedia - terminy
Terapia logopedyczna
Wtorek
07:55 - 08:40
GRUPA PANI JOLANTY SAWICKIEJ
08:50 - 09:35
GRUPA PANI JOANNY WÓJCIK
09:45 - 10:30
10:40 - 11:25
GRUPA PANI BARBARY SŁAWIŃSKIEJ
11:40 - 12:25
KLASA II
ŚRODA
10:40 - 11:25
ZAJĘCIA INDYWIDUALNE
12:40 - 13:25
GRUPA PANI KATARZYNY WÓJCIK I PANI AGNIESZKI BŁAZIAK
Laboratoria Przyszłości
Nasza szkoła przystąpiła do programu "Laboratoria Przyszłości" czyli inicjatywy edukacyjnej realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Nasz Uczeń finalistą w Pięcioboju Zawodowym!!!
11.04.2025Uczeń klasy ósmej Bartłomiej Szyba został Finalistą w Pięcioboju Zawodowym!
Z radością informujemy, że nasz Bartłomiej osiągnął znakomity sukces, zostając finalistą w prestiżowym pięcioboju zawodowym, który odbył się w Zespole Szkół Transportowo Komunikacyjnych.
Bartek, wykazując się niezwykłą determinacją oraz umiejętnościami, stawił czoła licznym wyzwaniom, które wymagały zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych zdolności. Jego zaangażowanie i ciężka praca przyniosły wspaniałe rezultaty, a osiągnięcie finału to dowód na jego talent oraz poświęcenie.
Warsztaty plastyczne
10.04.202517W czwartek (10.04.2025) klasa 1b wzięła udział w warsztatach plastycznych, w bibliotece, w Wilczopolu-Kolonii. Dzieci wykonały piękne prace, pracowały z wielkim zaangażowaniem. Dziękujemy Paniom prowadzącym zajęcia, było super
Little Singers
09.04.2025Konkurs piosenki angielskiej
04.04.2025 r. odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej " Little Singers" Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Głusk Jacka Anasiewicza . Do konkursu przystąpiły 4 placówki z gminy Głusk, razem 39 uczestników w 3 kategoriach wiekowych. Sponsorami konkursu byli: Rada Rodziców , Urząd Gminy Głusk oraz Camp Fun-kolonie z native speakerami. Rada Rodziców zadbała również o słodki poczęstunek dla gości i naszych uczniów.W skład komisji konkursowej weszli: Pani Paulina Giżycka -Dzierżak- mgr Stosunków Międzynarodowych UMCS. Wspólnie z mężem panem Pawłem Dzierżakiem prowadzą Camp-fun- kolonie z native speakerami.Pan Henryk Skórski-nauczyciel muzyki oraz edukacji wczesnoszkolnej.Na co dzień muzyk,pasjonat, multiinstrumentalista.Prezes Stowarzyszenia Artystyczna Gmina Głusk oraz kierownik Zespołu" Głuskowia
MKS FUNFLOOR LUBLIN
01.04.20257831.03.2025r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Klubu Piłki Ręcznej PGE MKS FUNFLOOR LUBLIN, w składzie: Stela Posavec, która gra na pozycji rozgrywającej Magda Balsam- prawa skrzydłowa bramkarki: Paulina Wdowiak, Antonija Mamic oraz kierownik drużyny Radosław Kozaczuk Przyjechali do naszej szkoły, aby zachęcić uczniów do uprawiania sportu w szczególności dyscypliny jaką jest piłka ręczna. Opowiedzieli o swoich sukcesach sportowych, odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów, rozdawali autografy oraz przeprowadzili trening z poszczególnymi klasami. W naszej szkole został zorganizowany konkurs pt “PORTRET PIŁKARKI RĘCZNEJ PGE MKS FUNFLOOR LUBLIN” Do konkursu zostało zgłoszonych 52 prace i rozstrzygał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-8 Komisja konkursowa w składzie; Pani wicedyrektor Alicja Cioczek, nauczyciele Pani Marzena Sołtys, Pani Agnieszka Błaziak oraz
Targi Edukacyjne i Strzelnica Sportowa
02.04.2025Dnia 20 marca uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Lublinie. Wydarzenie to przyciągnęło wiele szkół, co stworzyło doskonałą okazję do zdobycia wiedzy o różnych profilach kształcenia oraz możliwościach dalszego rozwoju.
Konkurs matematyczno-językowy „Maths in English”
02.04.2025Sukces Julii Harasymow w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”
Z radością informujemy, iż nasza uczennica, Julia Harasymow, osiągnęła znakomity sukces w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”, zdobywając 4 miejsce! Konkurs ten, objęty honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, przyciągnął wielu utalentowanych uczestników z całego regionu.Julia, reprezentując Szkołę Podstawową w Wilczopolu - Kolonii, wykazała się wyjątkowymi umiejętnościami zarówno w zakresie matematyki, jak i języka angielskiego, co zaowocowało zdobyciem wysokiego miejsca w rankingu. Jej wynik jest dowodem na ciężką pracę oraz zaangażowanie, które wkłada w naukę.Nie możemy również zapomnieć o Leonie Kasprzaku z klasy VII, który również otarł się o podium, zdobywając maksymalną ilość punktów z matematyk
Poczytajmy sobie – akcja czytelnicza dla rodziców/opiekunów i dzieci
01.04.20251W naszej szkolnej bibliotece trwa akcja czytelnicza pt. "Poczytajmy sobie". Jest to drugie w tym roku szkolnym działanie realizowane w ramach ogólnopolskiego programu "Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka". Celem akcji jest zachęcenie rodziców i dzieci do wspólnego czytania oraz do rozmów na temat przeczytanych książek. Miło nam poinformować, że pierwsi uczniowie wraz rodzicami wspólnie już przeczytali 4 książki, ocenili je, porozmawiali na temat lektury, a nawet młodsi przeprowadzili pewnego rodzaju egzamin starszym. Uwieńczeniem zrealizowanych zadań akcji Poczytajmy sobie były wręczone dyplomy i nagrody. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację zadań i przypominamy, że akcja trwa do końca roku szkolnego. Powodzenia i wielu przyjemności podczas wspólnego czytania.
II etap programu oświatowego Mali Wielcy Odkrywcy
24.03.2025Mali Wielcy Odkrywcy to program oświatowy dla przedszkoli, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG.
Oddziały przedszkolne w naszej szkole biorą w nim czynny udział.
Podczas II etapu programu dotyczącego wody, dzieci zapoznały się z wieloma eksperymentami. Stany skupienia wody, jej gęstość oraz wyporność. Wiele emocji i radości towarzyszyło dzieciom podczas zajęć, które rozbudziły ich ciekawość.
21 marca Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu!
24.03.2025Zgodnie z tradycją 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo. Przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy - powitania wiosny". W barwnym korowodzie dzieci śpiewały piosenki wiosenne, paliliśmy panny Marzanny żegnając zimową aurę. Wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości już na dobre!
Pięciobój zawodowy wyniki!!
24.03.2025Lista osób zakwalifikowanych do II etapu IV edycji konkursu, który odbędzie się 04 kwietnia 2025 r. o godzinie 10:00 w siedzibie ZSTK znajduje się poniżej
Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym do II etapu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!
Technik Informatyk Wiktor Szymczyk
Technik mechatronik Michał Olszak, Tytus Mazur
Zawody Szachowe w ZSTK w Lublinie
24.03.2025Po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w zawodach szachowych, które odbyły się w Zespole Szkół Transportowo-Kolejowych w Lublinie.
W zawodach uczestniczyło ponad 50 uczniów z różnych szkół z Lublina i okolic, a poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki.
Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, nie oddając żadnej gry. Najlepiej wypadł Franciszek Pietruczyk, który zdobył 4 wygrane partie. Tuż za nim uplasował się Tytus Mazur z 3 zwycięstwami oraz jednym remisem. Również Tomasz Malocha i Jędrzej Krzywicki pokazali się z dobrej strony, przyczyniając się do sukcesu naszej drużyny.
Zawód leśnik - spotkanie z absolwentem.
24.03.2025To wspaniale, że waszą szkołę odwiedził absolwent, Mikołaj Stelmach! Spotkania z takimi osobami mogą być inspirujące i motywujące dla uczniów. Mikołaj podzielił się swoimi doświadczeniami z Zespołem Szkół Leśnych w Biłgoraju, co z pewnością wzbogaciło wiedzę uczniów klasy VIII na temat przyszłych możliwości edukacyjnych. Opowiadając o szkole Mikołaj mógł przybliżyć uczniom, jakie przedmioty są nauczane w tej placówce, a także jakie umiejętności są rozwijane u przyszłych leśników. Podzielił się się informacjami o zajęciach praktycznych, które są istotnym elementem kształcenia w takiej szkole, jak praca w terenie, nauka o przyrodzie, a także zajęcia z zakresu ochrony środowiska.
Wyjazd Zawodoznawczy klasy VII do Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli
24.03.202549Klasa VII miała przyjemność wziąć udział w wyjeździe zawodoznawczym do Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zwiedzić cały campus szkoły, a także uczestniczyć w interesujących warsztatach.
W trakcie zajęć poznali cykl życia pszczół oraz przygotowali ramki z woskiem do uli, co okazało się wyjątkowym doświadczeniem. Dodatkowo, zajęcia z nakrywania do stołu oraz sztuką składania serwetek były niezwykle angażujące i rozwijające umiejętności praktyczne naszych uczniów. Na zakończenie wizyty uczennice Zespołu Szkół Rolniczych zorganizowały przejażdżki konne w ujeżdżalni, co było wspaniałym zwieńczeniem naszego pobytu. Wyjazd dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i cennych doświadczeń, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.
Sukcesy:) językowe i matematyczne 1b
20.03.2025Z ogromną dumą informujemy,że III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "LEON" z języka angielskiego zajęła Judyta Dzierżak, Antonina Skiba zajęła V miejsce, a Wojciech Arasim zdobył miejsce IX. Wojtej zajął też X miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "ALFIK". Gratulujemy:)
Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Mój poetycki zachwyt"
20.03.2025Z przyjemnością informujemy,że nasz konkurs uprawnia do zdobycia dodatkowych punktów na świadectwie w klasie ósmej:)
Formularz_zgloszeniowy_do_konkursu_recytatorskiego25.docx
"Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu"
17.03.20258W ramach poznawania zawodów i obchodów Dnia Kobiet uczniowie klasy 3 odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Uczestniczyli tam w zajęciach "Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu" Samodzielnie przygotowywali preparaty i obsługiwali mikroskopy. Niektórzy już chcą studiować na tej uczelni.