MKS
1010 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami uczestniczyli w meczu piłki ręcznej, gdzie MKS FunFloor Lublin podjął Energę Szczypiorno Kalisz. Reprezentacja naszej szkoły miała zaszczyt wyprowadzić zawodniczki na boisko. Było to dla nich ogromne przeżycie. Byliśmy najliczniejszą szkołą na trybunach, dzięki temu wygraliśmy nagrodę niespodziankę.
Uwaga zmiana rozkładu busa 2025 - Usługi Transportowe -Przewóz Osób-Z.Paszkowski
Rozkład na rok 2025 na trasie Nowiny – Majdan Mętowski realizowany przez Usługi Transportowe -Przewóz Osób-Zbigniew Paszkowski
Nowy rozkład uwzględnia przewóz uczniów z Majdanu "za szkołą" oraz z ul. Zakątek
Utworzono 3 nowe przystanki:
Majdan Mętowski 1 (koniec nowej drogi za szkołą)
Majdan Mętowski 2
Wizyta w Domu Seniora " Patronus " Kalinówce
26.12.2024 Przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych wraz z Paniami udały się do Domu Seniora "PATRONUS" w Kalinówce. Podopieczni domu seniora zostali obdarowani kartkami bożonarodzeniowymi oraz stroikami świątecznymi - były to podarunki przygotowane przez dzieci oraz Panie z Oddziałów Przedszkolnych.Odwiedziny w tym szczególnym miejscu wywołały na twarzach seniorów uśmiech, radość i wielkie wzruszenie.
Jasełka 2024
19Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić
smutku, cierpień, przeciwności.
... Ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.
Myśli bł. kard. Wyszyńskiego na koniec roku
W czwartek 19 grudnia 2024r. społeczność naszej szkoły, rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście uczestniczyli w jasełkach szkolnych przygotowanych przez uczniów klasy IIa i IIb pod kierunkiem Pani Krystyny Zalewskiej oraz Pani Barbary Sławińskiej. Przedstawienie zapoczątkował występ chórku szkolnego pod kierunkiem Pana Henryka Skórskiego, który zaśpiewał dla nas piękne kolędy i pastorałki, m.in. "Złota Jerozolima", czy utwór "Uciekali, uciekali" . Następnie uczniowie klas drugich przedstawili nam historię narodzenia Pana Jezusa. Całość została dopełniona tańcem Aniołów, pastorałkami i kolędami w przepięknej scenerii.
Poznajemy zawód pielęgniarki oraz ćwiczymy pierwszą pomoc
W grudniu, dzięki uprzejmości Pani Anny Dzierżak, młodzież z naszej szkoły miała okazję zapoznać się z pracą pielęgniarki oraz przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. W ruch poszły fantomy zakupione w ramach projektu "Razem Bezpieczniej" oraz inne przyrządy, które przyniosła Pani Anna między innymi defibrylator AED.
Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kartka Bożonarodzeniowa”
1W Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu - Kolonii odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”.
Na konkurs wpłynęło łącznie 73 prac plastycznych z całej Polski. Wszystkie kartki były pięknie i starannie wykonane. Komisja konkursowa oceniła prace, szczególnie biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, estetykę wykonania, oryginalność, pomysłowość oraz walory artystyczne.
Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2024
613 grudnia 2024 r. w naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyła się druga edycja przedszkolnego konkursu kolęd i pastorałek. W konkursie wzięło udział 18 przedszkolaków w 2 kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki.
Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Uroku występom dodały przygotowane przez rodziców piękne stroje o charakterze bożonarodzeniowym. Przedszkolaków oceniało jury konkursowe w składzie: Pani Marzena Sołtys, Pani Czesława Masłowska i Pani Aneta Sołtysiak. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Ostatecznie wyłoniono laureatów w dwóch kategpriach wiekowych. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowan
Świętowanie w IIa
1612 grudnia w klasie IIa odbyło się uroczyste dekorowanie pierniczków. Uczniowie wraz z rodzicami ozdabiali przyniesione pierniczki, odbyło się wspólne śpiewanie kolęd oraz zabawy integracyjne. Uczniowie wraz z Rodzicami miło spędzili czas.
Warsztaty świąteczne
27Klasa 3 z dużym zaangażowaniem i radością udekorowała pierniczki. Będą cudowną dekoracją świątecznego stołu.
W dzień św. Mikołaja...
58W dzień Świętego Mikołaja czyli 6 grudnia klasa II a i II b wybrała się do Technologii. Uczniowie mogli zapoznać się z robotami z różnych rejonów świata. Zgłębiać tajemnice sztucznej inteligencji. Zobaczyć teatralne widowisko z udziałem robotów.
KSIĄŻKOWI SUPERBOHATEROWIE
7Miło nam poinformować, że pierwsi członkowie Klubu Supermocy zdobyli wszystkie moce i bonusy czytelnicze - zostali prawdziwymi książkowymi superbohaterami.
Za wykonane cztery zadania i dwa wyzwania czytelnicze otrzymali nie tylko bohaterski tytuł, ale także dyplom i nagrodę.
Wszystkie nagrody – bardzo bogate i radujące dzieci, zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców.
Co może zrobić rodzic, aby wesprzeć swoje dziecko dotknięte Zespołem Aspergera? Jak z nim rozmawiać, jak uczyć je komunikacji i kontaktów społecznych z innymi?
- Kiedy rozmawiasz z dzieckiem, zachęcaj je do kontaktu wzrokowego, np. powiedz „popatrz na mnie”. Poproś dziecko, żeby na Ciebie patrzyło, kiedy chce Ci coś powiedzieć. Wyjaśnij, jak ważny jest kontakt wzrokowy, ale bez uporczywego wpatrywania się przez cały czas. Być może pomocna będzie taka schem
Projekt: „Efektywne nauczanie języka angielskiego w Gminie Głusk’’
Projekt: „Efektywne nauczanie języka angielskiego w Gminie Głusk’’
Logotypy: Fundusze Europejskie dla Lubelskiego, flaga Polski, napis "Rzeczpospolita Polska", symbol Unii Europejskiej, logo Województwa Lubelskiego z napisem "Lubelskie pełne możliwości".
Data publikacji: 28.03.2024
W dniu 28 marca 2024 r. Gmina Głusk podpisała umowę o dofinansowanie projektu pt. „Efektywne nauczanie języka angielskiego w Gminie Głusk’’ w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet X Lepsza edukacja, Działanie 10.1 Skuteczna edukacja, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Julcia Maziarczyk wyróżniona w wojewódzkim konkursie plastycznym
Miło nam poinformować, że Julcia Maziarczyk uczennica klasy 1a została wyróżniona w XXXIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MOJE BOŻE NARODZENIE” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Tomasza Szabłowskiego. Organizatorem konkursu były: Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie oraz Wydział d/s Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.
Warsztaty w klasie III
Warsztaty w klasie III
9Święta tuż, tuż W klasie odbyły się świąteczne warsztaty kreatywne prowadzone przez P. Szykułę i P. Arasim. Powstały piękne prace.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. ZABAWA ANDRZEJOWA W SCENERII BAJKOWEJ
97W czwartek 28 listopada 2024r. obchodziliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. U dorosłych wywołał on miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie ten dzień jest zawsze aktualny. Przypomnieliśmy sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa, zanurzyliśmy się w świat magicznych historii i zainspirowaliśmy do wspólnej i kreatywnej zabawy w bajkowym wymiarze.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
25„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” to hasło XIV edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.
Patrol egzaminacyjny wyruszył poza teren szkoły w celu sprawdzenia jak dorośli radzą sobie z mnożeniem. Uczennice klasy VIII Hania, Milena i Zuza z opiekunem odwiedziły Aptekę, Bank, Bibliotekę, Urząd Gminy Głusk, Samorządowy Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół, Gminny Ośrodek Pomocy Rodzinie, Starostwo Powiatowe, sklepy i targowisko w Dominowie oraz firmy prowadzące działalność w pobliżu szkoły. Napotkani rodzice uczniów naszej szkoły również rozwiązywali test z mnożenia. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tabliczką mnożenia.
I Ty możesz być Świętym Mikołajem w…
Prace plastyczne przygotowane na OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2024: „Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny”
Konkurs organizowany w ramach Orszaku św. Mikołaja.
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
20.11.201853Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszej szkole odbyła się 16 listopada. Przygotowania i próby trwały od wielu dni. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy najmłodszej. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Alicję Cioczek. Dla najmłodszych przedszkolaków było to wielkie przeżycie. Po pasowaniu przyszedł czas na wspaniałe występy „starszaków”, czyli grupy 4, 5 i 6 latków. Dzieci śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach. Dla nauczycieli to wielka satysfakcja a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.
Konkurs pięknego czytania dla klas I-III
20.11.20187W poniedziałek 19 listopada 2018 r. w klasach I-III miał miejsce szkolny konkurs pięknego czytania. Konkurs odbył sie w ramach projektu czytelniczego NPRCZ. W konkursie wzięli udział przedstawiciele z każdej klasy wyłonieni w ramach klasowego konkursu czytelniczego. Mistrzem pięknego czytania została Anna Karczmarska z klasy III. Gratulujemy Ani i wszystkim uczestnikom, którzy zachwycili organizatorów, komisję, wychowawców, kolegów przepiękną interpretacją tekstów literackich.
Wielkie czytanie w klasach starszych naszej szkoły
20.11.20185Klasy starsze IV-VIII w poniedziałek przystąpiły do wielkiego czytania, które nazwaliśmy maratonem czytelniczym. Akcja obyła się w ramach projektu czytelniczego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jej hasłem były słowa: Rzuć wszystko i czytaj - czytanie jest fajne !
W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę – Obchody jubileuszowe w Naszej Szkole
11.11.201829 listopada 2018r.
Dla naszej Społeczności Uczniowskiej był to dzień niezwykły, wyjątkowy - poświęcony „Niepodległej” – taki, który na zawsze pozostaje w pamięci, gdyż się zdarza raz na sto lat.
Razem z zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami naszej miejscowości uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Wieczornica 2018
03.11.2018Serdecznie zapraszamy na Wieczornicę z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę
Ogłoszenie
30.10.2018Przypominamy, że dzień 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godzinach 8.00 - 13.00.
Obchody Święta Szkoły
30.10.2018Gdy będę w więzieniu, a powiedzą wam, że Prymas zdradził sprawy Boże – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas ma nieczyste ręce – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas stchórzył – nie wierzcie. Gdy będą mówili, że Prymas działa przeciwko narodowi i własnej Ojczyźnie – nie wierzcie. Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla niej.
Tygodniowe tematyczne wystawy książek w bibliotece szkolnej
30.10.20182Nasza biblioteka szkolna promuje książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa organizując wystawy tematyczne. Każdy może znaleźć ciekawą książkę dla Siebie.
Zapraszamy
Obchody Święta Szkoły 2018
23.10.20188 rocznica nadania naszej szkole
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego
24 października 2018r.
W tym roku szkolnym obchodzimy już 8 rocznicę nadania imienia naszej szkole. Rokrocznie wybieramy inną myśl Prymasa, która przewodzi uroczystości oraz organizowanym konkursom.
„Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko,co czynię dla Kościoła, czynię dla niej”
Projekt PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA
19.10.2018Nasze oddziały przedszkolne biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Piękna Nasza Polska Cała, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Jego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.
Akcja „100 pozdrowień na 100 – lecie niepodległości”
15.10.20187W związku z akcją „100 pozdrowień na 100 – lecie niepodległości” nasi uczniowie sami stworzyli pocztówki z naszej miejscowości. Oto przepiękne kartki, na których będziemy wypisywać pozdrowienia do 100 innych szkół. Autorami tych wyjątkowych dzieł są: Gabrysia Bezkorowajna z klasy V, Mateusz Hamerla z klasy V, Julia Socha z klasy III G i Michał Pętala z klasy III G
Projekt "Młodzi listy piszą"
11.10.20181Uczniowie klasy czwartej i piątej biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Młodzi listy piszą”. Projekt polega na regularnym korespondowaniu z jedną z wybranych szkół w Polsce. W naszym przypadku są to szkoły z Piaseczna i Torunia. Dzięki tej akcji dzieci mają możliwość doskonalenia różnych form redakcyjnych w atrakcyjny sposób. Dzisiaj przyszła do nas pierwsza paczka z listami. Żałujemy, że za pomocą strony internetowej nie możemy przekazać zachwytu w oczach uczniów i skupienia przy czytaniu listów😊. Akcja będzie trwała cały rok szkolny.
Uczniowie klasy I są już czytelnikami biblioteki szkolnej
11.10.2018W poniedziałek 08.10.2018 r. w bibliotece szkolnej miała miejsce Uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników. Nowi czytelnicy biblioteczni z zakładkami do książki i wymarzonymi książkami natychmiast zatopili się w lekturze. Wielu wspaniałych przeżyć i doświadczeń dzięki lekturze życzy biblioteka.
Konkursy biblioteczne
24.09.2018Zapraszamy Uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach bibliotecznych !
Zaproszenie do udziału w kolejnej edycji Międzyszkolnych Konkursów o Patronie naszej szkoły Stefanie Kardynale Wyszyńskim
21.09.2018„Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla niej”
Stefan Kardynał Wyszyński
Dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
serdecznie zapraszają do uczestnictwa
Narodowe czytanie 2018 w Naszej Szkole
17.09.201813 września 2018 roku, uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Za wydarzenie były odpowiedzialne p. Ewa Godula i p. Olga Krzywicka. Wybrani uczniowie przeczytali fragmenty Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Kacper Gorzel i Zuzanna Studzińska przedstawili nam dzieciństwo i wczesną młodość Cezarego Baryki, Maciej Sałatka i Adrian Smyk odczytali fragment dotyczący szklanych domów, a Dorota Tomala przeniosła nas w radosny czas zabaw w Nawłoci. Fragment dotyczący Nawłoci był przyjęty ze szczególnym entuzjazmem, gdyż Dorota miała na sobie strój z tamtej epoki. Poza tym jej tekst dotyczył m.in. jabłek i wszystkie stoły w klasie uginały się od tych owoców. Następnie odbył się międzyklasowy turniej wiedzy o Przedwiośniu, który wygrała klasa III gimnazjum. Wszyscy uczniowie bardzo się starali, gdyż nagrodą był przepyszny domowy sernik upieczony przez uczennicę k
Narodowe Czytanie w 100 - lecie odzyskania niepodległości
14.09.201818 września 2018 r. po raz piąty miała miejsce akcja: Narodowe Czytanie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej, której głównym celem było propagowanie polskiej literatury oraz popularyzacja czytelnictwa. W tym roku pochylaliśmy się nad lekturą Stefana Żeromskiego Przedwiośnie.
Nasza szkoła została zaproszona na tę uroczystość przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Lublinie.