MKS
1010 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami uczestniczyli w meczu piłki ręcznej, gdzie MKS FunFloor Lublin podjął Energę Szczypiorno Kalisz. Reprezentacja naszej szkoły miała zaszczyt wyprowadzić zawodniczki na boisko. Było to dla nich ogromne przeżycie. Byliśmy najliczniejszą szkołą na trybunach, dzięki temu wygraliśmy nagrodę niespodziankę.
Uwaga zmiana rozkładu busa 2025 - Usługi Transportowe -Przewóz Osób-Z.Paszkowski
Rozkład na rok 2025 na trasie Nowiny – Majdan Mętowski realizowany przez Usługi Transportowe -Przewóz Osób-Zbigniew Paszkowski
Nowy rozkład uwzględnia przewóz uczniów z Majdanu "za szkołą" oraz z ul. Zakątek
Utworzono 3 nowe przystanki:
Majdan Mętowski 1 (koniec nowej drogi za szkołą)
Majdan Mętowski 2
Wizyta w Domu Seniora " Patronus " Kalinówce
26.12.2024 Przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych wraz z Paniami udały się do Domu Seniora "PATRONUS" w Kalinówce. Podopieczni domu seniora zostali obdarowani kartkami bożonarodzeniowymi oraz stroikami świątecznymi - były to podarunki przygotowane przez dzieci oraz Panie z Oddziałów Przedszkolnych.Odwiedziny w tym szczególnym miejscu wywołały na twarzach seniorów uśmiech, radość i wielkie wzruszenie.
Jasełka 2024
19Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić
smutku, cierpień, przeciwności.
... Ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.
Myśli bł. kard. Wyszyńskiego na koniec roku
W czwartek 19 grudnia 2024r. społeczność naszej szkoły, rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście uczestniczyli w jasełkach szkolnych przygotowanych przez uczniów klasy IIa i IIb pod kierunkiem Pani Krystyny Zalewskiej oraz Pani Barbary Sławińskiej. Przedstawienie zapoczątkował występ chórku szkolnego pod kierunkiem Pana Henryka Skórskiego, który zaśpiewał dla nas piękne kolędy i pastorałki, m.in. "Złota Jerozolima", czy utwór "Uciekali, uciekali" . Następnie uczniowie klas drugich przedstawili nam historię narodzenia Pana Jezusa. Całość została dopełniona tańcem Aniołów, pastorałkami i kolędami w przepięknej scenerii.
Poznajemy zawód pielęgniarki oraz ćwiczymy pierwszą pomoc
W grudniu, dzięki uprzejmości Pani Anny Dzierżak, młodzież z naszej szkoły miała okazję zapoznać się z pracą pielęgniarki oraz przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. W ruch poszły fantomy zakupione w ramach projektu "Razem Bezpieczniej" oraz inne przyrządy, które przyniosła Pani Anna między innymi defibrylator AED.
Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kartka Bożonarodzeniowa”
1W Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu - Kolonii odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”.
Na konkurs wpłynęło łącznie 73 prac plastycznych z całej Polski. Wszystkie kartki były pięknie i starannie wykonane. Komisja konkursowa oceniła prace, szczególnie biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, estetykę wykonania, oryginalność, pomysłowość oraz walory artystyczne.
Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2024
613 grudnia 2024 r. w naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyła się druga edycja przedszkolnego konkursu kolęd i pastorałek. W konkursie wzięło udział 18 przedszkolaków w 2 kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki.
Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Uroku występom dodały przygotowane przez rodziców piękne stroje o charakterze bożonarodzeniowym. Przedszkolaków oceniało jury konkursowe w składzie: Pani Marzena Sołtys, Pani Czesława Masłowska i Pani Aneta Sołtysiak. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Ostatecznie wyłoniono laureatów w dwóch kategpriach wiekowych. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowan
Świętowanie w IIa
1612 grudnia w klasie IIa odbyło się uroczyste dekorowanie pierniczków. Uczniowie wraz z rodzicami ozdabiali przyniesione pierniczki, odbyło się wspólne śpiewanie kolęd oraz zabawy integracyjne. Uczniowie wraz z Rodzicami miło spędzili czas.
Warsztaty świąteczne
27Klasa 3 z dużym zaangażowaniem i radością udekorowała pierniczki. Będą cudowną dekoracją świątecznego stołu.
W dzień św. Mikołaja...
58W dzień Świętego Mikołaja czyli 6 grudnia klasa II a i II b wybrała się do Technologii. Uczniowie mogli zapoznać się z robotami z różnych rejonów świata. Zgłębiać tajemnice sztucznej inteligencji. Zobaczyć teatralne widowisko z udziałem robotów.
KSIĄŻKOWI SUPERBOHATEROWIE
7Miło nam poinformować, że pierwsi członkowie Klubu Supermocy zdobyli wszystkie moce i bonusy czytelnicze - zostali prawdziwymi książkowymi superbohaterami.
Za wykonane cztery zadania i dwa wyzwania czytelnicze otrzymali nie tylko bohaterski tytuł, ale także dyplom i nagrodę.
Wszystkie nagrody – bardzo bogate i radujące dzieci, zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców.
Co może zrobić rodzic, aby wesprzeć swoje dziecko dotknięte Zespołem Aspergera? Jak z nim rozmawiać, jak uczyć je komunikacji i kontaktów społecznych z innymi?
- Kiedy rozmawiasz z dzieckiem, zachęcaj je do kontaktu wzrokowego, np. powiedz „popatrz na mnie”. Poproś dziecko, żeby na Ciebie patrzyło, kiedy chce Ci coś powiedzieć. Wyjaśnij, jak ważny jest kontakt wzrokowy, ale bez uporczywego wpatrywania się przez cały czas. Być może pomocna będzie taka schem
Projekt: „Efektywne nauczanie języka angielskiego w Gminie Głusk’’
Projekt: „Efektywne nauczanie języka angielskiego w Gminie Głusk’’
Logotypy: Fundusze Europejskie dla Lubelskiego, flaga Polski, napis "Rzeczpospolita Polska", symbol Unii Europejskiej, logo Województwa Lubelskiego z napisem "Lubelskie pełne możliwości".
Data publikacji: 28.03.2024
W dniu 28 marca 2024 r. Gmina Głusk podpisała umowę o dofinansowanie projektu pt. „Efektywne nauczanie języka angielskiego w Gminie Głusk’’ w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet X Lepsza edukacja, Działanie 10.1 Skuteczna edukacja, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Julcia Maziarczyk wyróżniona w wojewódzkim konkursie plastycznym
Miło nam poinformować, że Julcia Maziarczyk uczennica klasy 1a została wyróżniona w XXXIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MOJE BOŻE NARODZENIE” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Tomasza Szabłowskiego. Organizatorem konkursu były: Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie oraz Wydział d/s Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.
Warsztaty w klasie III
Warsztaty w klasie III
9Święta tuż, tuż W klasie odbyły się świąteczne warsztaty kreatywne prowadzone przez P. Szykułę i P. Arasim. Powstały piękne prace.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. ZABAWA ANDRZEJOWA W SCENERII BAJKOWEJ
97W czwartek 28 listopada 2024r. obchodziliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. U dorosłych wywołał on miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie ten dzień jest zawsze aktualny. Przypomnieliśmy sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa, zanurzyliśmy się w świat magicznych historii i zainspirowaliśmy do wspólnej i kreatywnej zabawy w bajkowym wymiarze.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
25„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” to hasło XIV edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.
Patrol egzaminacyjny wyruszył poza teren szkoły w celu sprawdzenia jak dorośli radzą sobie z mnożeniem. Uczennice klasy VIII Hania, Milena i Zuza z opiekunem odwiedziły Aptekę, Bank, Bibliotekę, Urząd Gminy Głusk, Samorządowy Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół, Gminny Ośrodek Pomocy Rodzinie, Starostwo Powiatowe, sklepy i targowisko w Dominowie oraz firmy prowadzące działalność w pobliżu szkoły. Napotkani rodzice uczniów naszej szkoły również rozwiązywali test z mnożenia. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tabliczką mnożenia.
I Ty możesz być Świętym Mikołajem w…
Prace plastyczne przygotowane na OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2024: „Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny”
Konkurs organizowany w ramach Orszaku św. Mikołaja.
Nasza Kamila z klasy V wielokrotną mistrzynią w pływaniu!
11.03.20197Kamilo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Konkurs geograficzny
11.03.20199 marca nasi uczniowie w Jolanta Gryglicka, Zuzanna Studzińska i Michał Omiotek uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie geograficznym „Wędrujemy po mapie świata" organizowanym przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty - Pani Teresy Misiuk a także Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin – Pana Krzysztofa Żuka. Na wyniki musimy jednak poczekać do połowy maja. Trzymamy kciuki
Pierwszy udział naszych uczniów w Festiwalu Piosenki w Ciecierzynie i od razu mamy pierwsze miejsce!
01.03.20197W dniu 28 lutego 2019r. odbyła się XIV edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki "Niezapomniane Melodie" w Ciecierzynie, w którym po raz pierwszy wzięliśmy udział!
Naszych Artystów przygotował Pan Henryk Skórski.
W kategorii dzieci 6- latnie i klasy I-III reprezentowali naszą szkołę Michalina Bolibok, Kalina Krzywicka, Helena Łuszcz i Wojciech Czubacki, w kategorii klasy IV-VI Natalia Bolibok, Sylwia Grzesiak, Wiktoria Lamczyk oraz Julia Jędzura.
Poziom Festiwalu był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy śpiewali przepięknie i czuć było niezwykłego Ducha Patriotyzmu.
Młodsza grupa piosenką „Sanitariuszka Małgorzatka” wyśpiewała sobie i nam I miejsce!!!!!
Serdecznie dziękujemy Panu Henrykowi i naszym artystom za trud i pracę nad szlifowaniem swoich talentów. Jesteśmy z Was wszystkich dumni !!!!
GRATULUJEMY !!! Życzymy jeszcze wielu występów i sukcesów !!!!
Finał akcji dla Schroniska w Krzesimowie
01.03.20197Kochani!
7 lutego bieżącego roku odwiedziliśmy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie. Przekazaliśmy wszystkie dary, które przynieśliście w ramach prowadzonej przez nas- już po raz trzeci- akcji pomocy zwierzętom skrzywdzonym i porzuconym.
Od pracowników schroniska otrzymaliśmy CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA. Pragniemy przekazać go i podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i ofiarowali swój dar. Macie naprawdę wielkie serca!!!
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020
08.02.2019Wnioski nowych dzieci do oddziałów przedszkolnych będą przyjmowane
od dnia 11 lutego do 1 marca 2019r.
Wyniki pierwszego etapu rekrutacji zostaną podane 7 marca 2019r.
Międzypokoleniowe Kolędowanie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie
15.01.20192W piątkowe popołudnie 11.01.2019 r. braliśmy udział we wspólnym kolędowaniu w bibliotece pedagogicznej w Lublinie.
Bardzo dziękujemy p. dyrektor biblioteki pedagogicznej Barbarze Rzeszutko p. Grażynie Kłos - kierownikowi Wydziału Informatyzacji i Informacji za zaproszenie nas na tak podniosłą uroczystość. Słowa wdzięczności kierujemy do naszej pani dyrektor Alicji Cioczek za umożliwienie nam wyjazdu na uroczystość i wspólne kolędowanie w bibliotece.
Jasełka i spotkanie wigilijne
20.12.201811Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,
a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba.
Spotkanie wigilijne
18.12.2018Boże Narodzenie 2018
…Chrystus się narodził,
w ciele Bóg przychodzi.
Z Panny Czystej narodzony,
świat ten oswobodzi…
Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie serdecznie zapraszają w środę 19 grudnia na godzinę 15.00 do sali gimnastycznej na jasełka w wykonaniu naszych uczniów. W programie także wspólne kolędowanie ze szkolnym Zespolikiem Pana Henryka oraz dzielenie się opłatkiem.
TRZY LAUREATKI VII EDYCJI KONKURSU LITERACKIEGO ARCHIDIECEZJALNEGO WYŚLIJ ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
14.12.20182Uczniowie naszej szkoły po raz siódmy wzięli udział w konkursie plastyczno - literackim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 30 imienia Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie: Wyślij życzenia na Święta Bożego Narodzenia.
Archidiecezjalna komisja konkursowa powołana przez organizatora zauważyła i nagrodziła prace literackie napisane przez 3 uczennice naszej szkoły: Asię Jusińską III gimnazjum, Dorotkę Tomalę III gimnazjum i Zuzię Studzińską VIII.
Zapachniało Świętami Bożego Narodzenia w bibliotece szkolnej
04.12.20181Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs literacko – plastyczny: Wyślij życzenia na Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie wykonywali religijne kartki świąteczne oraz pisali listy z przesłaniem Dobrej Nowiny o narodzeniu Zbawiciela. Był to etap szkolny, który przygotowywał nas do etapu archidiecezjalnego. Na etap archidiecezjalny wysłaliśmy 9 kartek bożonarodzeniowych i 7 listów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy pokonkursowej
Postacie bajkowe zagościły w naszej szkole
04.12.201823W piątek 23 listopada obchodziliśmy Dzień postaci bajkowych: Mój ulubiony bohater wyszedł z książki... Korytarz szkolny zawładnęły postacie bajkowe min: Kot w butach, Księżniczka na ziarnku grochu, Czerwony kapturek, Wilk, Zuza Łobuza, Dalmatyńczyk, Pirat, Czarny Nosek, Żyrafka, Krokodyl, Niesforny Szczeniaczek, Koszmarny Karolek, Czarownice, Spider-Man, Dzwoneczek i inne. Nad porządkiem w tym dniu czuwała Policja, Rycerze, Zorro i Winnetou.
PRZYŁAPANI NA CZYTANIU... CZYTAMY WSZĘDZIE WYSTAWA POKONKURSOWA
04.12.201811Prezentujemy zdjęcia z naszego bibliotecznego konkursu fotograficznego, którego celem była:
- Popularyzacja czytania jako formy spędzania czasu wolnego
- Promocja czytelnictwa
- Rozwijanie wrażliwości artystycznej
- Ukazanie, jak i gdzie (w domu, w miejscach publicznych takich jak ulica, park, przychodnia, sklep, autobus itp.) czytamy.
LEKCJE BIBLIOTECZNE W NASZEJ SZKOLE
04.12.201817W środę 28 listopada gościliśmy w naszej szkole Przyjaciół z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie im. KEN. Nasi goście pogłębili zainteresowania czytelnicze, zachęcili do mądrego wyboru książek, korzystania z Internetu, a także zarazili miłością do teatru.
- Klasy najmłodsze 1,2,3 brały udział w lekcji bibliotecznej - Teatrzyk japoński kamishibai, w którym zostały przestawione przez p. Ewelinę Czajkowską baśnie Andersena: Brzydkie kaczątko i Słowik
Słodkie wypożyczenia w bibliotece szkolnej
04.12.20182W środę 21 listopada w bibliotece szkolnej miały miejsce wyczekiwane przez nas słodkie wypożyczenia. Każdy kto w tym dniu odwiedził bibliotekę i dokonał wypożyczenia otrzymywał niespodziankę - słodkość. W tym dniu w naszej bibliotece wizytę złożyli niemalże wszyscy uczniowie. Cieszymy sie bardzo.
Lapbooki zawitały do klasy IV
21.11.2018We wtorek 20 listopada lapbooki opanowały szkolny świat.
Klasa IV rozpoczęła Swoją przygodę czytelniczą z tymi teczkami interaktywnymi przypominającymi papierowy teatrzyk mieszczący się na kolanach. Uczniowie w tym dniu w ramach projektu czytelniczego NPRCZ wykonali Swoje pierwsze teczki tematyczne do książki Mikołajek René Goscinny. Wiadomości o lekturze uczniowie umieszczali w interaktywnej przestrzeni w sekretnych kieszonkach, zakładkach, na karteczkach, książeczkach o różnych kształtach, harmonijkach, wachlarzach, w formie ilustracji, krzyżówek.
KAMISHIBAI - Papierowy Teatr klasy V
21.11.20183Klasa V w ramach projektu czytelniczego przygotowuje teatrzyk obrazkowy- teatrzyk ilustracji do książki: Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa C.S. Lewisa.
We wtorek 20 listopada uczniowie rozpoczęli wykonywanie kart narracyjnych i ilustracji. Oto jak pracowali: