• Wystawa

• W środę, 16 listopada mieliśmy okazję podziwiać w naszej szkole wystawę fotograficzną „Smak świata”. Autorem wystawy jest dziennikarz i podróżnik Kazimierz Kasprzak.
            Dzięki zgromadzonym fotografiom odbyliśmy podróż w najbardziej odległe zakątki świata, wysłuchaliśmy barwnych opowieści i wspomnień z licznych wyjazdów.

• Pierścienice:)

• W dniu 09.11 w naszej szkole na zajęciach rozwijających kreatywność biologiczną uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sadzenia drzew na terenie naszej szkoły. Celam akcji było szerzenie świadomości ekologicznej naszych uczniów, jak również aktywne zaangażowanie ich w ochronę przyrody. Przy okazji uczniowie powtórzyli wiadomości z działu "Pierścienice". Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.

• Święto Postaci Bajkowych w naszej szkole- 23 listopada ( środa)

Będzie się działo- zapraszamy!!!

• Uroczystość Pasowania Klasy Pierwszej i 104 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Ślubowanie klasy I

10 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii odbyło się ślubowanie klasy pierwszej, której wychowawcą jest p. Czesława Masłowska. Do braci uczniowskiej dołączyło 12 dziewczynek i 11 chłopców. Uczniowie przed aktem pasowania zaprezentowali piękny program artystyczny z elementami patriotycznymi nawiązującymi do zbliżającej się rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wszystkich zachwyciła piosenka „Co to jest niepodległość” i wspaniały taniec z szarfami do muzyki Mariage DAmour. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna i zaproszeni goście odśpiewali hymn Polski w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" Uroczystego pasowania uczniów klasy I w obecności całej społeczności szkolnej i rodziców dokonał Wójt Gminy Głusk Pan Jacek Anasiewicz i Dyrektor Szkoły Agnieszka Dąbek. Dzieciom  wręczone zostały legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz upominki przywiezione przez Pana Wójta i wręczone przez Pana Bogusława Kukuryka sekretarza naszej gminy.

Układ taneczny  z szarfami w wykonaniu uczennic z  klasy I można obejrzeć pod linkiem:

• Wielki sukces naszych uczniów:)

• Z ogromną radością zawiadamiamy, że Amelka Paździor z klasy VIII i Wojtek Czubacki z klasy VII zajęli III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich. Serdecznie gratulujemy!!!Jesteśmy z Was bardzo dumni:)

Na zajęciach rozwijających kreatywność biologiczną, uczniowie oglądali preparat ze skóry gekona. Już niedługo najprawdziwsze gekony zagoszczą w naszej szkole...

• DZIEŃ Z ULUBIONĄ KSIĄŻKĄ TO DZIEŃ BEZ OCEN NIEDOSTATECZNYCH- fotorelacja

• W środę 26 października zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami obchodziliśmy
            Dzień bez ocen niedostatecznych.
            Super pomysł! Ale co nas mogło uchronić w tym dniu przed złymi ocenami?
            Na pewno powiecie, że nauka, zakuwanie i wiedza. Tak, tak to prawda.
            Ale 26 października doszła jeszcze jedna aktywność ukryta w rymowance: Chronią
            Cię od jedyneczki- książeczki, książeczki, książeczki.
            Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Bardzo wielu zapobiegliwych uczniów
            chcących uzyskać amnestię od oceny niedostatecznej, przyniosło Swoją ulubioną
            książkę.
            Dzień bez ocen niedostatecznych uważamy za bardzo udany i pragniemy obchodzić
            go częściej.
            Ale dość gadania i pisania zobaczcie jak to wyglądało i jakie książki królowały w
            klasach i na szkolnym korytarzu.

• Pierwszaczki już czytają

• „Każdy pierwszak obiecuje
            po książki sięgać z radością,
            bo czytanie daje wiedzę
            i jest wielką przyjemnością”

Pod takim hasłem 26 października odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klasy I
            w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
            Pierwszoklasiści zostali zapoznani z zasadami wypożyczania oraz regulaminem
            biblioteki. Obejrzeli film o marzeniach każdej książeczki i smutku książki
            zniszczonej. Złożyli uroczystą obietnicę, że będą czytać, szanować książki i często
            odwiedzać bibliotekę szkolną. Punktem kulminacyjnym zaś uroczystości było
            pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej – jak przystało na bibliotekę- książką z jej
            zbiorów.
            Podobnie jak w ubiegłym roku każdy uczeń – już jako czytelnik, otrzymał wyprawkę
            czytelniczą dla pierwszaka wydaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała
            książka – wielki człowiek” ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa
            Narodowego i Sportu. Nowi czytelnicy biblioteki, aby uniknąć zaginania rogów
            książki, mogli wybrać także pamiątkową zakładkę.
            Serdecznie zapraszamy pierwszaczków do korzystania z naszych zbiorów.
            Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie u nas ciekawą dla Siebie książkę.
            Do zobaczenia w bibliotece!

• Książka z której wyrosłeś - Podaruj książkę bibliotece szkolnej- podsumowanie piątej edycji akcji

• W październiku  przeprowadzona została akcja czytelnicza:Podaruj książkę bibliotece szkolnej. Spotkała się ona z pozytywnym odzewem nie tylko wśród społeczności szkolnej, lecz także rodziców. Wszyscy, którzy zechcieli podzielić się książką z której wyrośli chętnie odwiedzali  bibliotekę.  Pozostawili w niej Swój ślad w postaci 98 woluminów książek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom! Dzięki Wam podarowane książki będą służyły innym czytelnikom.