W najbliższy poniedziałek będziemy obchodzić Dzień Chłopaka w połączeniu z Festynem Razem Razem Bezpieczniej w ramach realizacji Rządowego Programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. Czeka nas super zabawa i nauka jednocześnie 👍 Zapraszamy🙂🤩
Zapraszamy
- 4294
Klasa VII I VIII na XX Lubelskim Festiwalu Nauki
- 697
Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w XX Lubelskim Festiwalu Nauki. Najpierw udaliśmy się na KUL poznając tajniki pracy naukowca oraz Sztucznej Inteligencji (SI) i jej wpływu na rynek pracy oraz umiejętności przyszłości. Padły pytania: Czy sztuczna inteligencja odbierze nam pracę? TAK, ALE pojawią się nowe miejsca pracy.
Czy SI zastąpi ludzi w wielu zawodach? TAK, ALE nigdy nie posiądzie pewnych kompetencji.
Celem spotkania było przybliżenie uczniom roli naukowców/ wynalazców oraz przybliżenie roli sztucznej inteligencji w naszym codziennym życiu oraz przedstawienie perspektyw zawodowych związanych z dynamicznym rozwojem technologii. Uczniowie poznali pojęcia machine learning, deep learning, neural networks. Przeanalizowali konkretne przypadki użycia SI w różnych branżach (handel, zdrowie, transport) np. asystenci głosowi, rekomendacje zakupowe, diagnostyka medyczna.
Przedstawiono kluczowe umiejętności potrzebne w zawodach przyszłości, zmiany na rynku pracy oraz jak przygotować się do rynku pracy przyszłości.
Następny był Wydział Ekonomii oraz poznanie zawodu ekonomisty. Warsztat „Ekonomia i przedsiębiorczość dla młodzieży” zapoznał uczniów ze światem ekonomii w sposób przystępny. Powstanie i funkcjonowanie systemu cen w gospodarce; pochodzenie i funkcja pieniądza; zasady funkcjonowania bankowości; rola kapitału i oszczędności czy różnic pomiędzy kapitalizmem a socjalizmem; wyjaśnienie pochodzenia wartości dóbr i usług nie są już dla naszych uczniów pojęciami abstrakcyjnymi a praca ekonomisty jest postrzegana jako atrakcyjna.
Wisienką na torcie była praca osób w laboratorium genetycznym. Warsztat „Dzień z życia laboratorium genetycznego” pokazał uczniom czym zajmuje się diagnosta laboratoryjny oraz jak wygląda dzień pracy w Zakładzie Genetyki Klinicznej. Poznaliśmy różne metody badania DNA oraz zobaczyliśmy hodowlę komórek macierzystych.
W przyszłym roku na pewno nie zabranie nas na kolejnym Lubelskim Festiwalu Nauki.
Spotkanie z rodzicami.
Zebrania z rodzicami uczniów klas I-VIII już w środę 11 września 2024r. o godz. 17.00. Zapraszamy na spotkanie ogólne z dyrekcją szkoły w sali gimnastycznej, a po nim rodziców do sal lekcyjnych zaproszą wychowawcy.
Nowy rok szkolny 2024/2025 rozpoczęty!
Plan lekcji 2024/2025
Plan lekcji obowiązujący od 9 września 2024
Plan lekcji 2024-2025 od 9 wrzesnia 2024 pdf do pobrania
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025
W poniedziałek 2 września 2024r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2024/2025!
Harmonogram uroczystości
8.00 Zbiórka społeczności szkolnej na placu, następnie przemarsz klasami za Sztandarem szkoły do kościoła
(W przypadku niekorzystnej pogody spotykamy się już w kościele)
8.15 Msza Święta w intencji Dzieci i Młodzieży oraz nowego roku szkolnego z poświęcenie plecaków. Zabieramy je ze sobą w szczególności uczniowie klasy pierwszej !
9.15 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego zgodnie z ceremoniałem w sali gimnastycznej szkoły.
9.30 Spotkania uczniów z wychowawcami w klasach.
Świetlica szkolna będzie pracować od 3 września po zapisaniu do świetlicy - dostarczeniu Karty zgłoszenia na nowy rok szkolny 2024/2025 (kartę do świetlicy można pobrać ze strony szkoły, w sekretariacie szkoły lub od wychowawcy w dniu rozpoczęcia roku szkolnego)
KARTA ZGLOSZENIA DO SWIETLICY 2024-2025 doc do pobrania
Nie zapominamy o tym, że w tak ważnym dniu obowiązuje wszystkich uczniów strój galowy!
Zgodnie ze Statutem strój galowy to: (biała koszula/bluzka z rękawami, czarne lub granatowe (bez wzorów) spodnie/spódnica, buty na płaskim obcasie)
Do zobaczenia 2 września !
Spotkania z wychowawcami w salach:
Klasa Ia sala nr 6
Klasa Ib sala nr 7
Klasa IIa sala nr 8
Klasa IIb sala gimnastyczna
Klasa III sal nr 11
Klasa IV sala nr 5
Klasa V stołówka
Klasa VI sala nr 12
Klasa VII sala nr 13
Klasa VIII sala nr 14
Informacja o podręcznikach na rok szkolny 2024/2025
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Podręczniki i ćwiczenia na rok szkolny 2024/2025 uczniowie otrzymają w szkole w ramach dotacji celowej. We własnym zakresie należy zakupić tylko podręczniki i ćwiczenia do religii oraz pozostałe przybory szkolne.
Uczniowie klas I – VIII na początku roku szkolnego 2024/2025 otrzymają bezpłatnepodręczniki i materiały ćwiczeniowe do obowiązkowych zajęć edukacyjnych(zgodnie z art.22a Ustawy o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 r. z późn. zm.(Dz. U. z 2020 r. poz. 1327 oraz z 2021 r. poz. 4 i 1237)
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KATECHEZY 2024/2025
Podrecznik z religii rok szkolny 2024-2025.doc do pobrania
Podręczniki i ćwiczenia na rok szkolny 2024/2025
Podręczniki i ćwiczenia uczniowie otrzymają w szkole w ramach dotacji celowej. Zakupić należy tylko podręczniki do religii
Klasa I szkoły podstawowej:
Tytuł podręcznika: BÓG NASZYM OJCEM część 1 oraz część 2, Redaktor: ks. Piotr Goliszek, wydawnictwo Gaudium
Klasa II szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: BÓG DAJE NAM JEZUSA część 1 oraz część 2, Redaktor: ks. Piotr Goliszek, wydawnictwo Gaudium
Klasa III szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: JEZUS PRZYCHODZI DO NAS część 1 oraz część 2, Redaktor: ks. Piotr Goliszek, wydawnictwo Gaudium
Klasa IV szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: CHCĘ ŻYĆ Z JEZUSEM,
Redaktor: ks. Piotr Goliszek, wydawnictwo Gaudium
Karty pracy do podręcznika dla klasy IV: Chcę żyć z Jezusem
Klasa V szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: BÓG POSZUKUJE CZŁOWIEKA,
Redaktor: ks. Waldemar Janiga, wydawnictwo Gaudium
Karty pracy do podręcznika dla klasy V: Bóg poszukuje człowieka
Klasa VI szkoły podstawowej
- podręcznika – JEZUS CHRYSTUS NAS ZBAWIA, Redaktor: ks. Waldemar Janiga, wydawnictwo GaudiumKarty pracy do podręcznika dla klasy VI: Jezus Chrystus nas zbawia
Klasa VII szkoły podstawowej
- podręcznika – BÓG WSKAZUJE NAM DROGĘ, Redaktor: ks. Waldemar Janiga, wydawnictwo GaudiumKarty pracy do podręcznika dla klasy VI: Bóg wskazuje nam drogę
Klasa VIII szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika –MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO PRZEMIENIAMY ŚWIAT, Redaktor: ks. Waldemar Janiga, wydawnictwo Gaudium
Karty pracy do podręcznika dla klasy VIII: Mocą Ducha Świętego przemieniamy świat
Źródło:
http://www.katecheza.lublin.pl/katecheza/dokumenty/dok_id/3245/gru_id/99
Ogłoszenie o przetargu na stołówkę szkolną.
Przetarg: „Dostawa produktów i artykułów spożywczych na potrzeby stołówki szkolnej Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu – Kolonii”
termin składania ofert: 19.08.2024 godz. 10.00
link do strony prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f1c3f016-4ac1-45f2-b983-3b745502964e
Certyfikaty za udział w Ogólnopolskim Programie Czytelniczym
MAMY TO-
NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA CERTYFIKAT ZA REALIZACJĘ ZADAŃ
W I OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE:
BIBLIOTEKA DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA
Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający udział i realizację wyzwań czytelniczych w ramach I Ogólnopolskiego Programu Czytelniczego: Biblioteka Dobrym Miejscem dla Człowieka. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie szkolnego facebooka
Wróblówka
- 370
Klasa I b melduje wykonanie zadań III modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Czytam z klasą Lekturki spod chmurki – Bądź dobry dla roślin.
Realizacji projektu towarzyszyło sianie roślinek i dbanie o nie , sadzenie bratków, lekcja na łące . Nie zabrakło oczywiście czytania lektury Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”.
Uroczystość zakończenia oddziałów przedszkolnych
- 45
Sukcesy naszych Uczniów w Konkursie Śpiewajaca Jedynka
- 14
Złoty puchar ponownie trafił do uczniów naszej Szkoły! Po zwycięstwie Magdaleny Grzanki w Gminnym Konkursie Piosenki Europejskiej pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Europejskiej „Śpiewająca Jedynka” wywalczył duet Iga Czajkowska i Wojciech Czubacki. Zachwycili jury oraz całą publiczność wykonaniem piosenki Adele: Rolling in the deep.Również pozostali uczniowie trzymali bardzo wysoki poziom, co spotkało się z wieloma pozytywnymi komentarzami. W kategorii klas 1-3 trzecie miejsce wywalczyły uczennice klasy 2 Alicja Kowalczyk oraz Aleksandra Sławińska. Wyróżnienie otrzymał również duet uczennic z klasy 1 Olivia Kwiatkowska oraz Weronika Szkołut.
W kategorii 4-8 wyróżniona została również Hanna Slavik z piosenką francuską Edith Piaf.
Z wielkim uznaniem spotkało się również wykonanie Gabrieli Dzierżak piosenki ABBA „Mamma Mia”, Magdaleny Grzanki „Ohne dich” Rammstein, Antoniny Zdunek oraz Anieli Wróbel, Adriany Puchalskiej i Adeli Markiewicz.
Podsumowanie Innowacji Pedagogicznej w grupie przedszkolnej
Innowacja trwała od października 2023 r. do końca maja 2024r. Zajęcia prowadzone były w grupie Misiów 4-5 latki. Dzieci w sposób aktywny uczestniczyły w wykonywaniu różnych eksperymentów i zabaw badawczych. Wykonując eksperymenty i doświadczenia rozwijały naturalną potrzebę poznawania świata oraz kształtowania sprawności motorycznej. Poznały nowe pojęcia. Łączyły przyczynę ze skutkiem, rozbudzały wyobraźnię, przez co wzrastała ich chęć do dalszej pracy. Poprzez zabawę poznawały prawa i zjawiska chemiczne i fizyczne.
Gminny Przegląd Sportowy Przedszkolaków
- 1
Dnia 12.06.2024 odbyła się olimpiada sportowa dla przedszkolaków .Organizatorem sportowych rozgrywek było Niepubliczne Przedszkole " Kucykowa Kraina " w Kalinówce .Nasze przedszkole reprezentowała 5 osobowa drużyna 6 Latków.Przedszkolaki zmagały się z róznorakimi dyscyplinami sportowymi .Trud i wysiłek opłacił się i nasza drużyna powróciła z pucharem , dyplomem i medalami .
Egzamin na kartę rowerową.
- 17
12 czerwca 2024 roku odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów klasy czwartej i piątej. Przez cały rok szkolny czwartoklasiści poznawali znaki drogowe, przepisy ruchu drogowego, budowę roweru i zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wcześniej zdali część teoretyczną.
Egzamin praktyczny przeprowadziła pani Magdalena Furgała i Panowie Policjanci z III Komisariatu Policji w Lublinie
Egzamin obejmował: przygotowanie roweru do jazdy, jazdę rowerem na wprost, reagowanie na znaki drogowe - przejście dla pieszych (ustępowanie pierwszeństwa pieszemu), ósemkę - przejazd techniczny bez podpórek i bez najeżdżania na linie, hamowanie w polu końcowym, a także obsługę techniczną roweru i podstawowe informacje z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wszyscy uczniowie pozytywnie zaliczyli egzamin dlatego otrzymają swój pierwszy dokument.
Serdecznie gratulujemy zdającym uczniom! I zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
Ogródki Klasowe
W ramach Programu dla szkół uczniowie klasy IV i V założyli ogródki klasowe, których celem było:
1. Popularyzacja wiedzy o zdrowym odżywianiu poprzez uprawianie warzyw i wykorzystywanie ich w prawidłowo zbilansowanej diecie.
2. Poznanie sposobów uprawy warzyw w warunkach szkolnych.
3. Poznanie pochodzenia uprawianych roślin i możliwości ich uprawy w doniczkach.
4. Poznanie warunków koniecznych do wzrostu warzyw.
5. Obserwacja wzrostu warzyw. Rozwijanie umiejętności opisywania obserwacji i prowadzenia notatek.
Uczniowie otrzymali wszystkie niezbędne pomoce i ochoczo ruszyli do pracy. Po otrzymaniu doniczek z ziemią każdy uczeń zasiał jedno z wybranych roślin: poziomki, bazylia, sałata, koperek, pomidory. Na koniec uczniowie oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili doniczki w klasowym kąciku przyrody. Pozostało oczekiwać pierwszych efektów.
7
Nagłówek
Nagłówek
Nagłówek