Warsztaty w klasie III
Święta tuż, tuż W klasie odbyły się świąteczne warsztaty kreatywne prowadzone przez P. Szykułę i P. Arasim. Powstały piękne prace.
Warsztaty w klasie III
Święta tuż, tuż W klasie odbyły się świąteczne warsztaty kreatywne prowadzone przez P. Szykułę i P. Arasim. Powstały piękne prace.
W czwartek 28 listopada 2024r. obchodziliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. U dorosłych wywołał on miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie ten dzień jest zawsze aktualny. Przypomnieliśmy sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa, zanurzyliśmy się w świat magicznych historii i zainspirowaliśmy do wspólnej i kreatywnej zabawy w bajkowym wymiarze.
W tym dniu nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Niemalże wszyscy przygotowali dla Siebie stroje bajkowe, wielu przyniosło lub wypożyczyło ulubione baśnie i bajki, posiadało rekwizyty, symbole związane z postaciami bajkowymi.
Zwieńczeniem Dnia Postaci Bajkowych był pokaz mody bajkowej oraz zabawa andrzejkowa oczywiście przy bajkowej muzyce. Na wszystkich zakochanych w bajkach, baśniach czekały niespodzianki, medale oraz słodkości ufundowane przez Radę Rodziców.
W bajkowe świętowanie włączyła się cała społeczność zarówno przedszkolna jak i szkolna. Był to cudowny radosny, kolorowy i bajkowy dzień. Atmosferę dnia tworzą ludzie. I to MY sprawiliśmy, że Dzień Postaci Bajkowych był bardzo udany.
Bardzo dziękujemy tym, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie tego wyjątkowego dnia: wszystkim paniom z oddziałów przedszkolnych; nauczycielom i wychowawcom za udział z klasami w zabawach bajkowych, rodzicom, dzieciom i młodzieży za przygotowane stroje i rekwizyty; Radzie Rodziców za zakupione słodkie niespodzianki dla fanów bajek i baśni; Samorządowi Uczniowskiemu za pomysły, młodzieńczą energię, przeprowadzone zabawy, przygotowane porywające układy taneczne, przygotowaną dekorację, chłopcom z klasy VII za czuwanie, aby pląsy i tańce andrzejkowa przebiegała przy pięknej muzyce.
Do zobaczenia za rok na Święcie Postaci z Bajek.
„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” to hasło XIV edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.
Patrol egzaminacyjny wyruszył poza teren szkoły w celu sprawdzenia jak dorośli radzą sobie z mnożeniem. Uczennice klasy VIII Hania, Milena i Zuza z opiekunem odwiedziły Aptekę, Bank, Bibliotekę, Urząd Gminy Głusk, Samorządowy Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół, Gminny Ośrodek Pomocy Rodzinie, Starostwo Powiatowe, sklepy i targowisko w Dominowie oraz firmy prowadzące działalność w pobliżu szkoły. Napotkani rodzice uczniów naszej szkoły również rozwiązywali test z mnożenia. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tabliczką mnożenia.
Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie i dobry przykład dla dzieci, który motywuje do doskonalenia matematycznej wiedzy.
Uroczyste wręczenie stypendiów za osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024 odbyło się na sesji Rady Gminy Głusk we wtorek 26 listopada 2024r.
Wśród licznej grupy uczniów, którzy odebrali nagrody z rąk Pana Wójta Jacka Anasiewicza, Przewodniczącego Rady Pana Konrada Borzęckiego w asyście Dyrektor SZEAS Pani Anny Grzywaczewskiej znalazło się 5 ucznów naszej szkoły:
Anna Karczmarska - średnia wyników z egzaminu ósmoklasisty 97 procent i średnia ocen 5,71, uzyskanie tytułu finalisty w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego konkursu Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz tytuł laureata VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego "Śladami Chemii"
Michalina Bolibok - uzyskanie tytułu laureata VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego "Śladami Chemii"
Julia Harasymow - uzyskanie tytułu laureata VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego "Śladami Chemii"
Mateusz Grela - III miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie "Ksiądz Stanisław Konarski - nasz współczesny" w kategorii multimedialnej
Szymon Grela - trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Ekologia w moim domu".
Prace plastyczne przygotowane na OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2024: „Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny”
Konkurs organizowany w ramach Orszaku św. Mikołaja.
Miło nam poinformować, że w naszej szkolnej bibliotece działa KLUB SUPERMOCY. Wstąpiło do niego 75 śmiałków z klas I-VIII. Odważni czytelnicy i oczywiście zakochani...w czytaniu realizują już wyzwania czytelnicze, zdobywają nowe moce i bonusy czytelnicze.
Życzymy przyjemności z czytania i radości z zabawy z kodami QR.
Drodzy Czytelnicy
Od miesiąca października 2024r. biblioteka szkolna pragnie zaprosić Was do kontynuacji praktyki wyciszenia w czasie przerwy milczek.
Każdy, kto pragnie pobyć sam ze Sobą i Swoimi myślami, w zupełnej ciszy poczytać i się wyciszyć - jest bardzo mile widziany w czasie przerwy milczek.
Będąc w tym czasie w bibliotece nie rozmawiamy, nie wypożyczamy książek, przebywamy w ciszy, bez rozmów i hałasu.
Przerwa milczek będzie obejmowała 2 przerwy:
- po 3 lekcji godzina 10:30-10:40
- po 6 lekcji: godzina 13:25-13:35
Znakiem trwania przerwy milczek (kiedy drzwi biblioteki będą zamknięte) będzie jak w ubiegłym roku zawieszka na klamce – przerwa milczek.
Szczegóły na plakatach przy bibliotece szkolnej i u bibliotekarza.
Do zobaczenia w bibliotece szkolnej w strefie ciszy na przerwie milczek
i nie tylko wtedy.
Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. W naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych i odbyło się dla klasy 1b -7 października a dla klasy 1a - 15 października.
W pierwszej części uroczystości nasi pierwszoklasiści otrzymali sporo informacji na temat biblioteki i jej zbiorów, regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami, a także o zasadach zachowania, jakie powinni przestrzegać w bibliotece. Nie obyło się również bez zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami. Po takim wprowadzeniu, pierwszaki w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu, pani z biblioteki dokonała uroczystego pasowania na czytelnika. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści otrzymali zakładki do książek oraz dokonali pierwszego wypożyczenia.
Życzymy nowym czytelnikom wspaniałych wrażeń z przeczytanych lektur.
Czerpcie z książek jak najwięcej mądrości i radości.
Do zobaczenia w bibliotece szkolnej
W spotkaniu zawodoznawczym 21 listopada 2024r. "Kariera bez Barier" uczestniczyli najstarsi uczniowie z naszej szkoły. Odwiedził nas Pan Krzysztof Rzeszowiak członek Izby Adwokackiej w Lublinie w ramach projektu "Adwokaci rozjaśniają prawo". Było bardzo inspirująco, ciekawie i merytorycznie.
Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Rzeszowiakowi oraz Lubelskiej Izbie Adwokackiej za poświęcony czas i cenną wiedzę przekazaną naszym uczniom.
Z przyjemnością informujemy,że w konkursie na "Hymn szkoły w obrazach" wygrali następujący uczniowie:
I MIEJSCE - NATALIA PRUSZKOWSKA KLASA V
II MIEJSCE - ALICJA BARANIUK KLASA II
III MIEJSCE - ADELA MARKIEWICZ KLASA II
WYRÓŻNIENIE - KORNELIA SZYKUŁA KLASA III
GRATULUJEMY:)
28 listopada 2024r. gościliśmy absolwenta Pana Macieja Burzaka, który ukończył naszą szkołę w roku 2014. Pan Maciej opowiadał uczniom klasy ósmej i siódmej na pytania związane ze ścieżką Jego kariery edukacyjnej i zawodowej. Pan Maciej jest absolwentem Wydziału Chemii UMCS w Lublinie. Przygodę z chemią rozpoczą już w naszej szkole biorąc udział w konkursach chemicznych. Aktualnie pracuje w zakładzie związanym z przemysłem chemicznym. Spotkanie dodatkowo było czasem "powrotu" do lat spędzonych w szkole m.in. poprzez prezentację zdjęć klasy Pana Macieja. Przy tej okazji pojawiały się kolejne pytania o najmilsze wspomnienia z lat szkolnych, wydarzenia z życia szkoły, tradycje i inne.
Spotkanie odbyło się w ramach działania „Ścieżki sukcesu – nasza inspiracja - spotkanie z absolwentami" projektu "Kariera bez barier "
Serdecznie dziękujemy panu Maciejowi Burzakowi za poświęcony dla nas czas oraz inspirujące do działania rozmowy.
Chciałabym opowiedzieć Wam o mojej przygodzie z projektem "Kariera bez barier". W ramach hasła "Rozwijamy swoje supermoce" udało nam się stworzyć film w Minecrafcie o Stefanie Kardynale Wyszyńskim!
Na początku, wspólnie z kolegami z klasy, zastanawialiśmy się, jak pokazać patrona naszej szkoły w ciekawy i nowoczesny sposób. Wpadliśmy na pomysł, aby przenieść jego historię do świata Minecrafta!
Pierwszym krokiem było zebranie informacji o Kardynale Wyszyńskim. Zależało nam na tym, aby pokazać go nie tylko jako ważną postać historyczną, ale również jako młodego człowieka, ucznia, harcerza.
Następnie, pod opieką pani Olgi Krzywickiej, zaczęliśmy pracować nad scenariuszem. Wspólnie wymyślaliśmy dialogi, planowaliśmy sceny i budowaliśmy wirtualny świat w Minecrafcie.
Podzieliliśmy się rolami: Wojtek Sajur został operatorem i nagrywał wszystkie sceny, Stanisław Mrozik wcielił się w rolę Kardynała Wyszyńskiego, Karol Kowalczyk i Michał Olszak grali postaci poboczne, a ja zostałam lektorem.
Do montażu filmu wykorzystaliśmy program CapCut.
Tworzenie filmu w Minecrafcie było niezwykłym doświadczeniem. Nauczyliśmy się pracy w zespole, planowania, kreatywnego rozwiązywania problemów i wykorzystywania nowych technologii.
Zuzanna Kłos
W gazetce znajdziecie:
W tym tygodniu w ramach projektu Kariera bez barier i projektu edukacyjnego Moje talenty służa innym uczniowie wcielili się w cukierniów. Popołudniami piekli muffinki, babeczki, ciasteczka, pierniki. Były przepyszne. Tak mówili wszyscy, którzy degustowali te pyszności.
Drodzy Czytelnicy
Biblioteka szkolna pragnie zaprosić Was do zabawy czytelniczej i udziału w ogólnopolskiej akcji KLUB SUPERMOCY w ramach realizowanej II edycji programu: Biblioteka Dobre Miejsce dla Człowieka.
W trakcie zabawy czytelniczej, otrzymacie zadania– min. przeczytacie cztery książki określonego gatunku, zrealizujecie dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będziecie zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia oraz supermoce czytelnicze.
Szczegóły:
Każdy kto zdecyduje się zostać członkiem klubu bibliotecznego SUPERMOCY, otrzyma kartę lojalnościową na wzór ubiegłorocznej karty Pożeracza Książek. Na karcie znajdziecie sześć ikonek. Cztery z nich będą opatrzone numerami oznaczającymi wypożyczone i przeczytane książki z określonego gatunku zaś dwie mniejsze ikony to towarzyszące czytaniu wyzwania. Po przeczytaniu każdej książki i zrealizowaniu wyzwania będziecie mogli zdobyć moc i bonus, które umożliwią przejście na następny poziom. Pomysł na moce i bonusy towarzyszące zrealizowanym wyzwaniom wywodzą się ze znanych Wam gier komputerowych, w których gracz otrzymuje dodatkowe zadania, dzięki którym np. odblokowuje specjalne funkcje. Wyzwania na karcie lojalnościowej z klubu supermocy przybrały postać znanych wrogów superbohaterów do pokonania (Joker i Venom).
Każda supermoc (zdobyta po przeczytaniu książki) oraz każdy bonus zostały ukryty w kuponie z kodem QR. Po zeskanowaniu kodu otworzycie specjalną stronę na której będziecie mogli wirtualnie „zdrapać” zdrapkę i uruchomić wizualizację z informacją o zdobytej supermocy lub otrzymanym bonusie.
Otrzymane karty supermocy oraz karty z bonusami możecie gromadzić i naklejać na kartce z bloku rysunkowego, by po zrealizowaniu wszystkich zadań i otrzymaniu tytułu superbohatera przynieść ją i pochwalić się na wystawie bibliotecznej. Na karcie lojalnościowej także kolorujecie ikonki z przeczytaną książką lub zrealizowanym wyzwaniem czytelniczym.
Karty lojalnościowe możecie pobierać od wtorku 29 października w bibliotece szkolnej. O szczegóły pytajcie bibliotekarza a także poszukujcie na plakatach przy bibliotece szkolnej.
Nie mówcie, że akcja nie jest dla Was. Każdy chciałby otrzymać miano superbohatera. Tytuł ten bardzo dobrze koresponduje z czytaniem. Bo jak w prawdziwym świecie zdobyć supermoce, jeśli nie z książek?
Do zobaczenia w bibliotece szkolnej w gronie Supermocy i Superbohaterów oczywiście czytania .
Dla odważnych i wstępujących do klubu czeka słodka niespodzianka ufundowana przez Radę Rodziców.
W ramach Programu dla szkół uczniowie klasy IV i V założyli ogródki klasowe, których celem było:
1. Popularyzacja wiedzy o zdrowym odżywianiu poprzez uprawianie warzyw i wykorzystywanie ich w prawidłowo zbilansowanej diecie.
2. Poznanie sposobów uprawy warzyw w warunkach szkolnych.
3. Poznanie pochodzenia uprawianych roślin i możliwości ich uprawy w doniczkach.
4. Poznanie warunków koniecznych do wzrostu warzyw.
5. Obserwacja wzrostu warzyw. Rozwijanie umiejętności opisywania obserwacji i prowadzenia notatek.
Uczniowie otrzymali wszystkie niezbędne pomoce i ochoczo ruszyli do pracy. Po otrzymaniu doniczek z ziemią każdy uczeń zasiał jedno z wybranych roślin: poziomki, bazylia, sałata, koperek, pomidory. Na koniec uczniowie oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili doniczki w klasowym kąciku przyrody. Pozostało oczekiwać pierwszych efektów.
Powered by aSc EduPage