Nasz Uczeń finalistą w Pięcioboju Zawodowym!!!
Uczeń klasy ósmej Bartłomiej Szyba został Finalistą w Pięcioboju Zawodowym!
Z radością informujemy, że nasz Bartłomiej osiągnął znakomity sukces, zostając finalistą w prestiżowym pięcioboju zawodowym, który odbył się w Zespole Szkół Transportowo Komunikacyjnych.
Bartek, wykazując się niezwykłą determinacją oraz umiejętnościami, stawił czoła licznym wyzwaniom, które wymagały zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych zdolności. Jego zaangażowanie i ciężka praca przyniosły wspaniałe rezultaty, a osiągnięcie finału to dowód na jego talent oraz poświęcenie.
Warsztaty plastyczne
17W czwartek (10.04.2025) klasa 1b wzięła udział w warsztatach plastycznych, w bibliotece, w Wilczopolu-Kolonii. Dzieci wykonały piękne prace, pracowały z wielkim zaangażowaniem. Dziękujemy Paniom prowadzącym zajęcia, było super
Little Singers
Konkurs piosenki angielskiej
04.04.2025 r. odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej " Little Singers" Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Głusk Jacka Anasiewicza . Do konkursu przystąpiły 4 placówki z gminy Głusk, razem 39 uczestników w 3 kategoriach wiekowych. Sponsorami konkursu byli: Rada Rodziców , Urząd Gminy Głusk oraz Camp Fun-kolonie z native speakerami. Rada Rodziców zadbała również o słodki poczęstunek dla gości i naszych uczniów.W skład komisji konkursowej weszli: Pani Paulina Giżycka -Dzierżak- mgr Stosunków Międzynarodowych UMCS. Wspólnie z mężem panem Pawłem Dzierżakiem prowadzą Camp-fun- kolonie z native speakerami.Pan Henryk Skórski-nauczyciel muzyki oraz edukacji wczesnoszkolnej.Na co dzień muzyk,pasjonat, multiinstrumentalista.Prezes Stowarzyszenia Artystyczna Gmina Głusk oraz kierownik Zespołu" Głuskowia
MKS FUNFLOOR LUBLIN
7831.03.2025r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Klubu Piłki Ręcznej PGE MKS FUNFLOOR LUBLIN, w składzie: Stela Posavec, która gra na pozycji rozgrywającej Magda Balsam- prawa skrzydłowa bramkarki: Paulina Wdowiak, Antonija Mamic oraz kierownik drużyny Radosław Kozaczuk Przyjechali do naszej szkoły, aby zachęcić uczniów do uprawiania sportu w szczególności dyscypliny jaką jest piłka ręczna.
Targi Edukacyjne i Strzelnica Sportowa
Dnia 20 marca uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Lublinie. Wydarzenie to przyciągnęło wiele szkół, co stworzyło doskonałą okazję do zdobycia wiedzy o różnych profilach kształcenia oraz możliwościach dalszego rozwoju.
Konkurs matematyczno-językowy „Maths in English”
Sukces Julii Harasymow w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”
Z radością informujemy, iż nasza uczennica, Julia Harasymow, osiągnęła znakomity sukces w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Językowym „Maths in English”, zdobywając 4 miejsce! Konkurs ten, objęty honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, przyciągnął wielu utalentowanych uczestników z całego regionu.Julia, reprezentując Szkołę Podstawową w Wilczopolu - Kolonii, wykazała się wyjątkowymi umiejętnościami zarówno w zakresie matematyki, jak i języka angielskiego, co zaowocowało zdobyciem wysokiego miejsca w rankingu. Jej wynik jest dowodem na ciężką pracę oraz zaangażowanie, które wkłada w naukę.Nie możemy również zapomnieć o Leonie Kasprzaku z klasy VII, który również otarł się o podium, zdobywając maksymalną ilość punktów z matematyk
Poczytajmy sobie – akcja czytelnicza dla rodziców/opiekunów i dzieci
1W naszej szkolnej bibliotece trwa akcja czytelnicza pt. "Poczytajmy sobie". Jest to drugie w tym roku szkolnym działanie realizowane w ramach ogólnopolskiego programu "Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka". Celem akcji jest zachęcenie rodziców i dzieci do wspólnego czytania oraz do rozmów na temat przeczytanych książek. Miło nam poinformować, że pierwsi uczniowie wraz rodzicami wspólnie już przeczytali 4 książki, ocenili je, porozmawiali na temat lektury, a nawet młodsi przeprowadzili pewnego rodzaju egzamin starszym. Uwieńczeniem zrealizowanych zadań akcji Poczytajmy sobie były wręczone dyplomy i nagrody. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację zadań i przypominamy, że akcja trwa do końca roku szkolnego. Powodzenia i wielu przyjemności podczas wspólnego czytania.
II etap programu oświatowego Mali Wielcy Odkrywcy
Mali Wielcy Odkrywcy to program oświatowy dla przedszkoli, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG.
Oddziały przedszkolne w naszej szkole biorą w nim czynny udział.
Podczas II etapu programu dotyczącego wody, dzieci zapoznały się z wieloma eksperymentami. Stany skupienia wody, jej gęstość oraz wyporność. Wiele emocji i radości towarzyszyło dzieciom podczas zajęć, które rozbudziły ich ciekawość.
21 marca Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu!
Zgodnie z tradycją 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo. Przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy - powitania wiosny". W barwnym korowodzie dzieci śpiewały piosenki wiosenne, paliliśmy panny Marzanny żegnając zimową aurę. Wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości już na dobre!
Pięciobój zawodowy wyniki!!
Lista osób zakwalifikowanych do II etapu IV edycji konkursu, który odbędzie się 04 kwietnia 2025 r. o godzinie 10:00 w siedzibie ZSTK znajduje się poniżej
Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym do II etapu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!
Technik Informatyk Wiktor Szymczyk
Technik mechatronik Michał Olszak, Tytus Mazur
Zawody Szachowe w ZSTK w Lublinie
Po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w zawodach szachowych, które odbyły się w Zespole Szkół Transportowo-Kolejowych w Lublinie.
W zawodach uczestniczyło ponad 50 uczniów z różnych szkół z Lublina i okolic, a poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki.
Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, nie oddając żadnej gry. Najlepiej wypadł Franciszek Pietruczyk, który zdobył 4 wygrane partie. Tuż za nim uplasował się Tytus Mazur z 3 zwycięstwami oraz jednym remisem. Również Tomasz Malocha i Jędrzej Krzywicki pokazali się z dobrej strony, przyczyniając się do sukcesu naszej drużyny.
Zawód leśnik - spotkanie z absolwentem.
To wspaniale, że waszą szkołę odwiedził absolwent, Mikołaj Stelmach! Spotkania z takimi osobami mogą być inspirujące i motywujące dla uczniów. Mikołaj podzielił się swoimi doświadczeniami z Zespołem Szkół Leśnych w Biłgoraju, co z pewnością wzbogaciło wiedzę uczniów klasy VIII na temat przyszłych możliwości edukacyjnych. Opowiadając o szkole Mikołaj mógł przybliżyć uczniom, jakie przedmioty są nauczane w tej placówce, a także jakie umiejętności są rozwijane u przyszłych leśników. Podzielił się się informacjami o zajęciach praktycznych, które są istotnym elementem kształcenia w takiej szkole, jak praca w terenie, nauka o przyrodzie, a także zajęcia z zakresu ochrony środowiska.
Wyjazd Zawodoznawczy klasy VII do Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli
49Klasa VII miała przyjemność wziąć udział w wyjeździe zawodoznawczym do Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zwiedzić cały campus szkoły, a także uczestniczyć w interesujących warsztatach.
W trakcie zajęć poznali cykl życia pszczół oraz przygotowali ramki z woskiem do uli, co okazało się wyjątkowym doświadczeniem. Dodatkowo, zajęcia z nakrywania do stołu oraz sztuką składania serwetek były niezwykle angażujące i rozwijające umiejętności praktyczne naszych uczniów. Na zakończenie wizyty uczennice Zespołu Szkół Rolniczych zorganizowały przejażdżki konne w ujeżdżalni, co było wspaniałym zwieńczeniem naszego pobytu. Wyjazd dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i cennych doświadczeń, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.
Sukcesy:) językowe i matematyczne 1b
Z ogromną dumą informujemy,że III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "LEON" z języka angielskiego zajęła Judyta Dzierżak, Antonina Skiba zajęła V miejsce, a Wojciech Arasim zdobył miejsce IX. Wojtej zajął też X miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "ALFIK". Gratulujemy:)
Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Mój poetycki zachwyt"
Z przyjemnością informujemy,że nasz konkurs uprawnia do zdobycia dodatkowych punktów na świadectwie w klasie ósmej:)
Formularz_zgloszeniowy_do_konkursu_recytatorskiego25.docx
"Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu"
8W ramach poznawania zawodów i obchodów Dnia Kobiet uczniowie klasy 3 odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Uczestniczyli tam w zajęciach "Cudowny świat roślin czyli od komórki do organu" Samodzielnie przygotowywali preparaty i obsługiwali mikroskopy. Niektórzy już chcą studiować na tej uczelni.
Moi Dziadkowie Super Bohaterowie - I miejsce Aleksandry Filipek z kl.II oraz III miejsce Alicji Papierz z kl. II w konkursie gminnym!
15.02.2022Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i Dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, bezgranicznie je kochają, a czasami nawet obdarzeni są super mocami.
I takie super moce posiada Babcia Oleńki Filipek, uczennicy klasy II. Dziewczynka te super moce Babci Halinki, przedstawiła w pracy plastycznej zgłoszonej do konkursu gminnego, w którym została nagrodzona I miejscem w kategorii 6-9 lat.
“Wyczekiwany wyjazd do Zębu”
18.02.202216810 stycznia wyjechaliśmy na 6-cio dniową wycieczkę szkolną do Zębu. To już dziewiąty raz w historii naszej szkoły. W poniedziałek rano pod szkołą czekał na nas autokar. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani. Zajęliśmy swoje miejsca i po sprawdzeniu listy obecności ruszyliśmy w drogę.
Podróż trwała prawie dziewięć godzin. Zaraz po przyjeździe zajęliśmy przydzielone nam pokoje, które zgodnie z tradycją nazwaliśmy, a następnie zeszliśmy na kolację. Później podzieliliśmy się na dwie grupy wg umiejętności jazdy na nartach. Wśród nas były osoby, które kolejny raz były na szkolnym zimowisku, jak również osoby, które dopiero pierwszy raz miały założyć narty. Tego samego dnia wypożyczyliśmy jeszcze sprzęt: buty, narty i kaski.
Pierwsze trzy dni pobytu w naszym ukochanym Zębie
12.01.202288Pierwsze trzy dni wycieczki do Zębu koło Zakopanego za narciarzami.
Oprócz codziennych zjazdów i treningu przyszedł czas na relaks w Termach Chochołowskich.
Góry przywitały Wilczopole wspaniałą pogodą. Warunki do zjazdów wymarzone.
Dzieje się dzieje.....
Nagrody Wójta Gminy Głusk 2021
30.12.202129 grudnia 2021r. odbyła się sesja Rady Gminy Głusk podczas, której Pan Wójt Gminy Głusk wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Sylwią Jurek dokonali wręczenia nagród dla uczniów i nauczycieli z naszej gminy.
Wśród nagrodzonych było czterech uczniów naszej szkoły. Wszystkich przyznanych nagród było siedem. Nagrody przyznane zostały, zgodnie z regulaminem, za dokonane osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021.
Życzenia świąteczne Samorządu Uczniowskiego
24.12.2021Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu.
Życzymy, by Nowonarodzony Jezus Chrystus przyniósł Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom najpiękniejszy prezent – dużo zdrowia, miłości i wiary!
Wesołych Świąt!
Życzy Samorząd Uczniowski!
"Sensoryczna Choinka" - konkurs rodzinny w naszych oddziałach przedszkolnych
19.12.2021W naszych Oddziałach Przedszkolnych odbył się konkurs plastyczno-techniczny na „Sensoryczną Choinkę”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, twórczości i wyobraźni dziecka, ćwiczenie zręczności, rozwijanie motoryki małej i sprawności manualnej, stymulacja zmysłu dotyku i wzroku. Jednak główną intencją konkursu był wspólnie spędzony czas dzieci z bliskimi. Rodzina i przedszkole to środowisko silnie oddziałujące na osobowość dziecka, dlatego bardzo ważna jest współpraca i współdziałanie na wielu płaszczyznach. Niezwykła różnorodność, pomysłowość oraz ilość choinek, które udekorowały nasze przedszkole, przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.
Uniwersytet Dzieci – klasa III ma już indeksy!
19.12.20215Klasa III w roku szkolnym 2021/22 uczestniczy w ogólnopolskim projekcie Mistrzowie planowania. W ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, który został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, dzieci wspólnie planują i realizują wiele zadań projektowych. Poznają różne aspekty i etapy procesu dążenia do celu. Wzmacniają swoją kreatywność, rozwijają samoświadomość i przedsiębiorczość, ćwiczą elastyczność, współpracę i empatię.
MAM TALENT - KLASA IV
19.12.2021316.12.2021 uczniowie klasy IV zaprezentowali na godzinie wychowawczej swoje umiejętności i pasje. Pokaz talentów miał na celu odkrywanie nowych umiejętności, propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie kreatywności wśród uczniów. Marysia zaprezentowała gimnastykę akrobatyczną, Wojtek S. uwielbia w wolnym czasie układać kostkę Rubika, Iza uwielbia grać na gitarze a Zuzia śpiewać. Gabryś świetnie gra w ping-ponga a Leon i Gabrysia przepięknie rysują. Jagoda pięknie recytuje wiersze a Filip, Igor, Błażej W. oraz Leon opowiadali o swojej pasji jaką jest piłka nożna. Mimo towarzyszącej tremy wszyscy spisali się świetnie wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent. Pamiętajmy- każdy ma w sobie jakiś talent- trzeba go tylko odnaleźć, pielęgnować i rozwijać!
KLASY I-III W FABRYCE BOMBEK
15.12.202126Za oknami zimowa sceneria sprzyja przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia.
Uczniowie klas I-III naszej szkoły przygotowali już własnoręcznie ozdobioną bombkę.
W czwartek 9 grudnia odbyli wycieczkę do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Zwiedzali Muzeum Bombki Choinkowej, podziwiali piękne choinki udekorowane w różnych stylach. Oglądali proces powstawania i dekorowania bombek. Własnoręcznie ozdobili bombkę i zakupili piękne ozdoby na choinkę.
Obchody dnia Świętego Mikołaja w naszej szkole
12.12.2021103Wszyscy z niecierpliwością czekają na upragniony przez dzieci i dorosłych dzień 6 grudnia. Jest to czas otrzymywania prezentów ale również czas obdarowywania siebie nimi nawzajem. Jak co roku Panie z oddziałów przedszkolnych sprawiły, że przybyły do naszej szkoły Święty Mikołaj czuł się u nas wspaniale. Świadczył o tym wspólny taniec i uśmiech pod wąsem:)
Pokaz mody EKO-ciuszek
19.12.20214902.12.2021 w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny na najpiękniejszy strój ekologiczny „Eko-ciuszek” zorganizowany w ramach projektu „Eko-szkoła”. Uczniowie klas IV-VI stworzyli i zaprezentowali stroje z materiałów, które już dawno wylądowałyby w śmietniku np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Uczestnicy tego pokazu nadali tym rzeczom nowe życie i stworzyli z nich piękne stroje wieczorowe. Za występ w pokazie mody ekologicznej i zaprezentowanie swojego stroju dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. To była świetna zabawa.
Święty Mikołaj w oczach dzieci - wystawa prac konkursowych
10.12.2021106 grudnia - to wyczekiwany przez wszystkich dzień, kiedy wspominamy Świętego Mikołaja - biskupa Miry.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy wirtualnej dedykowanej ukochanemu i wyczekiwanemu świętemu, który obdarza nas darami duchowymi, czyli między innymi nadzieja, miłością, przyjaźnią, szacunkiem wobec innych, współczuciem, pomocą, uczciwością.
Ślubowanie klasy I
10.12.202180Dzień ślubowania i pasowania na pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii był dniem, na który czekały z utęsknieniem dzieci, rodzice oraz cała społeczność szkolna. Z powodu panującej epidemii i jej skutków, terminy ślubowania ulegały zmianie. Upragnionego dnia 30 listopada 2021 roku grupa 21 super pierwszaków została przyjęta do grona braci uczniowskiej. Najmłodsi uczniowie pod opieką wychowawczyni pani Marty Kołodziej zaprezentowali program artystyczny, podczas którego śpiewali, recytowali oraz tańczyli. Uroczystego pasowania na ucznia dokonała pani wicedyrektor Agnieszka Dąbek. Tego dnia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz piękne upominki z rąk Przewodniczącej Rady Rodziców pani Małgorzaty Bogusz.
DZIEŃ PLUSZOWEGO I KSIĄŻKOWEGO MISIA
14.12.202112Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.25 listopada nasza szkoła i przedszkole zamieniły się w Misiową Krainę. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na Misia nie przemija. Tego dnia pluszaki przybyły ze swymi małymi i dużymi właścicielami, żeby się bawić, radować i zasmakować nauki szkolnej. Przybyły Misie małe, duże, puchate, mięciutkie, białe i wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy.
Oprócz Pluszaków- Misiaków towarzyszyły uczniom w tym dniu Misiowe książeczki, a po korytarzu szkolnym przechadzały się….prawdziwe Misie i Niedźwiedzie o futrze koloru białego, brunatnego, szarego, a jeden nawet był różowy. Cała społeczność szkolna uznała, że zostały one wybudzone ze snu i zwabione do szkoły zapachem słodyczy i lizaków.
Wyprawki czytelnicze dla uczniów klasy I
25.11.20211Mała książka- wielki człowiek
Wyprawki czytelnicze dla uczniów klasy I
Uczniowie klasy I mają już za Sobą pierwsze wypożyczenia z biblioteki szkolnej. W czwartek 18.11.2021 czekała na nich kolejna niespodzianka… specjalna Wyprawka Czytelnicza.
Każdy mały czytelnik otrzymał na własność pakiet na który składały się:
Wprowadzenie Relikwii bł. Kard. Wyszyńskiego
15.11.202115Nasza Szkoła została zaproszona przez Koło Przyjaciół Prymasa Tsiąclecia działającego przy Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie do udziału w uroczystościach wprowadzenia Relikwii Naszego Patrona bł. Kardynała Wyszyńskiego.
W niedzielę 14 listopada 2021 roku przedstawiciele Uczniów z Pocztem Sztandarowym wraz z p. wicedyrektor Agnieszką Dąbek oraz Rodzicami uczestniczyli w tej uroczystej Mszy Świętej.
"Zbieram to w szkole" - akcja ekologiczno - charytatywna!
15.11.2021Ruszyliśmy z akcją „Zbieram to w szkole”, jest to inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”. Ma ona charakter ekologiczny i charytatywny.
Podczas akcji zbierane są w naszej szkole baterie. Dzięki temu mniej opadów zanieczyszcza naszą planetę. Jednocześnie zebrane baterie są sprzedawane, a dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na dzieła misyjne. Wśród nich są m.in.: studnie w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.