21 marca, jak co roku, wszystkie klasy naszej szkoły świętowały pierwszy dzień wiosny. Było palenie Marzanny oraz występy artystyczne chętnych uczniów. Nasza Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra sprawdzała, jaki jest poziom wiedzy na temat wiosny. Okazało się, że młodsi koledzy potrafią wskazać oznaki wiosny, daty rozpoczynania się poszczególnych pór roku. Wiedzą także jakie ptaki przylatują do nas z ciepłych krajów, jakie zwierzęta budzą się ze snu zimowego...Każdy kto w tym dniu przebrał się wiosennie otrzymał cukierka. Słodkości ufundowała na tę okazję nasza Rada Rodziców. W czasie przerw można było także skorzystać ze smakołyków przygotowanych przez członków Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy do fotorelacji z obchodów Pierwszego Dnia Wiosny 2019💐☀️👍😀
POWITANIE WIOSNY
- 29
II miejsce naszych uczniów w Międzyszkolnym konkursie literacko-historycznym
- 1
19 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły : Natalia Bolibok z kl.VI, Karol Turowski z kl. VII, Paweł Jurecki z kl. VII, jako drużyna, pod opieką Pani Ewy Goduli, wzięli udział w konkursie międzyszkolnym, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 47 w Lublinie. W ramach obchodów Dnia Patrona tej szkoły uczniowie rywalizowali pod hasłem: Józef Ignacy Kraszewski - wzorem dla współczesnego człowieka. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce, z którego są bardzo dumni, gdyż jak co roku konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, a rywalizujące drużyny przy rozwiązywaniu kolejnych zadań wykazywały się wręcz niezwykłą znajomością tematu. Serdecznie gratulujemy Natalii, Pawłowi i Karolowi rozległej wiedzy na temat życia i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
”Wspaniały finał roku 2018” Podsumowanie pracy i wręczenie nagród konkursowych.
- 35
Dzień 7 marca był dla naszej społeczności również dniem podsumowującym pracę nauczycieli i uczniów. Pani Dyrektor Alicja Cioczek wraz z Panią Marzeną Sołtys wręczyła nagrody dla uczestników konkursu na kartkę świąteczną oraz konkursu biblioteczno-fotograficznego "Przyłapani na czytaniu".
Miniony rok kalendarzowy w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego był obfity w ogromne sukcesy literackie. Zwieńczeniem ich jest pierwsze miejsce, trzy wyróżnienia oraz wyróżnienie dla szkoły w ogólnopolskim konkursie literackim zorganizowanym przez Polskie Radio. Konkurs o oryginalnej nazwie „Gwiazdkopisanie” polegał na stworzeniu w dowolnej formie literackiej świątecznych wspomnień i był skierowany nie tylko do dzieci, ale także do ich rodzin. W naszej szkole do konkursu przystąpili uczniowie klasy III pod kierownictwem Pani Czesławy Masłowskiej, uczennica klasy II pod opieką Pani Krystyny Zalewskiej oraz uczniowie klasy IV i V, ich opiekunem była Pani Olga Krzywicka. 23 grudnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom zostały odczytane nazwiska laureatów.
Pierwsze miejsce zdobyła rodzina Krzywickich, czyli Kalina Krzywicka (klasa III) i Kornel Krzywicki (klasa VI) za humorystyczne opowiadanie „Może zbłąkany wędrowiec?”, wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy III- Maja Piasecka i Jan Motyl oraz uczeń klasy IV- Tymoteusz Kazula. Oprócz wartościowych nagród rzeczowych: konsola dla zdobywców pierwszego miejsca, radio dla szkoły i zestawy gier planszowych dla wyróżnionych dzieci. Nagrodzone prace zostały opublikowane w formie książki elektronicznej i są dostępne na stronie Polskiego Radia Dzieciom. Prace były także odczytywane w świątecznych audycjach.
W tym dniu klasa III wraz z wychowawczynią Czesławą Masłowską uroczyście odebrała nagrodę od Polskiego Radia - radioodbiornik i wielkie brawa od wszystkich zgromadzonych !
Pani Dyrektor przekazała również książkę ufundowaną przez Panią Dyrektor Jadwigę Dudzisz, jako szczególne podziękowanie za otrzymaną kartkę bożonarodzeniową, którą wykonała Karolina Szalast z grupy sześciolatków.
Mateusz Hamerla z klasy V otrzymał specjalną nagrodę od Pani Grażyny Kłos - Kierownika Wydziału Informacji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie, którą zauroczył wiersz Mateusza odczytany podczas wieczornicy z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości.
Mamy nadzieję, że rok 2019 będzie również pełen sukcesów.
Gwiazdkopisanie - zachęcamy do lektury nagrodzonych utworów naszych uczniów na stronie Polskiego Radia, link poniżej:
Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych
- 16
7 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. W tym roku klasa III gimnazjum wraz z wychowawczynią Panią Olgą Krzywicką przygotowała dla nas film będący wspaniałą lekcją historii. Wszyscy w skupieniu oglądali swoich kolegów - aktorów, którzy przybliżali nam losy bohaterów powojennej Polski. Film powstał dzięki niezwykłemu zaangażowaniu gimnazjalistów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje praca Michała Pętali, który poświęcił kilkanaście godzin na montaż filmu. W klimat filmu wprowadził nas utwór "Moja Ojczyzna", w wykonaniu Zuzanny Jędzury z klasy VI.
Uroczystość uświetnili uczestnicy i laureaci Konkursu Piosenki Patriotycznej w Ciecierzynie wykonując dla publiczności pieśni patriotyczne.
Nasza Kamila z klasy V wielokrotną mistrzynią w pływaniu!
- 7
Kamilo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Konkurs geograficzny
9 marca nasi uczniowie w Jolanta Gryglicka, Zuzanna Studzińska i Michał Omiotek uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie geograficznym „Wędrujemy po mapie świata" organizowanym przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty - Pani Teresy Misiuk a także Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin – Pana Krzysztofa Żuka. Na wyniki musimy jednak poczekać do połowy maja. Trzymamy kciuki
Pierwszy udział naszych uczniów w Festiwalu Piosenki w Ciecierzynie i od razu mamy pierwsze miejsce!
- 7
W dniu 28 lutego 2019r. odbyła się XIV edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki "Niezapomniane Melodie" w Ciecierzynie, w którym po raz pierwszy wzięliśmy udział!
Naszych Artystów przygotował Pan Henryk Skórski.
W kategorii dzieci 6- latnie i klasy I-III reprezentowali naszą szkołę Michalina Bolibok, Kalina Krzywicka, Helena Łuszcz i Wojciech Czubacki, w kategorii klasy IV-VI Natalia Bolibok, Sylwia Grzesiak, Wiktoria Lamczyk oraz Julia Jędzura.
Poziom Festiwalu był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy śpiewali przepięknie i czuć było niezwykłego Ducha Patriotyzmu.
Młodsza grupa piosenką „Sanitariuszka Małgorzatka” wyśpiewała sobie i nam I miejsce!!!!!
Serdecznie dziękujemy Panu Henrykowi i naszym artystom za trud i pracę nad szlifowaniem swoich talentów. Jesteśmy z Was wszystkich dumni !!!!
GRATULUJEMY !!! Życzymy jeszcze wielu występów i sukcesów !!!!
Finał akcji dla Schroniska w Krzesimowie
- 7
Kochani!
7 lutego bieżącego roku odwiedziliśmy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie. Przekazaliśmy wszystkie dary, które przynieśliście w ramach prowadzonej przez nas- już po raz trzeci- akcji pomocy zwierzętom skrzywdzonym i porzuconym.
Od pracowników schroniska otrzymaliśmy CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA. Pragniemy przekazać go i podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i ofiarowali swój dar. Macie naprawdę wielkie serca!!!
Zwierzęta zgromadzone w schronisku w Krzesimowie odnalazły tu godne warunki do codziennego życia, traktowane są z miłością i szacunkiem, ale ciągle potrzebują naszego wsparcia i czekają.... na adopcję. W tym roku zebraliśmy rekordową ilość ręczników, kocyków, a przede wszystkim karmy. W imieniu pracowników schroniska i przebywających tam zwierząt dziękujemy bardzo za waszą pomoc, zaangażowanie i wsparcie.
Uczniowie klasy VII
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020
Wnioski nowych dzieci do oddziałów przedszkolnych będą przyjmowane
od dnia 11 lutego do 1 marca 2019r.
Wyniki pierwszego etapu rekrutacji zostaną podane 7 marca 2019r.
Regulamin_rekrutacji_do_ddzialow_przedszkolnych_na_rok_szkolny_2019_2020.pdf
Wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszkolnego_w_SP_Wilczopolu.doc
Załączniki:
Zalacznik_nr_1a_Oswiadczenie_o_godzinach_pobytu_dziecka_oddziale_przedszkolnym(1).docx
Zalacznik_nr_2_Oswiadczenie_o_wielodzietnosci_rodziny.docx
Zalacznik_nr_3_Oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_dziecka.docx
Zalacznik_nr_4_Oswiadczenie_o_zatrudnieniu.docx
Zalacznik_nr_5_Oswiadczenie_o_rodzenstwie_kandydata.docx
Po zakwalifikowaniu dziecka do oddziału ( przedszkolnego należy złożyć Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka w celu zakończenia rekrutacji.
Zalacznik_nr_6_Potwierdzenie_woli_przyjecia_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego.docx
Ferie 2019
Zabawa karnawałowa 2019
- 40
Dzień Babci i Dziadka
Międzypokoleniowe Kolędowanie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie
- 2
W piątkowe popołudnie 11.01.2019 r. braliśmy udział we wspólnym kolędowaniu w bibliotece pedagogicznej w Lublinie.
Bardzo dziękujemy p. dyrektor biblioteki pedagogicznej Barbarze Rzeszutko p. Grażynie Kłos - kierownikowi Wydziału Informatyzacji i Informacji za zaproszenie nas na tak podniosłą uroczystość. Słowa wdzięczności kierujemy do naszej pani dyrektor Alicji Cioczek za umożliwienie nam wyjazdu na uroczystość i wspólne kolędowanie w bibliotece.
Członkowie naszego szkolnego chóru dziecięcego mogli wyśpiewać kolędy i pastorałki dla zaproszonych zacnych gości, którzy reprezentowali trzy pokolenia czytelników i przyjaciół biblioteki.
Honorowymi gośćmi byli min.: p. Eugeniusz Pelak - wicekurator Kuratorium Oświaty w Lublinie, p. Katarzyna Szabała- Jońska- inspektor ds. pedagogicznych bibliotek publicznych z Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, o. Mirosław Fernc - proboszcz Parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka, ks. Grzegorz Brudny, proboszcz Parafii Ewangelicko- Augsburskiej św. Trójcy, dr Dariusz Kiszczak z LSCDN, dr Halina Stachyra z Muzeum Wsi Lubelskiej.
Wśród występujących znalazły się nie tylko dzieci z naszego chóru szkolnego - jak nazywa p. Grażyna Kłos Zespoliku Pana Henryka, ale także panie z zespołu śpiewaczego Głuskowianki, działającego przy Stowarzyszeniu Artystycznym Gminy Głusk, do którego należą nasze panie dyrektor.
Bardzo się cieszymy z zaproszenia na tak wspaniałą uroczystość i mamy nadzieję na kolejne spotkania z naszymi przyjaciółmi z biblioteki pedagogicznej.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystość prezentowanych nie tylko na naszej stronie, ale przede wszystkim na stronie biblioteki pedagogicznej.
http://ken.pbw.lublin.pl/pbw/portal.php?wyswietl=strona&id=81
Orszak Trzech Króli i wspólne kolędowanie w naszej szkole
- 2
Jasełka i spotkanie wigilijne
- 11
Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,
a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba.
Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.
Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.
Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba.
Cyprian Kamil Norwid, "Opłatek"
Jasełka, wzruszające kolędy, dzielenie się opłatkiem i płynące z serca życzenia - to wszystko stało się udziałem gości, uczniów, rodziców, oraz nauczycieli i pracowników naszej szkoły.
W środę o godzinie 15.00 rozpoczęły się jasełka przygotowane przez uczniów pod kierownictwem Pani Ewy Goduli. Tradycyjne przedstawienie przeniosło nas w czasy narodzenia Chrystusa i przypomniało te doniosłe wydarzenia. Na scenie mieliśmy okazję podziwiać uczniów klas III (dzieci składające dary), VI (trzej królowie), VII (aniołowie i pasterze), VIII (Maryja i Józef).
Mieliśmy też wyjątkową przyjemność posłuchać kolęd w interpretacji naszych uzdolnionych uczniów (Patrycja Urbańska- gitara, Małgorzata Dyzma – flet, Aleksandra Sadowska – skrzypce), a następnie wysłuchać pięciu pastorałek w wykonaniu szkolnego zespołu, nad którym czuwa Pan Henryk Skórski. Dobór repertuaru i brawurowe wykonanie zachwyciły publiczność i wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.
Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń rozpoczęto dalszą część wspólnego świętowania. Tegoroczna uroczystość była szczególna także dzięki przybyciu zaproszonych gości, swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Bogusław Kukuryk - Sekretarz Gminy Głusk, Pani Grażyna Kłos - Kierownik Wydziału Informacji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie, Pani Dyrektor Jadwiga Dudzisz, Pan Marek Korzonek, Prezes Kółka Rolniczego Pan Leszek Chyliński, emerytowani nauczyciele szkoły – Pani Maria Momont oraz licznie zgromadzona publiczność.
Do domów odprowadziły nas słowa listu Zuzanny Studzińskiej, laureatki konkursu archidiecezjalnego :
Niech Chrystus narodzi się nie tylko w stajence, ale także w waszym sercu.
Ogródki Klasowe
W ramach Programu dla szkół uczniowie klasy IV i V założyli ogródki klasowe, których celem było:
1. Popularyzacja wiedzy o zdrowym odżywianiu poprzez uprawianie warzyw i wykorzystywanie ich w prawidłowo zbilansowanej diecie.
2. Poznanie sposobów uprawy warzyw w warunkach szkolnych.
3. Poznanie pochodzenia uprawianych roślin i możliwości ich uprawy w doniczkach.
4. Poznanie warunków koniecznych do wzrostu warzyw.
5. Obserwacja wzrostu warzyw. Rozwijanie umiejętności opisywania obserwacji i prowadzenia notatek.
Uczniowie otrzymali wszystkie niezbędne pomoce i ochoczo ruszyli do pracy. Po otrzymaniu doniczek z ziemią każdy uczeń zasiał jedno z wybranych roślin: poziomki, bazylia, sałata, koperek, pomidory. Na koniec uczniowie oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili doniczki w klasowym kąciku przyrody. Pozostało oczekiwać pierwszych efektów.
7
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.