Kamilo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Nasza Kamila z klasy V wielokrotną mistrzynią w pływaniu!
- 7
Konkurs geograficzny
9 marca nasi uczniowie w Jolanta Gryglicka, Zuzanna Studzińska i Michał Omiotek uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie geograficznym „Wędrujemy po mapie świata" organizowanym przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty - Pani Teresy Misiuk a także Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin – Pana Krzysztofa Żuka. Na wyniki musimy jednak poczekać do połowy maja. Trzymamy kciuki
Pierwszy udział naszych uczniów w Festiwalu Piosenki w Ciecierzynie i od razu mamy pierwsze miejsce!
- 7
W dniu 28 lutego 2019r. odbyła się XIV edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki "Niezapomniane Melodie" w Ciecierzynie, w którym po raz pierwszy wzięliśmy udział!
Naszych Artystów przygotował Pan Henryk Skórski.
W kategorii dzieci 6- latnie i klasy I-III reprezentowali naszą szkołę Michalina Bolibok, Kalina Krzywicka, Helena Łuszcz i Wojciech Czubacki, w kategorii klasy IV-VI Natalia Bolibok, Sylwia Grzesiak, Wiktoria Lamczyk oraz Julia Jędzura.
Poziom Festiwalu był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy śpiewali przepięknie i czuć było niezwykłego Ducha Patriotyzmu.
Młodsza grupa piosenką „Sanitariuszka Małgorzatka” wyśpiewała sobie i nam I miejsce!!!!!
Serdecznie dziękujemy Panu Henrykowi i naszym artystom za trud i pracę nad szlifowaniem swoich talentów. Jesteśmy z Was wszystkich dumni !!!!
GRATULUJEMY !!! Życzymy jeszcze wielu występów i sukcesów !!!!
Finał akcji dla Schroniska w Krzesimowie
- 7
Kochani!
7 lutego bieżącego roku odwiedziliśmy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie. Przekazaliśmy wszystkie dary, które przynieśliście w ramach prowadzonej przez nas- już po raz trzeci- akcji pomocy zwierzętom skrzywdzonym i porzuconym.
Od pracowników schroniska otrzymaliśmy CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA. Pragniemy przekazać go i podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i ofiarowali swój dar. Macie naprawdę wielkie serca!!!
Zwierzęta zgromadzone w schronisku w Krzesimowie odnalazły tu godne warunki do codziennego życia, traktowane są z miłością i szacunkiem, ale ciągle potrzebują naszego wsparcia i czekają.... na adopcję. W tym roku zebraliśmy rekordową ilość ręczników, kocyków, a przede wszystkim karmy. W imieniu pracowników schroniska i przebywających tam zwierząt dziękujemy bardzo za waszą pomoc, zaangażowanie i wsparcie.
Uczniowie klasy VII
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020
Wnioski nowych dzieci do oddziałów przedszkolnych będą przyjmowane
od dnia 11 lutego do 1 marca 2019r.
Wyniki pierwszego etapu rekrutacji zostaną podane 7 marca 2019r.
Regulamin_rekrutacji_do_ddzialow_przedszkolnych_na_rok_szkolny_2019_2020.pdf
Wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszkolnego_w_SP_Wilczopolu.doc
Załączniki:
Zalacznik_nr_1a_Oswiadczenie_o_godzinach_pobytu_dziecka_oddziale_przedszkolnym(1).docx
Zalacznik_nr_2_Oswiadczenie_o_wielodzietnosci_rodziny.docx
Zalacznik_nr_3_Oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_dziecka.docx
Zalacznik_nr_4_Oswiadczenie_o_zatrudnieniu.docx
Zalacznik_nr_5_Oswiadczenie_o_rodzenstwie_kandydata.docx
Po zakwalifikowaniu dziecka do oddziału ( przedszkolnego należy złożyć Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka w celu zakończenia rekrutacji.
Zalacznik_nr_6_Potwierdzenie_woli_przyjecia_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego.docx
Ferie 2019
Zabawa karnawałowa 2019
- 40
Dzień Babci i Dziadka
Międzypokoleniowe Kolędowanie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie
- 2
W piątkowe popołudnie 11.01.2019 r. braliśmy udział we wspólnym kolędowaniu w bibliotece pedagogicznej w Lublinie.
Bardzo dziękujemy p. dyrektor biblioteki pedagogicznej Barbarze Rzeszutko p. Grażynie Kłos - kierownikowi Wydziału Informatyzacji i Informacji za zaproszenie nas na tak podniosłą uroczystość. Słowa wdzięczności kierujemy do naszej pani dyrektor Alicji Cioczek za umożliwienie nam wyjazdu na uroczystość i wspólne kolędowanie w bibliotece.
Członkowie naszego szkolnego chóru dziecięcego mogli wyśpiewać kolędy i pastorałki dla zaproszonych zacnych gości, którzy reprezentowali trzy pokolenia czytelników i przyjaciół biblioteki.
Honorowymi gośćmi byli min.: p. Eugeniusz Pelak - wicekurator Kuratorium Oświaty w Lublinie, p. Katarzyna Szabała- Jońska- inspektor ds. pedagogicznych bibliotek publicznych z Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, o. Mirosław Fernc - proboszcz Parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka, ks. Grzegorz Brudny, proboszcz Parafii Ewangelicko- Augsburskiej św. Trójcy, dr Dariusz Kiszczak z LSCDN, dr Halina Stachyra z Muzeum Wsi Lubelskiej.
Wśród występujących znalazły się nie tylko dzieci z naszego chóru szkolnego - jak nazywa p. Grażyna Kłos Zespoliku Pana Henryka, ale także panie z zespołu śpiewaczego Głuskowianki, działającego przy Stowarzyszeniu Artystycznym Gminy Głusk, do którego należą nasze panie dyrektor.
Bardzo się cieszymy z zaproszenia na tak wspaniałą uroczystość i mamy nadzieję na kolejne spotkania z naszymi przyjaciółmi z biblioteki pedagogicznej.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystość prezentowanych nie tylko na naszej stronie, ale przede wszystkim na stronie biblioteki pedagogicznej.
http://ken.pbw.lublin.pl/pbw/portal.php?wyswietl=strona&id=81
Orszak Trzech Króli i wspólne kolędowanie w naszej szkole
- 2
Jasełka i spotkanie wigilijne
- 11
Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,
a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba.
Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.
Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.
Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba.
Cyprian Kamil Norwid, "Opłatek"
Jasełka, wzruszające kolędy, dzielenie się opłatkiem i płynące z serca życzenia - to wszystko stało się udziałem gości, uczniów, rodziców, oraz nauczycieli i pracowników naszej szkoły.
W środę o godzinie 15.00 rozpoczęły się jasełka przygotowane przez uczniów pod kierownictwem Pani Ewy Goduli. Tradycyjne przedstawienie przeniosło nas w czasy narodzenia Chrystusa i przypomniało te doniosłe wydarzenia. Na scenie mieliśmy okazję podziwiać uczniów klas III (dzieci składające dary), VI (trzej królowie), VII (aniołowie i pasterze), VIII (Maryja i Józef).
Mieliśmy też wyjątkową przyjemność posłuchać kolęd w interpretacji naszych uzdolnionych uczniów (Patrycja Urbańska- gitara, Małgorzata Dyzma – flet, Aleksandra Sadowska – skrzypce), a następnie wysłuchać pięciu pastorałek w wykonaniu szkolnego zespołu, nad którym czuwa Pan Henryk Skórski. Dobór repertuaru i brawurowe wykonanie zachwyciły publiczność i wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.
Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń rozpoczęto dalszą część wspólnego świętowania. Tegoroczna uroczystość była szczególna także dzięki przybyciu zaproszonych gości, swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Bogusław Kukuryk - Sekretarz Gminy Głusk, Pani Grażyna Kłos - Kierownik Wydziału Informacji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie, Pani Dyrektor Jadwiga Dudzisz, Pan Marek Korzonek, Prezes Kółka Rolniczego Pan Leszek Chyliński, emerytowani nauczyciele szkoły – Pani Maria Momont oraz licznie zgromadzona publiczność.
Do domów odprowadziły nas słowa listu Zuzanny Studzińskiej, laureatki konkursu archidiecezjalnego :
Niech Chrystus narodzi się nie tylko w stajence, ale także w waszym sercu.
Spotkanie wigilijne
Boże Narodzenie 2018
…Chrystus się narodził,
w ciele Bóg przychodzi.
Z Panny Czystej narodzony,
świat ten oswobodzi…
Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie serdecznie zapraszają w środę 19 grudnia na godzinę 15.00 do sali gimnastycznej na jasełka w wykonaniu naszych uczniów. W programie także wspólne kolędowanie ze szkolnym Zespolikiem Pana Henryka oraz dzielenie się opłatkiem.
Zapraszamy
TRZY LAUREATKI VII EDYCJI KONKURSU LITERACKIEGO ARCHIDIECEZJALNEGO WYŚLIJ ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
- 2
Uczniowie naszej szkoły po raz siódmy wzięli udział w konkursie plastyczno - literackim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 30 imienia Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie: Wyślij życzenia na Święta Bożego Narodzenia.
Archidiecezjalna komisja konkursowa powołana przez organizatora zauważyła i nagrodziła prace literackie napisane przez 3 uczennice naszej szkoły: Asię Jusińską III gimnazjum, Dorotkę Tomalę III gimnazjum i Zuzię Studzińską VIII.
Uczennice nagrodzone w konkursie archidiecezjalnym w dniu 13 grudnia uczestniczyły w Gali Laureatów dzięki uprzejmości rodziców Zuzi Studzińskiej, którzy służyli czasem i autem. Bardzo dziękujemy.
- Zuzia Studzińska otrzymała 1 miejsce w Archidiecezji Lubelskiej w konkursie literackim,
- Dorotka Tomala otrzymała także 1 miejsce w tej kategorii,
- Asia Jusińska zaś zajęła miejsce trzecie.
Komisja konkursowa postanowiła nie przyznawać miejsca drugiego.
Wobec tego całe podium należało do Wilczopola. Gratulujemy laureatkom.
Przedmiotem konkursu był list z przesłaniem Dobrej Nowiny o Narodzeniu Jezusa do ludzi poszukujących swojego celu i miejsca w życiu.
List Dorotki Tomali skierowany do koleżanki z którą nie widziała się od czasu ukończenia szkoły, a która straciła najbliższych w pożarze domu został nagrodzony za podjętą próbę połączenia tradycji z nowoczesnością i młodzieńczym, ale bardzo dojrzałym pojmowaniem roli wiary w życiu człowieka.
List Zuzi Studzińskiej do koleżanki, która straciła wiarę i odeszła od Kościoła przez śmierć mamy został nagrodzony za wspaniale ukazaną chrześcijańską nadzieję będącą motorem do działania oraz za młodzieńczą odwagę dawania świadectwa wiary. Słowa z listu Zuzi mogą być drogowskazem dla każdego, kto poszukuje drogi życiowej: Kiedy na nowo uwierzysz w Chrystusa, obiecuję Ci, że odzyskasz sens życia, radość chrześcijańską i nadzieję na przyszłość. Stratę po mamie zapełnisz rozlewającą się Bożą miłością, która potrafi nadać kierunek życiu i pomoże ujrzeć mamę jako Orędowniczkę przed Bogiem.
List Asi Jusińskiej – adresowany do koleżanki Martyny, która przeżywa śmierć taty został nagrodzony za bardzo trafne przywołanie fragmentów z Pisma Świętego, które mogą dostarczyć ukojenia w przeżywanym dramacie życiowym. Dziękujemy Asi za cytaty ze Świętego Pawła i z Księgi Koheleta.
Cieszymy się z tegorocznych sukcesów uczennic biorących udział w konkursie. Zuzia i Dorotka zostały nagrodzone w konkursie archidiecezjalnym bożonarodzeniowym po raz pierwszy, Asia zaś została doceniona po raz drugi.
Gratulujemy zwyciężczyniom i już myślimy o przyszłorocznej 8 edycji konkursu.
Zapachniało Świętami Bożego Narodzenia w bibliotece szkolnej
- 1
Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs literacko – plastyczny: Wyślij życzenia na Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie wykonywali religijne kartki świąteczne oraz pisali listy z przesłaniem Dobrej Nowiny o narodzeniu Zbawiciela. Był to etap szkolny, który przygotowywał nas do etapu archidiecezjalnego. Na etap archidiecezjalny wysłaliśmy 9 kartek bożonarodzeniowych i 7 listów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy pokonkursowej
Postacie bajkowe zagościły w naszej szkole
- 23
W piątek 23 listopada obchodziliśmy Dzień postaci bajkowych: Mój ulubiony bohater wyszedł z książki... Korytarz szkolny zawładnęły postacie bajkowe min: Kot w butach, Księżniczka na ziarnku grochu, Czerwony kapturek, Wilk, Zuza Łobuza, Dalmatyńczyk, Pirat, Czarny Nosek, Żyrafka, Krokodyl, Niesforny Szczeniaczek, Koszmarny Karolek, Czarownice, Spider-Man, Dzwoneczek i inne. Nad porządkiem w tym dniu czuwała Policja, Rycerze, Zorro i Winnetou.
Każdy z nas opowiadał o Swoim bohaterze książkowym, odgadywaliśmy tytuły książek w których występowały postacie za które sie przebraliśmy. Na zakończenie dnia urządziliśmy Paradę postaci bajkowych. Było nas bardzo dużo.
Ogródki Klasowe
W ramach Programu dla szkół uczniowie klasy IV i V założyli ogródki klasowe, których celem było:
1. Popularyzacja wiedzy o zdrowym odżywianiu poprzez uprawianie warzyw i wykorzystywanie ich w prawidłowo zbilansowanej diecie.
2. Poznanie sposobów uprawy warzyw w warunkach szkolnych.
3. Poznanie pochodzenia uprawianych roślin i możliwości ich uprawy w doniczkach.
4. Poznanie warunków koniecznych do wzrostu warzyw.
5. Obserwacja wzrostu warzyw. Rozwijanie umiejętności opisywania obserwacji i prowadzenia notatek.
Uczniowie otrzymali wszystkie niezbędne pomoce i ochoczo ruszyli do pracy. Po otrzymaniu doniczek z ziemią każdy uczeń zasiał jedno z wybranych roślin: poziomki, bazylia, sałata, koperek, pomidory. Na koniec uczniowie oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili doniczki w klasowym kąciku przyrody. Pozostało oczekiwać pierwszych efektów.
7
Nagłówek
Nagłówek
Nagłówek