W dniach 10-11 luty 2020 w naszej świetlicy pachniało pomarańczami, jabłkami oraz innymi owocami, ponieważ odbyły się warsztaty "Szaszłykowe owoce". Dzieci samodzielnie kroiły owoce przygotowując owocowe szaszłyki. Dodatkowo pani Dietetyk opowiedziała o korzyściach zdrowotnych wynikających z jedzenia owoców, a warsztaty miały na celu uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na zdrowe odżywianie, a także przezwyciężanie niechęci do próbowania nowych produktów.
Kulinarne warsztaty w naszej świetlicy.
Rodzice zapraszają :)
Rekrutacja do klasy I
Wniosek_do_I_klasy_SP_ucznia_spoza_obwodu.doc
Miejscowości należące do obwodu naszej szkoły:
Wilczopole-Kolonia
Wilczopole
Majdan Mętowski
Kliny
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021
Zapraszamy do składania wniosków od 10 do 29 lutego 2020r.
w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00 - 15.00
Regulamin_rekrutacji_do_ddzialow_przedszkolnych_na_rok_szkolny_2020_2021.pdf
Wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszkolnego_w_SP_Wilczopolu(1).doc
Załączniki:
Zalacznik_nr_1a_Oswiadczenie_o_godzinach_pobytu_dziecka_oddziale_przedszkolnym(2).docx
Zalacznik_nr_2_Oswiadczenie_o_wielodzietnosci_rodziny(1).docx
Zalacznik_nr_3_Oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_dziecka(1).docx
Zalacznik_nr_4_Oswiadczenie_o_zatrudnieniu(1).docx
Zalacznik_nr_5_Oswiadczenie_o_rodzenstwie_kandydata(1).docx
Zalacznik_nr_6_Potwierdzenie_woli_przyjecia_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego(1).docx
Rodzice Dzieci uczęszczających do naszych oddziałów przedszkolnych składają
od 10 do 14 lutego 2020 Deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej (załącznik 1 i 1a)
zalacznik_nr_1_i_1a_Deklaracja_o_kontynuowaniu_wychowania_przedszkolnego.docx
Zebranie z Rodzicami
Zapraszamy na zebranie, które odbędzie się 30 stycznia 2020r.
Spotkanie rozpocznie się zebraniem ogólnym o godzinie 17.00
w sali gimnastycznej szkoły.
Prosimy o obecność.
Pierwszaki już czytają!
- 19
W czwartek 16 stycznia miało miejsce uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Nasi młodzi czytelnicy zostali zapoznani z zasadami wypożyczania książek i innych zbiorów biblioteki oraz wypożyczyli samodzielnie Swą pierwszą książeczkę, złożyli także uroczyste przyrzeczenie. Oto jego treść:
My uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
Przestrzegać będziemy pilnie
I z Twych rad i z Twych mądrości
Od dziś korzystać usilnie.Każdy czytelnik otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.
Do zobaczenia w bibliotece.
Wilczopole - Ząb 2020
- 64
Każdy rok szkolny ma swój swoisty rytm i najbardziej wyczekiwane przez uczniów wydarzenia. U nas, bez wątpienia, najbardziej wyczekiwanym momentem jest zimowy wyjazd na narty do Zębu. W miejscowości Kamila Stocha nasza szkoła czuje się już jak u siebie. W tym roku ósmy raz mieliśmy okazje zgłębiać sztukę jazdy na nartach. Prawie sześćdziesięciu uczniów, przez sześć dni, szusowało po Potoczkach , a najbardziej zaawansowani narciarze jeździli także na Bachledowej Dolinie, Kotelnicy i Rusińskim Wierchu. Debiutantami opiekowali się instruktorzy ze Szkoły Narciarskiej Ząb, na ich pomoc mogli liczyć także snowbordziści.
Chwile wolne od narciarstwa uczniowie spędzali na basenach termalnych w Chochołowie, w zakopiańskiej kręgielni, a także na Wielkiej Krokwi, Krupówkach i Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Duże wrażenie zrobiło na nas Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Bachledówce, miejscu, z którym bardzo był związany Ojciec Święty Jan Paweł II oraz patron naszej szkoły Stefan Kardynał Wyszyński. Widok, który rozciąga się przed kościołem zapiera dech w piersiach, a wnętrze sanktuarium zachwyca wszystkich miłośników drewna.
To, że pobyty w górach są dla nas tak udane jest dużą zasługą ośrodka wypoczynkowego „Czesława”. Pracują tam ludzie, na których pomoc zawsze możemy liczyć, a panie kucharki prześcigają się w przygotowywaniu przepysznych posiłków i deserów (domowe ciasta). Niezastąpiona jest też pani Renata, która z anielską cierpliwością dobiera nam narty i wymienia pomylone buty😊 Bardzo dziękujemy.
Boże Narodzenie 2019
Ten anielskich skrzydeł szum
Ten niezwykłej gwiazdy blask
Świadczą, że przybywa Król
Miłość, która zbawia świat
Dziecko narodzone dziś
Bóg najwyższej godzien czci
(Katarzyna Cerekwicka)
58„Wcielony Bóg. Miłości Cud”
Jasełka - najbardziej oczekiwane przedstawienie przez uczniów, nauczycieli i rodziców. To ono daje sygnał, że święta zbliżają się ogromnymi krokami oraz wprowadza wszystkich w uroczysty i radosny nastrój. W tym roku mieliśmy okazję podziwiać uczniów z klasy trzeciej, czwartej, piątej, szóstej i siódmej. Autorski scenariusz stworzony przez Panią Olgę Krzywicką, uświetniły wspaniałe tańce świąteczne, za które odpowiedzialna była Pani Krystyna Zalewska. W przedstawienie wpleciona była muzyka na żywo w wykonaniu: Martyny Tylec, Oliwii Urbańskiej, Patrycji Wosiak (skrzypce) i Mikołaja Stelmacha (klarnet). Jak podkreśliła Pani Dyrektor Alicja Cioczek, było to oryginalne połączenie tradycji (tańce ludowe) z nowoczesnością (hip-hop w wykonaniu Jakuba Goliana).
Tegoroczna uroczystość była szczególna także dzięki przybyciu znakomitych gości, swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: Ksiądz Doktor Robert Muszyński, dzięki któremu całe przedstawienie było wspaniale nagłośnione, Pan Adam Kuna - Zastępca Wójta Gminy Głusk, Pan Bogusław Kukuryk - Sekretarz Gminy Głusk, Pani Grażyna Kłos - Kierownik Wydziału Informacji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie, nauczyciele Pan Marek Korzonek i Pani Janina Snosek, Prezes Kółka Rolniczego Pan Leszek Chyliński, Pani Aneta Sołtysiak – przedstawiciel biblioteki gminnej w Wilczopolu, Pani Agnieszka Bolibok – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Emilia Tarnowska-Tylec – przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Aneta Witkowska – zastępca naszej przewodniczącej, Pani Monika Sałatka – skarbnik Rady Rodziców oraz licznie zgromadzona publiczność.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców naszych uczniów, którzy zadbali o wspaniałe stroje i tak zorganizowali swój przedświąteczny czas, by móc spędzić go razem z dziećmi. Dziękujemy również Radzie Rodziców za zorganizowanie kiermaszu świątecznego, który uświetnił szkolną uroczystość.
fot. Tomasz Mrozik
AKCJA "POLACY-RODAKOM" 2019
- 16
Już po raz drugi członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli czynny udział w akcji „Polacy–Rodakom”. Tak jak w roku ubiegłym uczniowie oprócz zbierania darów w szkole (żywności, książeczek dla dzieci, drobnych upominków) dzielnie i z wielkim zaangażowaniem pakowali biało-czerwone paczki dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. Wyjeżdżaliśmy tuż przed świętami Bożego Narodzenia 11 i 18 grudnia. Była to naprawdę ciężka praca wymagająca siły, sprytu, zręczności i dokładności do późnych godzin wieczornych...
Dziękujemy Panu Senatorowi Stanisławowi Gogaczowi i Panu Romanowi Anasiewiczowi za kolejne zaproszenie do udziału w akcji.
Robotyka rządzi!
- 2
Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza DRUŻYNA Brave Wolves w składzie Gabriel Bogusz, Filip Czupryn, Igor Goralczyk, Sylwia Grzesiak, Karol Jagieło, Kornel Krzywicki, Wiktoria Lamczyk zajęła drugie miejsce w kategorii Robot Game w turnieju robotyki FIRST LEGO League. Natomiast w ogólnym rankingu całego turnieju miejsce czwarte. Jedyne 5 punktów dzieliło ich od drużyny zwycięskiej. Nasza drużyna Brave Wolves zachwyciła pomysłowością i postawą szanowne jury i otrzymała specjalne wyróżnienie Judges Award.
Zgodnie z założeniami organizatorów FIRST LEGO League to konkurs, zachęcający dzieci do myślenia jak naukowcy i inżynierowie. Podczas sezonu 2019/2020 CITY SHAPER drużyny wybrały i rozwiązały w swoim PROJEKCIE BADAWCZYM prawdziwy światowy problem projektowania miast. Wykorzystując zestawy LEGO MINDSTORMS® zbudowali, przetestowali i zaprogramowali autonomicznego robota który rozwiązywał misje podczas ROBOT GAME.
Drużyna Brave Wolves rozwija swoje umiejętności pod opieką Pana Artura Kukuryka.
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych zawodach!!!
CZTERECH LAUREATÓW VIII EDYCJI KONKURSU LITERACKIEGO ARCHIDIECEZJALNEGO
LUDZIE LISTY PISZĄ...
UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WILCZOPOLU TEŻ ...
I TO Z SUKCESAMI...
CZTERECH LAUREATÓW VIII EDYCJI KONKURSU LITERACKIEGO ARCHIDIECEZJALNEGO
WYŚLIJ ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
Uczniowie naszej szkoły po raz ósmy wzięli udział w konkursie literackim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 30 imienia Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie: Wyślij życzenia na Święta Bożego Narodzenia.
Archidiecezjalna komisja konkursowa powołana przez organizatora zauważyła i nagrodziła prace literackie napisane przez 4 uczniów naszej szkoły: Darię Stasiak i Gabrielę Bezkorowajnę z klasy VI oraz Natalię Bolibok i Szymona Kośkiewicza z klasy VII.
Uczniowie nagrodzeni w konkursie archidiecezjalnym w dniu 10 grudnia wyjechali na Galę Laureatów dzięki uprzejmości rodziców Darii Stasiak i Gabrysi Bezkorowajny. Bardzo dziękujemy Tatusiom dziewczynek nie tylko za bezpieczne dowiezienie nas na miejsce, ale za udział w uroczystości i wspólne dzielenie radości z sukcesów.
- Daria Stasiak otrzymała 1 miejsce w Archidiecezji Lubelskiej w konkursie literackim w kategorii klas IV-VI,
- Gabriela Bezkorowajna otrzymała 2 miejsce w tej samej kategorii
- Natalia Bolibok i Szymon Kośkiewicz zajęli zaś miejsce trzecie w kategorii klas VII-VIII.
Gratulujemy laureatom.
Przedmiotem konkursu był list w którym należało rozwinąć myśl Świętego Jana Pawła II: "Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym..."
List Darii skierowany do siostry, która wyjechała za granicę, został nagrodzony za podjętą próbę znalezienia Iskierki Bożej w ponadprzeciętnej osobowości siostry i bardzo dojrzałe poprowadzenie porównania czasów Chrystusa i współczesności.
List Gabrysi Bezkorowajny do Sary, został nagrodzony za wspaniale ukazaną rolę chrześcijańskiego powołania człowieka, jego wyjątkowości i niepowtarzalności oraz za młodzieńczą odwagę dawania świadectwa na temat religijnego wymiaru Świąt Bożego Narodzenia.
List Natalii Bolibok – adresowany do Cioci Beatki, która sprawuje opiekę nad dorosłą niepełnosprawną córką Karolcią, stanowi rodzaj hołdu i uznania dla bezinteresownego poświęcenia się dla innych.
Szymon Kośkiewicz zaś napisał bardzo osobisty list do Babci w którym opisuje jak w jego rodzinie realizowany jest plan Bożego powołania. Szymuś dziękujemy Ci za ciepłe słowa skierowane pod adresem naszej szkoły, którą uważasz za jedną z lepszych w okolicy.
Cieszymy się z tegorocznych sukcesów uczniów biorących udział w konkursie. Gabrysia, Daria i Szymon zostali nagrodzeni w konkursie archidiecezjalnym bożonarodzeniowym po raz pierwszy, Natalka zaś została doceniona po raz drugi.
Gratulujemy zwycięzcom i już myślimy o przyszłorocznej 9 edycji konkursu.
I miejsce Kamili Bielak na Mistrzostwach Szkół Województwa Lubelskiego 2019
- 3
Dnia 4 grudnia 2019 w hali sportowej MOSiR w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Szkół Województwa Lubelskiego 2019 w pływaniu. Nasza Kamila po raz kolejny pokonała swoje rywalki w stylu klasycznym na 50 m.
Kamilko gratulujemy wspaniałego sukcesu i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Jesteśmy dumni. Po raz pierwszy na tablicy zwycięzców w tej dyscyplinie pojawiła się nazwa naszej szkoły: SP WILCZOPOLE
Dziękujemy!!!
Podziękowania od Pana Prezydenta Adrzeja Dudy
- 2
W ostatnich dniach do kancelarii naszej szkoły dostarczono wyjątkową paczkę, której nadawcą była Kancelaria Prezydenta RP. Po jej otworzeniu okazało się, że jest to pismo skierowane do naszej szkoły z własnoręcznym podpisem naszego Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Na to wyróżnienie zapracowały nasze panie z oddziałów przedszkolnych ze swoimi dziećmi. Przez cały ubiegły rok szkolny były incjatorkami wielu przedsięwzięć w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", upamiętniającego setną rocznicę odzyskania niepodległości. Od Pana Prezydenta otrzymaliśmy również flagę Rzeczpospolitej Polskiej.
Dziękujemy Panie Prezydencie !!!
Escape room na języku polskim
Na jednej z lekcji języka polskiego ...
4...kilka minut po godzinie ósmej, szósta klasa wyruszyła na pomoc uwięzionej Earwenie. Nie było łatwo, żeby uwolnić królową elfów, trzeba było doskonale znać gramatykę. Zadania nie ułatwiał fakt, że zaszyfrowane polecenia poukrywane były w przedziwnych miejscach. Uczniowie sprawdzili nawet kosz na śmieci, ale szczęśliwie był pusty😊 Nad poprawnością odpowiedzi czuwał wysłannik elfów, który dysponował cyframi do kodu. Cyfry, odpowiednio ułożone, otwierały kłódkę i Earwena mogła być wolna.
Nowość w bibliotece szkolnej - komiks Chleb wolnościowy
Biblioteka wzbogaciła się o bardzo wartościową pozycję historyczną: Chleb wolnościowy. Autor Paweł Piechnik przybliża historię niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady na Majdanku. Komiks opiera się na fragmentach relacji i wspomnień byłych jego więźniów, co podkreśla wiarygodność przekazu.
Bardzo dziękujemy Państwowemu Muzeum na Majdanku za przekazanie szkole tak wartościowej książki, która inspiruje zarówno uczniów jak i nauczycieli do poznania obozu i losów jego więźniów.
Ogródki Klasowe
W ramach Programu dla szkół uczniowie klasy IV i V założyli ogródki klasowe, których celem było:
1. Popularyzacja wiedzy o zdrowym odżywianiu poprzez uprawianie warzyw i wykorzystywanie ich w prawidłowo zbilansowanej diecie.
2. Poznanie sposobów uprawy warzyw w warunkach szkolnych.
3. Poznanie pochodzenia uprawianych roślin i możliwości ich uprawy w doniczkach.
4. Poznanie warunków koniecznych do wzrostu warzyw.
5. Obserwacja wzrostu warzyw. Rozwijanie umiejętności opisywania obserwacji i prowadzenia notatek.
Uczniowie otrzymali wszystkie niezbędne pomoce i ochoczo ruszyli do pracy. Po otrzymaniu doniczek z ziemią każdy uczeń zasiał jedno z wybranych roślin: poziomki, bazylia, sałata, koperek, pomidory. Na koniec uczniowie oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili doniczki w klasowym kąciku przyrody. Pozostało oczekiwać pierwszych efektów.
7
Nagłówek
Nagłówek
Nagłówek