• Kolejny sukces naszej uczennicy.

          • Z ogromną radością pragniemy poinformować, że Aleksandra Filipek z klasy II zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Rodzina chroni przed uzależnieniem”.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Podsumowanie akcji: Pomoc dla Ukrainy.


          • Bardzo dziękujemy za włączenie się w zbiórkę „Pomoc dla Ukrainy”.

            Zebraliśmy wiele darów rzeczowych, które zostały rozdysponowane potrzebującym w Bystrzejowicach, PCK, PKP. Wyprawki otrzymali również  nowi koledzy i koleżanki z naszej szkoły. Pomoc wyjechała również do Charkowa.

            Podczas lekcji z doradztwa zawodowego, nasi ósmoklasiści mieli możliwość poznania pracy wolontariusza – posegregowali dary oraz zapakowali je w paczki.

            Dziękujemy całej społeczności za włączenie się w akcję zbiórki. Samorządowi Uczniowskiemu oraz Pani Emilii za pomoc w koordynowaniu zbiórki.

          • KONKURSOWY MARZEC DLA PATRONA SZKOŁY- WIRTUALNA PÓŁKA PRAC PIĘKNYCH

          • Zapraszamy do obejrzenia prac wykonanych w ramach dwóch konkursów  dedykowanych patronowi szkoły błogosławionemu Stefanowi  Wyszyńskiemu:

            1. Ogólnopolski Konkurs literacko-plastyczny: Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem. Hasło XXII edycji: Kobieta i mężczyzna darem dla...

            2.  Konkurs artystyczny o zasięgu krajowym Będziesz miłował - na ścieżkach życia  z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. ABC Społecznej Krucjaty Miłości.

          • DZIEŃ WODY


          • Dnia 21.03.2022 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody, który przypada na 22.03.2022.

            Od 1 września do 31 maja w naszej szkole realizujemy projekt Eko-Szkoła, którego celem jest między innymi nadanie problemowi degradacji środowiska właściwej rangi w odbiorze społecznym oraz wywołanie dyskusji na temat jej skutków dla przyszłych pokoleń. Światowy Dzień Wody został ustanowiony w celu podniesienia świadomości, jak dużą rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą obniżenie jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie poszanowania wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona.

            O tym jak ważna jest woda, przypomnieli sobie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Uczniowie klasy IV oglądali film przedstawiający w jak prosty sposób możemy oszczędzać wodę. 

            Klasa VIII wykonała doświadczenia doświadczenia:

            1. Czy woda łamie i przesuwa przedmioty?

            2. Czy woda chowa i przesuwa przedmioty?

            3. Jak zanurzyć papier  w wodzie i nie zmoczyć go?

            4. Właściwości wody.

            Uczniowie klasy VI przygotowali ulotki, zachęcające do oszczędzania wody podczas prostych czynności domowych, które wręczali  uczniom i nauczycielom podczas przerw.

            Tego dnia większość uczniów ubrała się na niebiesko.

          • Pomoc dla Ukrainy - zbiórka

          • Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłaszają zbiórkę potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. 

            Pierwsze dary zebrane w naszej szkole zostały już odwiezione do punktów zbiórek w Lublinie. 

            W segregowanie przyniesionych darów włączają się nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły!

            Nadal zbieramy:

            - środki higieniczne i kosmetyki (proszek do prania, kapsułki, płyny do płukania, artykuły higieniczne dla kobiet i dzieci - pasty do zębów, szczoteczki do zębów, żele do kąpieli, szampony, pieluchy itp.),

            - artykuły papiernicze, kolorowanki, kredki, flamastry,

            - żywność długoterminową np. makarony, kasze, mąka, cukier, konserwy, zupki chińskie,

            - wodę mineralną (najlepiej w zgrzewkach),  soki itp.

            - dla najmłodszych - mleko w proszku, słoiczki, kaszki, musy do picia, słodycze.

             

            Produkty prosimy pozostawiać przy wejściu do szkoły. Wolontariusze będą segregować i pakować dary, a następnie przekazywać je potrzebującym. 

                      Z góry dziękujemy za wszelką pomoc!

          • Bal karnawałowy w oddziałach przedszkolnych.

          • 08 lutego w Oddziałach Przedszkolnych odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek.  W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, postacie
            z Krainy Lodu, rycerzy, strażaka, Spider-Mana, tygryska, pszczółkę ,…  nie sposób zliczyć
            i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci oraz Panie było bardzo trudno.

            Podczas balu były “tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy” i wiele innych atrakcji. Jednym słowem zabawa na 102!!!.. W salach czekał na dzieci słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców Szkoły. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Na koniec imprezy każde dziecko otrzymało symboliczny drobiazg za udział w balu. Jesteśmy bardzo wdzięczni Radzie Rodziców, za ufundowanie dzieciom słodkiego poczęstunku, drobnych nagród a także za przygotowanie popcornu dla dzieci w tym dniu.

          • Moi Dziadkowie Super Bohaterowie - I miejsce Aleksandry Filipek z kl.II oraz III miejsce Alicji Papierz z kl. II w konkursie gminnym!

          • Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i Dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, bezgranicznie je kochają, a czasami nawet obdarzeni są super mocami.

            I takie super moce posiada Babcia Oleńki Filipek, uczennicy klasy II. Dziewczynka te super moce Babci Halinki, przedstawiła w pracy plastycznej zgłoszonej do konkursu gminnego, w którym została nagrodzona I miejscem w kategorii 6-9 lat.

            Miło nam także przekazać informację, że w konkursie brała udział także Alicja Papierz, uczennica klasy II, która otrzymała III miejsce w konkursie w tej kategorii.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukecesów!

             

            Zachęcamy do odwiedzenia strony facebook Biblioteka - Centrum Kultury Gminy Głusk

            https://www.facebook.com/photo?fbid=6864631533607301&set=pcb.6864748820262239

             

             

          • “Wyczekiwany wyjazd do Zębu”


          • 10 stycznia wyjechaliśmy na  6-cio dniową wycieczkę szkolną do Zębu. To już dziewiąty raz w historii naszej szkoły. W poniedziałek rano pod szkołą czekał na nas autokar. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani. Zajęliśmy swoje miejsca i po sprawdzeniu listy obecności  ruszyliśmy w drogę. 

            Podróż trwała prawie dziewięć godzin. Zaraz po przyjeździe zajęliśmy przydzielone nam pokoje, które zgodnie z tradycją nazwaliśmy, a następnie zeszliśmy na kolację. Później podzieliliśmy się na dwie grupy wg umiejętności jazdy na nartach. Wśród nas były osoby, które kolejny raz były na szkolnym zimowisku, jak również osoby, które dopiero pierwszy raz miały założyć narty. Tego samego dnia wypożyczyliśmy jeszcze sprzęt: buty, narty i kaski.

            Następnego dnia rano zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy na stok. Jeździliśmy cały dzień i  mimo zmęczenia wszyscy świetnie się bawili. Liczna grupa najmłodszych uczestników wyjazdu ćwiczyła umiejętności pod okiem instruktorów. W środę również przedpołudnie spędziliśmy jeżdżąc na nartach lub na snowboardzie. Po pysznym obiedzie pojechaliśmy się relaksować na Termach Chochołowskich. Trzeba było rozluźnić mięśnie po wysiłku. Odbył się też konkurs na najlepszy wiersz o wyjeździe do Zakopanego.

            W czwartek odwiedziliśmy kościół Świętej Anny oraz muzeum Rupieć czyli “od Frani do Anii”, które znajduje się w szkole w Zębie im. Heleny Marusarzówny.  Na pamiątkę dostaliśmy autograf Kamila Stocha , który jest absolwentem tej szkoły, otrzymaliśmy również kalendarze pamiątkowe. Byliśmy również na pizzy. Na sam koniec dnia czekała na nas niespodzianka w postaci kuligu z pochodniami pod Harendę, a widok z góry na Zakopane nocą był naprawdę przepiękny. Część grupy zaawansowanej w tym dniu pojechała szusować na stoku w Białce.

            W przedostatni dzień naszego pobytu po śniadaniu pojechaliśmy do Narodowego Parku Tatrzańskiego. Po krótkiej wycieczce po rezerwacie dojechaliśmy do docelowego punktu tego dnia czyli na Krupówki kupić pamiątki . Później poszliśmy jeszcze na pontony i góralski ślizg. Na narty poszliśmy już po południu i ćwiczyliśmy nasze umiejętności do kolacji. Po kolacji zostały wręczone medale dla wieloletnich uczestników wyjazdu, odbył się też  konkurs wiedzy o wyjeździe, który dostarczył nam wielu emocji.Nie obyło się bez wzruszeń, gdyż klasa VIII przygotowała podziękowania dla opiekunów wycieczki, a w szczególności dla Pani Krystyny Zalewskiej, która jest inicjatorem i kierownikiem wyjazdów do Zębu. To była nasza ostatnia wspólna noc w pensjonacie i opiekunowie przesunęli nam ciszę nocną od godziny 23.00.

            W sobotę rano poszliśmy ostatni raz na stok. Po krótkiej rozgrzewce i kilku zjazdach grupa zaawansowana brała udział w konkursie -  slalom na czas. Najmłodsza grupa mogła już sama próbować swoich sił na stoku. Przed południem oddaliśmy sprzęt, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i odebraliśmy dyplomy. Później spakowaliśmy swoje rzeczy, zjedliśmy obiad  i o godzinie 14.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wszyscy wróciliśmy cali i zdrowi z wyjazdu, choć było nam szkoda opuszczać Ząb.

            Gabriela Bezkorowajna z klasy VIII

          • Pierwsze trzy dni pobytu w naszym ukochanym Zębie


          • Pierwsze trzy dni wycieczki do Zębu koło Zakopanego za narciarzami.

            Oprócz codziennych zjazdów i treningu przyszedł czas na relaks w Termach Chochołowskich. 

            Góry przywitały Wilczopole wspaniałą pogodą. Warunki do zjazdów wymarzone. 

            Dzieje się dzieje.....

             

          • Nagrody Wójta Gminy Głusk 2021


          • 29 grudnia 2021r. odbyła się sesja Rady Gminy Głusk podczas, której Pan Wójt Gminy Głusk wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Sylwią Jurek dokonali wręczenia nagród dla uczniów i nauczycieli z naszej gminy. 

            Wśród nagrodzonych było czterech uczniów naszej szkoły. Wszystkich przyznanych nagród było siedem. Nagrody przyznane zostały, zgodnie z regulaminem, za dokonane osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021.

            Nagrodzeni przez Pana Wójta Gminy Głusk to:

            Mateusz Hamerla - laureat  w konkursie kuratoryjnym z języka angielskiego i miał średnią ocen 5,43

            Szymon Kośkiewicz - laureat konkursu historycznego ze średnią ocen na koniec ósmej klasy 4,9

            Mikołaj Bogusz -  finalista konkursu matematycznego i średnią ocen na koniec ósmej klasy 5,5 (Przypomnijmy, że w roku szkolnym 2019/2020 Mikołaj również otrzymał nagrodę za uzyskanie tytułu laureata konkursu kuratoryjnego z historii! )

            Karol Jagieło - finalista konkursu historycznego i średnią ocen na koniec klasy ósmej 5,16

            Wśród nauczycieli, nagrodę Pana Wójta w tym roku otrzymała nasza Pani Dyrektor Alicja Cioczek!

            Serdecznie gratulujemy Nagrodzonym!

            Już niedługo przyznawane będą nagrody najlepszym sportowcom i tancerzom z naszej gminy. Wśród nich też mamy  kilku kandydatów do nagród!

             

             

             

      • Ogródki Klasowe

      • W ramach Programu dla szkół uczniowie klasy IV i V założyli ogródki klasowe, których celem było: 

        1. Popularyzacja wiedzy o zdrowym odżywianiu poprzez uprawianie warzyw i wykorzystywanie ich w prawidłowo zbilansowanej diecie.

        2. Poznanie sposobów uprawy warzyw w warunkach szkolnych.

        3. Poznanie pochodzenia uprawianych roślin i możliwości ich uprawy w doniczkach.

        4. Poznanie warunków koniecznych do wzrostu warzyw.

        5. Obserwacja wzrostu warzyw. Rozwijanie umiejętności opisywania obserwacji i prowadzenia notatek.

        Uczniowie otrzymali wszystkie niezbędne pomoce i ochoczo ruszyli do pracy. Po otrzymaniu doniczek z ziemią każdy uczeń zasiał jedno z wybranych roślin: poziomki, bazylia, sałata, koperek, pomidory. Na koniec uczniowie oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili doniczki w klasowym kąciku przyrody. Pozostało oczekiwać pierwszych efektów. 

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.