- Projekt EFEKTYWNE NAUCZANIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO W GMINIE GŁUSK
- KARIERA BEZ BARIER 2024
- RZĄDOWY PROGRAM RAZEM BEZPIECZNIEJ 2024
- Projekt „Wdrożenie programów rozwojowych w szkołach podstawowych Gminy Głusk” Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet X Lepsza edukacja, Działanie 10.3
- Projekt Powstańczy Patrol - żywe lekcje historii dla młodzieży z województwa lubelskiego
- Międzynarodowa wymiana w ramach programu Rodzina Polonijna 2023
- Projekt Mikołaj Kopernik - historie mniej oczywiste - edukacyjne podchody dla dzieci z województwa lubelskiego
- Program Rządowy Aktywna Tablica– edycja 2023
- „Szkoła Edukacji Centrum Dobrego Wychowania 2022 – szkoły budują społeczeństwo partycypacyjne”,
- LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 2022/2023
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w latach 2021-2025
- WIELOLETNI RZĄDOWY PROGRAM „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” NA LATA 2019–2023
- PRZYGODA Z PRZEDSZKOLEM RPLU.12.01.00-06-0039/17
- Infrastruktura przedszkolna na terenie Gminy Głusk
- EDUKACJA W GMINIE GŁUSK RPLU.12.06.00-06-0015/17
- Funkcjonowanie Świetlic Środowiskowo-Terapeutycznych
KARIERA BEZ BARIER 2024
Szkoła w Wilczopolu Kolonii to miejsce pełne troski o uczniów. Jesteśmy jedną z nielicznych szkół w Polsce biorących udział w projekcie Kariera bez barier adresowanym do uczniów szkół podstawowych. Pełna nazwa projektu to „Poprawa skuteczności procesów kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży (w tym z niepełnosprawnościami) w celu przygotowania do aktywnego uczestnictwa w rynku pracy we współpracy z podmiotami zewnętrznymi”.
W szkole kontynuowane są indywidualne spotkania z doradcą zawodowym a uczniowie pracują na nich metoda bilansu kompetencji odkrywając swoje mocne strony i umiejętności. Uczniowie mieli również okazję poznać pracę prawnika podczas spotkania z przedstawicielami zawodu - członkiem Lubelskiej Izby Adwokackiej, który nie tylko zapoznał uczniów z potencjalną ścieżką edukacyjną oraz wymaganiami stawianymi przed kandydatami na prawników, ale również przybliżył uczniom wiele aspektów prawnych, dotyczących praw i obowiązków młodzieży. Przed nami kolejne działania przygotowujące uczniów do ich dalszych wyborów edukacyjnych. Dzięki programom takim jak Wdrożenie programów rozwojowych w szkołach podstawowych Gminy Głusk” kariera bez barier Instytutu Badań Edukacyjnych oraz programowi Lifelong learning lubelskie zyskaliśmy dodatkowa przestrzeń i fundusze do działania w dziedzinie doradztwa zawodowego.
Zawód kosmetyczka
- 23
Dzień Kobiet w klasach 7 i 8: Warsztaty z Makijażu i Pielęgnacji
Z okazji Dnia Kobiet, nasze uczennice z klas 7 i 8 miały okazję wziąć udział w nietypowym wydarzeniu – warsztatach zawodoznawczych z makijażystką i kosmetyczką. To była niezwykle inspirująca i pouczająca przygoda!
Podczas spotkania dziewczęta miały szansę poznać specyfikę pracy w zawodzie makijażystki i kosmetyczki, a także zdobyć praktyczne porady dotyczące delikatnego makijażu na co dzień, idealnego na szkolne wyjścia. Uczennice dowiedziały się, jak właściwie pielęgnować cerę oraz jakie kosmetyki warto stosować.
Pod okiem doświadczonej instruktorki, dziewczęta krytycznie oceniły swoje kosmetyczki, a następnie przystąpiły do wykonania efektownych makijaży. Atmosfera była pełna radości i kreatywności, co sprawiło, że każda z uczestniczek mogła poczuć się wyjątkowo.
Na zakończenie warsztatów każda dziewczyna otrzymała upominek, który z pewnością będzie przypominał o tym wyjątkowym dniu. Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności i wiedza będą przydatne w przyszłości!
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego niezwykłego wydarzenia! #IBE #Kariera bez barier Projekt Gmina Głusk #HelloBeauty
Kariera bez barier - Konkurs plastyczny
- Z przyjemnością informujemy,że w konkursie na "Hymn szkoły w obrazach" wygrali następujący uczniowie:
- I MIEJSCE - NATALIA PRUSZKOWSKA KLASA V
- II MIEJSCE - ALICJA BARANIUK KLASA II
- III MIEJSCE - ADELA MARKIEWICZ KLASA II
- WYRÓŻNIENIE - KORNELIA SZYKUŁA KLASA III
- GRATULUJEMY:)
Projekt uczniowski "Rozwijamy nasze supermoce"
W gazetce znajdziecie:
- Informacje o naszym patronie, Stefanie Kardynale Wyszyńskim: Przybliżamy jego sylwetkę nie tylko jako duchownego, ale także dziennikarza, polityka i patrioty.
- Kącik literacki: Uczniowie podzielili się swoją kreatywnością, pisząc opowiadania i wiersze.
- Kącik kulinarny: Znajdują się w nim pyszne przepisy na domowe ciasta i desery.
- Kalendarz szkolny: Z ważnymi datami i wydarzeniami.
- Kącik fotograficzny i plastyczny: Prezentujemy zdjęcia i prace artystyczne naszych utalentowanych uczniów.
- Relację z projektu "Kariera bez barier": Opisujemy nasze działania i osiągnięcia.
Kariera bez barier. Świat na talerzu.
- 12
- W ramach projektu Kariera bez barier i projektu edukacyjnego Moje talenty służą innym nasi uczniowie doskonalili i prezentowali swoje talenty kulinarne - cukiernicze. Popołudniami piekli muffinki, babeczki, ciasteczka, pierniki. Były przepyszne. Tak mówili wszyscy, którzy degustowali te pyszności.
Kariera bez barier - film o Stefanie Kardynale Wyszyńskim
Chciałabym opowiedzieć Wam o mojej przygodzie z projektem "Kariera bez barier". W ramach hasła "Rozwijamy swoje supermoce" udało nam się stworzyć film w Minecrafcie o Stefanie Kardynale Wyszyńskim!
Na początku, wspólnie z kolegami z klasy, zastanawialiśmy się, jak pokazać patrona naszej szkoły w ciekawy i nowoczesny sposób. Wpadliśmy na pomysł, aby przenieść jego historię do świata Minecrafta!
Pierwszym krokiem było zebranie informacji o Kardynale Wyszyńskim. Zależało nam na tym, aby pokazać go nie tylko jako ważną postać historyczną, ale również jako młodego człowieka, ucznia, harcerza.
Następnie, pod opieką pani Olgi Krzywickiej, zaczęliśmy pracować nad scenariuszem. Wspólnie wymyślaliśmy dialogi, planowaliśmy sceny i budowaliśmy wirtualny świat w Minecrafcie.
Podzieliliśmy się rolami: Wojtek Sajur został operatorem i nagrywał wszystkie sceny, Stanisław Mrozik wcielił się w rolę Kardynała Wyszyńskiego, Karol Kowalczyk i Michał Olszak grali postaci poboczne, a ja zostałam lektorem.
Do montażu filmu wykorzystaliśmy program CapCut.
Tworzenie filmu w Minecrafcie było niezwykłym doświadczeniem. Nauczyliśmy się pracy w zespole, planowania, kreatywnego rozwiązywania problemów i wykorzystywania nowych technologii.
Zuzanna Kłos
Spotkanie z absolwentem.
28 listopada 2024r. gościliśmy absolwenta Pana Macieja Burzaka, który ukończył naszą szkołę w roku 2014. Pan Maciej opowiadał uczniom klasy ósmej i siódmej na pytania związane ze ścieżką Jego kariery edukacyjnej i zawodowej. Pan Maciej jest absolwentem Wydziału Chemii UMCS w Lublinie. Przygodę z chemią rozpoczą już w naszej szkole biorąc udział w konkursach chemicznych. Aktualnie pracuje w zakładzie związanym z przemysłem chemicznym. Spotkanie dodatkowo było czasem "powrotu" do lat spędzonych w szkole m.in. poprzez prezentację zdjęć klasy Pana Macieja. Przy tej okazji pojawiały się kolejne pytania o najmilsze wspomnienia z lat szkolnych, wydarzenia z życia szkoły, tradycje i inne.
Spotkanie odbyło się w ramach działania „Ścieżki sukcesu – nasza inspiracja - spotkanie z absolwentami" projektu "Kariera bez barier "
Serdecznie dziękujemy panu Maciejowi Burzakowi za poświęcony dla nas czas oraz inspirujące do działania rozmowy.
20