Klasa Ia i Ib ukończyła II moduł w projekcie edukacyjnym wspierającym czytelnictwo „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Uczniowie zapoznali się z książką pt. „Psie troski”, która ma na celu uwrażliwienie dzieci na krzywdę wobec zwierząt. Uczniowie wybrali się do gabinetu weterynaryjnego, gdzie dowiedzieli się jak dbać o swoich milusińskich oraz została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt na rzecz Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami.
"CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”
- 61
Loteria w bibliotece.
- 12
Konkurs
Podróż wirtualna w miejsca związane z patronem szkoły Stefanem Kardynałem Wyszyńskim. Wykorzystanie map Google Earth
Uczniowie klas I-III oraz klasy V w ramach innowacji pedagogicznej: Stefan Kardynał Wyszyński – bliski dzieciom odbyli podróż wirtualną z wykorzystaniem map Google Earth odwiedzając miejsca związane z patronem szkoły.
W trakcie zajęć wyszukiwali te miejsca i za pomocą pinezki zaznaczali je w Google Earth. W ten sposób powstały wirtualne projekty miejsc, które warto odwiedzić. Uczniowie sugerowali, że może być to plan na wakacyjne wyjazdy.
Zapraszam do zapoznania się z projektami- „podpowiadajkami” wakacyjnymi klas: I-III oraz klasy V.
Klasa V proponuje odwiedzenie 27 miejsc związanych z patronem szkoły; klasa III wyszukała 19 takich miejsc, klasa II odbyła wirtualną podróż do 20 miejsc „prymasowskich”, klasa 1a – zaprasza do 17 zaś klasa 1b do 16 miejsc związanych ze Stefanem Kardynałem Wyszyńskim.
Przyjemnej wirtualnej podróży ( najlepiej z wykorzystaniem pokazu slajdów)
Oto linki do projektów:
Klasa 1a:
https://earth.google.com/earth/d/1UsJhCwoRGnI243jtMyyMr3jm-QrKgbeU?usp=sharing
Klasa 1b:
https://earth.google.com/earth/d/1vWbgquymcsMJJ6mNct6QYvMHiCPEywp0?usp=sharing
Klasa 2
https://earth.google.com/earth/d/1Qz0X2mQFRUZ4lRZ_pt0cciC-TJElKo4z?usp=sharing
Klasa 3:
https://earth.google.com/earth/d/1e323HWuHbw2sqdVJD9SBFbfLTzJ2HLb6?usp=sharing
Klasa 5
https://earth.google.com/earth/d/19XXOeBebuhtLcxAP0rG_HdNIjfrtra5-?usp=sharing
Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Piosenki Europejskiej
- 13
30 kwietnia reprezentacja artystów z naszej szkoły:
Magdalena Grzanka z klasy 7, Gabriela Dzierżak z klasy 5, Olivia Puchalska i Aleksandra Wetoszka z klasy 5, Zuzanna Kłos (klasa 6) i Klaudia Spryszak klasa 8, Hanna Slavik z klasy 4 oraz Antoni Slavik z klasy 4
wzięła udział w Konkursie Piosenki Europejskiej zorganizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce. Współorganizatorką konkursu była Pani Katarzyna Godyńska nauczycielka języka niemieckiego w naszej szkole oraz w szkole w Kalinówce.
Konkurs liczył ponad 39 uczestników, którzy wykonywali utwory głównie w języku niemieckim, angielskim, a także słowackim i francuskim. Jury miało bardzo trudne zadanie. Zostały wyłonione dwa miejsca pierwsze, dwa drugie , dwa trzecie i jedno wyróżnienie.
Wśród laureatów nie zabrakło naszych uczniów:
Magdalena Grzanka z klasy siódmej zajęła miejsce I w konkursie wykonując utwór w języku niemieckim natomiast Hania Slavik z klasy czwartej zajęła miejsce II wykonując utwór w języku francuskim.
Gratulujemy nagrodzonym wielkiego sukcesu!
Wszystkim naszym artystom dziękujemy za trud i zaangażowanie w przygotowaniu do konkursu. Było to trudne wyzwanie. Dziękujemy za tak liczne reprezentowanie naszej szkoły, które zostanie dodatkowo nagordzone oceną:)
Zachęcamy do udziału i sukcesów w kolejnej edycji tego konkursu !
Dziękujemy Nauczycielom Szkoły w Kalinówce za organizację i zaproszenie do udziału w drugiej edycji Konkursu Piosenki Europejskiej.
Akademia z okazji 233 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- 66
W poniedzialek 29 kwietnia odbyła się wspaniała akademia w wykonaniu klasy drugiej i trzeciej pod opieką Pani Czesławy Masłowskiej oraz Pani Marty Kołodziej. Uczniowie wcielając się w postacie historyczne, recytując i śpiewając przedstawili całej społeczności szkoły okoliczności uchwalenia Konstytucji w Polsce, która była drugim takim dokumentem na świecie a pierwszym w Europie. Nie zabrakło Poloneza 3 Maja w wykonaniu klasy trzeciej oraz pięknego tańca z szarfami w kolorach flagi w wykonaniu uczniów z klasy drugiej.
Serdecznie dziękujemy Paniom Wychowawczyniom oraz uczniom klasy drugiej i trzeciej za pracę i trud włożony w przygotowanie tej pięknej Akademii.
Laureaci konkursów matematycznych
W przeciągu kilku miesięcy odbyły się w naszej szkole trzy konkursy matematyczne: Ogólnopolski "Alfik matematyczny" oraz "Orzeł matematyczny" oraz Międzynarodowy "Kangur matematyczny" (czekamy jeszcze na rozstrzygnięcie). Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w wyżej wymienionych konkursach za ich wyjątkowe zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowania do kokursów. Wykazaliście się nie tylko ogromną wiedzą matematyczną, ale także zdolnościami logicznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów. Wasze osiągnięcia są nie tylko powodem do dumy dla Was samych, ale także dla całej społeczności szkolnej. Życzymy Wam dalszych sukcesów i nieustającego zapału w poznawaniu tajników matematyki!
A oto uczniowie z najlepszymi wynikami:
"Alfik matematyczny"
Natalia Arasim kl. II uzyskała najlepszy wynik w klasach drugich w kraju
Szymon Samborski kl. III uzyskał najlepszy wynik w klasach trzecich w kraju
Filip Bolibok kl. VI uzyskał najlepszy wynik w klasach szóstych w kraju
"Orzeł matematyczny"
Maciej Dąbek kl. IV laureat, 8 miejsce w kraju
Szymon Grela kl. IV laureat, 18 miejsce w kraju
Oliwier Skrzyński kl. IV laureat, 18 miejsce w kraju
Antoni Slavik kl. IV laureat, 18 miejsce w kraju
Wojciech Sałatka kl. IV laureat, 22 miejsce w kraju
Franciszek Szkołut kl. IV laureat, 22 miejsce w krajuMateusz Grela kl. V laureat, 23 miejsce w kraju
Serdeczne Gratulacje !!!!!!
Mam Talent 2024
- 102
25 kwietnia 2024 roku odbyła się druga edycja szkolnego konkursu "Mam Talent". Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, który zadbał także o nagrody dla laureatów. W konkursie wzięło udział ponad pięćdzięsięciu uczniów z klas I-VII. Publiczność mogła podziwiać różne formy taneczne od baletu po taniec nowoczesny i akrobatykę. Poza tym prezentowano sztuki walki, talenty recytatorskie i muzyczne, można było podziwiać konstrukcje z klocków lego, obrazy oraz maskotki z włóczki. Powołano zespół sędziowski w składzie: P. Wicedyrektor Alicja Cioczek, P. Jolanta Sawicka, P. Olga Krzywicka i zastępca przewodniczącego SU Kalina Krzywicka.
Wyniki:
I miejsce - Kornelia Szykuła
II miejsce - Lena Bochen
III miejsce - Lila Kasprzak
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku:)
Szczególne podziękowania kierujemy do Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Ani Karczmarskiej oraz Kalinki Krzywickiej i Misi Bolibok za "ogarnięcie" tak wielkiego wydarzenia.
"Eko-Ziemia"
W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy VII w ramach realizacji projektu "Ekoszkoła' przygotowali na kółku biologicznym model Ziemi, który wykonali z plastikowych butelek oraz papieru. Świętując w ten sposób Dzień Ziemi, uczniowie przypomnieli sobie o naszej wspólnej odpowiedzialności za piękną planetę, na której wszyscy żyjemy. Tworzenie modelu Ziemi z butelek plastikowych to nie tylko kreatywna zabawa, ale także działanie, które podkreśla ważność recyklingu i dbałości o środowisko. Dzięki temu projektowi uczniowie rozwinęli różnorodne umiejętności i stali się aktywnymi obrońcami naszej planety.
Zajęcia psychologiczne - 2023/2024
Co dzieje się na zajęciach z psychologiem? Zobaczcie sami! :)
10
Bezpieczne Lubelskie
- 65
4 kwietnia 2024r. gościliśmy w naszej szkole Panią Renatę Bielecką Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ODTJ Lublin w ramach akcji BEZPIECZNE LUBELSKIE - wspólnej inicjatywy lubelskich WORD'ów, Wojewódzkiej Rady BRD oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego mającej na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Pani Dyrektor omówiła zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Uczniowie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące bezpieczeństwa. Wykazali się dobrą znajomością przepisów.
Przybyli goście wyposażyli wszystkich naszych uczniów - od przedszkola do klasy ósmej w kolrowe odblaski. Dodatkowo szoła otrzymała miasteczko drogowe oraz odblaskowego węża.
Serdecznie dziękujemy za realizację akcji Bezpieczne Lubelskie w naszej szkole.
Zajęcia rozwijające kreatywność uczniów.
Koło zainteresowań - wykorzystanie sprzętu z Laboratoriów Przyszłości
14
Warsztaty ornitologiczne
- 16
Warsztaty ornitologiczne 08.04.2024 uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych prowadzonych przez panią Annę Floryszek i pana Łukasza Bednarza z Fundacji Ptasie Horyzonty. Razem z państwem przybyły do nas 3 bogatki , kos, pierwiosnek, szczygieł, strzyżyk i rudzik. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, pogłaskać żywe ptaki i posłuchać ich śpiewu. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowali jak się obrączkuje, waży i mierzy ptaki. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.
Kompetencje przyszłości na języku polskim
Czasem wielkie dzieła można streścić w dwie minuty:) I niech Was nie zmyli,że to prosta rysowanka. Żeby powstało takie dzieło trzeba dokonać przekładu intersemiotycznego, przełamać opory przed myśleniem wizualnym oraz uruchomić krytyczne myślenie. O wykorzystaniu TIK chyba nie muszę wspominać:)
Autor - Anna Karczmarska
"Powstańczy Patrol - żywe lekcje historii dla młodzieży z województwa lubelskiego"
- 45
W dniu 13 marca 2024 roku grupa uczniów z klas 6,7 i 8 miała okazję uczestniczyć w warsztatach patriotycznych "Powstańczy Patrol - żywe lekcje historii dla młodzieży z województwa lubelskiego" w Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym.
W ramach warsztatów uczniowie wykonywali kreatywne zadania dotyczące powstania styczniowego. Miały one na celu pogłębienie wiedzy na temat tego ważnego wydarzenia w historii Polski oraz rozwijanie umiejętności badawczych i analizy historycznej.
Zajęcia w ośrodku w Motyczu były nie tylko doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy historycznej, ale także do rozwijania umiejętności pracy w zespole, analizy źródeł historycznych oraz krytycznego myślenia.
Wydarzenie to z pewnością pozostanie w pamięci uczestników jako wartościowy i pouczający fragment ich edukacji.
Serdecznie dziękujemy Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym
za organizację kolejnych bezpłatnych warsztatów dla uczniów naszej szkoły i jak zawsze owocną współpracę na rzecz !
Ogródki Klasowe
W ramach Programu dla szkół uczniowie klasy IV i V założyli ogródki klasowe, których celem było:
1. Popularyzacja wiedzy o zdrowym odżywianiu poprzez uprawianie warzyw i wykorzystywanie ich w prawidłowo zbilansowanej diecie.
2. Poznanie sposobów uprawy warzyw w warunkach szkolnych.
3. Poznanie pochodzenia uprawianych roślin i możliwości ich uprawy w doniczkach.
4. Poznanie warunków koniecznych do wzrostu warzyw.
5. Obserwacja wzrostu warzyw. Rozwijanie umiejętności opisywania obserwacji i prowadzenia notatek.
Uczniowie otrzymali wszystkie niezbędne pomoce i ochoczo ruszyli do pracy. Po otrzymaniu doniczek z ziemią każdy uczeń zasiał jedno z wybranych roślin: poziomki, bazylia, sałata, koperek, pomidory. Na koniec uczniowie oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili doniczki w klasowym kąciku przyrody. Pozostało oczekiwać pierwszych efektów.
7
Nagłówek
Nagłówek
Nagłówek