• WARSZTATY WIELKANOCNE

• Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, który jest wyczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. W naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.
            Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy rodziców dzieci ze wszystkich grup z naszego przedszkola na warsztaty plastyczne o tematyce Świąt Wielkanocy. Uczestnicy podczas wspólnej zabawy mogli przyozdobić pisanki, palmy i zrobić świąteczny stroik w szkle.
            Dzięki warsztatom dzieci mogły wspólnie z rodzicami cieszyć się efektami swojej twórczej pracy. Był to czas na spędzenie ze sobą kilku chwil i zacieśnienie relacji rodzinnych oraz wychowawczych. Ten dzień minął pod znakiem wspólnej zabawy i miłej atmosfery, co doskonale wpasowuje się w świąteczny klimat.
            Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

• Kangur Matematyczny 2024

• 21 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Konkurs ten od lat cieszy się dużym uznaniem wśród miłośników matematyki na całym świecie. Jest to wyjątkowa okazja dla uczniów, by zmierzyć się z nietypowymi i ciekawymi zadaniami matematycznymi, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności logicznego myślenia oraz kreatywności. Niezależnie od tego, czy ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z matematyką, czy też już posiada zaawansowane umiejętności, Kangur oferuje zadania dostosowane do różnych poziomów trudności, co sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Uczniowie z różnych klas naszej szkoły, począwszy od najmłodszych aż po starsze roczniki, wzięli udział w tej emocjonującej rywalizacji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i zaangażowania oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce matematyki!

• AKTYWNA TABLICA 2023

• Dzięki dotacji uzyskanej z programu rządowego Aktywna Tablica nasi uczniowie mogą poznawać nowoczesne technologie i przyswajać wiedzę w niestandardowy sposób:) Więcej szczegółów w zakladce projekty.

• Ia poznaje zmysły:)

• W minionym tygodniu klasa Ia poznawała zmysły. Uczniowie poznali pięć zmysłów: wzrok, słuch, dotyk, węch, smak. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły na stymulowanie pamięci słuchowej, skupieniu wzroku na szukaniu określonych przedmiotów oraz odgadywaniu różnych zapachów i smaków.

• Afryka od kuchni

• Maroko

• Nowa galeria Maroko została dodana do albumu fotograficznego

W poniedziałkowy poranek naszą szkołę odwiedził podróżnik pan Marek. Opowiadał nam o swojej podróży do Maroka. Dzięki ciekawej  opowieści i prezentacji multimedialnej mogliśmy choć troszkę poznać ten piękny afrykański kraj . Mogliśmy również obejrzeć pamiątki zgromadzone podczas jego podróży. Wszystkim bardzo się podobało. Czekamy na kolejne relacje z podróży.

• Z patronem szkoły zostaję mistrzem pięknego pisania.

• WYSTAWA  WIRTUALNA PRAC PLASTYCZNYCH -

KONKURS KALIGRAFICZNY:

Z PATRONEM SZKOŁY ZOSTAJĘ MISTRZEM PIĘKNEGO PISANIA

Zapraszamy do wirtualnej galerii

wystawa pokonkursowa: Z PATRONEM SZKOŁY ZOSTAJĘ MISTRZEM at emaze Presentation

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych zgłoszonych do konkursu kaligraficznego: Z patronem szkoły zostaję mistrzem pięknego pisania. Konkurs został zorganizowany w ramach prowadzonej innowacji organizacyjno-metodycznej: Stefan Kardynał Wyszyński –  bliski dzieciom.

W konkursie wzięło udział 24 chętnych uczniów.

Wyniki konkursu:

Klasy I-III:

- 1 miejsce: Hanna Czubacka, kl. II

- 2 miejsce: Karolina Mordel, kl. III                                                                                                                          – 3 miejsce: Dominik Stasiak, kl. II

- Wyróżnienie:

Kornelia Szykuła, kl. II oraz Aleksandra Kołodziej, kl. III

Klasy IV-VI:

- 1 miejsce: Karolina Szalast, kl. V

- 2 miejsce: Aleksandra Wetoszka, kl. V

– 3miejsce: Martyna Borowiec   , kl. V

Klasy VII-VIII:

- Wyróżnienie:

Emilia  Misiura, kl. VIII

wystawa pokonkursowa: Z PATRONEM SZKOŁY ZOSTAJĘ MISTRZEM at emaze Presentation

• Warsztaty Zdrowego Odżywiania

• W dniach 19- 20 lutego odbyły się warsztaty edukacyjne zdrowego odżywiania. Warsztaty były realizowane w ramach "Programu dla szkół", którego działania edukacyjne skupiają się na udostępnieniu dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych.

Poprzez połączenie zabawy, aktywności i nauki, pod opieką dietetyka dzieci  mogły wspólnie poznać tajniki zdrowej diety, pochodzenia produktów i niemarnowania żywności oraz gospodarowania odpadami.

Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda cały proces powstawania zdrowego jedzenia, od wyhodowania warzyw i owoców do przygotowania z nich i z produktów mlecznych pysznych przekąsek. Ponieważ od dawna wiadomo, że najwięcej uczymy się doświadczając, chcemy aby dzieci osobiście spróbowały swoich sił w przygotowywaniu prostych i zdrowych potraw, a także samodzielnej uprawy warzyw, owoców i ziół!

• Łańcuszek czytelniczy

W okresie Bożego Narodzenia biblioteka szkolna stała się celem częstych odwiedzin uczniów  biorących  udział w akcji: „Łańcuszek czytelniczy”. Chętni czytelnicy otrzymywali metryczki – ogniwa przeczytanych książek, a po ich wypełnieniu sklejali je i tworzyli łańcuszek.

• Bal karnawałowy 2024

• Nowa galeria Bal karnawałowy 2024 została dodana do albumu fotograficznego

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za poczęstunek, Samorządowi Uczniowskiemu za dekorację, Gronu Pedagogicznemu za opiekę dzienną i wieczorną:) i DJ Adamowi za świetną zabawę.