Zebraliśmy 1317 kuponów, które zostały wymienione na gry oraz zestaw piłek.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję Talenciaki!!!
Katarzyna Godyńska - koordynator akcji
Zebraliśmy 1317 kuponów, które zostały wymienione na gry oraz zestaw piłek.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję Talenciaki!!!
Katarzyna Godyńska - koordynator akcji
Konkurs okazał się wspaniałym przedsięwzięciem, cieszył się ogromnym zainteresowaniem szkolnym i przedszkolnym. Powstały przepiękne prace.
Wszyscy autorzy prac zostali nagrodzeni dzięki wsparciu Rady Rodziców.
Prace konkursowe wystawione były na szkolnym i przedszkolnym korytarzu, dostępne do
obejrzenia dla całej społeczności szkolnej. Niezwykła różnorodność, pomysłowość dzieci i młodzieży
naszego przedszkola i szkoły ucieszyła podopiecznych DPS “Kalina”, dokąd trafiły nasze prace.
Był to kolejny owocny projekt edukacji obywatelskiej we współpracy z „Szkoła Edukacji Centrum
Dobrego Wychowania 2023 – szkoły budują społeczeństwo partycypacyjne”, dofinansowany przez
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, realizowany przez Stowarzyszenie
Centrum Dobrego Wychowania.
.
Koordynatorzy Jolanta Struk, Katarzyna Godyńska, Czesława Masłowska, Agnieszka Dąbek.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z przedsięwziezia pod linkiem poniżej
Z radością informujemy, że w poniedziałek 11 grudnia 2023r. nasza drużyna siatkarzy pod opieką Pani Bożeny Więckowskiej wywalczyła drugie miejsce w gminnych zawodach w piłkę siatkową.
Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne, również w innych dyscyplinach sportowych!!!
We czwartek w naszej szkole odbyła się również zabawa andrzejkowa w ramach zajęć świetlicowych. Dzieci brały udział w licznych grach i zabawach. Odbyła się również zabawa taneczna. Było głośno ale bardzo radośnie. Wszyscy świetnie się bawili .
„Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek".
Albert Einstein
Słowa Alberta Einsteina towarzyszyły nam w środę 29 listopada, kiedy w szkole obchodziliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek to dzień kolorowy i bardzo wesoły. Dzieci, młodzież i dorośli przebrali się w bajkowe stroje, uczestniczyli we wspólnych akcjach i zabawach: maratonie czytelniczym, akcji duży czyta małemu, pokazie mody bajkowej. Kulminacją dnia była bajkowa zabawa andrzejkowa.
Dzień postaci bajkowych był doskonałą okazją do świetnej zabawy, integracji, rozwijania zainteresowań czytelniczych.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie tego wyjątkowego dnia: dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, rodzicom, dzieciom i młodzieży. Szczególne uśmiechy kierujemy do Samorządu Uczniowskiego dziękując za zaangażowanie, kreatywność, pomysłowość, przeprowadzone zabawy, konkursy, a przede wszystkim za młodzieńczą energię.
Do zobaczenia za rok na Święcie Postaci z Bajek.
20 listopada uczniowie klasy 1a i 1b odwiedzili pracownię Mikołaja. Robili pierniczki, ozdoby świąteczne, śpiewali piosenki i budzili śpiącego Mikołaja. Potem wspólnie z Mikołajem bawili się i tańczyli. Teraz z niecierpliwością czekają kiedy Mikołaj przyjedzie do dzieci.
W dniu 22 listopada odbył się w naszej szkole konkurs ALFIK MATEMATYCZNY 2023 organizowany przez JERSZ ŁOWCY TALENTÓW- ogolnopolski organizator konkursow przedmiotowych i Obozów Talentów. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II, III oraz VI. Zadania były na prawdę bardzio trudne, z niecierpliwością czekamy na wyniki.
„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” to hasło XIII edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.
Patrol egzaminacyjny wyruszył poza teren szkoły w celu sprawdzenia jak dorośli radzą sobie z mnożeniem. Uczennice klasy VII Julka i Maja z opiekunem odwiedziły Bank Spółdzielczy, Urząd Gminy Głusk, Urząd Stanu Cywilnego, Samorządowy Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół, Gminny Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz firmy prowadzące działalność w pobliżu szkoły. Napotkani rodzice uczniów naszej szkoły również rozwiązywali test z mnożenia. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tabliczką mnożenia.
Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie i dobry przykład dla dzieci, który motywuje do doskonalenia matematycznej wiedzy.
Z kolei patrol składający się z uczniow klasy VI sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów naszej szkoły, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Okazało się, że mamy bardzo dużo ekspertów tabliczki mnożenia z czego jesteśmy bardzo dumni
AKTYWNA TABLICA 2023
ZAPYTANIE OFERTOWE
na zadanie „Zakup i dostawa sprzętu, nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz narzędzi terapii
w ramach programu Aktywna Tablica”
Zapytanie ofertowe Aktywna Tablica 2023.pdf
Zalacznik nr 1 do zapytania ofertowego.docx
Zalacznik_nr_2_do_zapytania_ofertowego.docx
Zalacznik_nr_3_do_zapytania_ofertowego.docx
Zalacznik_nr_4_do_zapytania_ofertowego.docx
10 listopada ochodziliśmy w naszej szkole Dzień Jeża, który miał na celu zwrócenie uwagi na zmniejszająca się ilość tych chronionych zwierząt oraz poszerzenie wiedzy na temat środowiska naturalnego naszego bohatera jesieni. Uczniowie klasy VII uczestniczący w zajęciach rozwijających zdolności biologiczne przygotowali dla uczniów i nauczycieli ciekawe pytania związane z życiem tych małych organizmów. Za każdą poprawną odpowiedź można było otrzymać soczyste jabłko, dzięki czemu uczniowie klasy VII zadbali również o solidną dawkę witamin dla uczniów i pracowników szkoły.
Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu projektu "Sztuka emocji"!
Dziś rozmawialiśmy o ZASKOCZENIU jako emocji, a także dzieci tworzyły współczesną reprodukcję dzieła Edvarda Muncha "Krzyk".
Chętnych dzieci było bardzo dużo, jednak było również dosyć głośno. Kolejne spotkania planujemy, żeby odbywały się w mniejszej grupie (10-15 osób) by wspólne odkrywanie emocji i sztuki nie niosło ze sobą także bólu głowy ;)
Proszę obejrzeć relację z zajęć w galerii :)
Pozdrawiamy,
p. Edyta i p. Sylwia
W ramach Programu dla szkół uczniowie klasy IV i V założyli ogródki klasowe, których celem było:
1. Popularyzacja wiedzy o zdrowym odżywianiu poprzez uprawianie warzyw i wykorzystywanie ich w prawidłowo zbilansowanej diecie.
2. Poznanie sposobów uprawy warzyw w warunkach szkolnych.
3. Poznanie pochodzenia uprawianych roślin i możliwości ich uprawy w doniczkach.
4. Poznanie warunków koniecznych do wzrostu warzyw.
5. Obserwacja wzrostu warzyw. Rozwijanie umiejętności opisywania obserwacji i prowadzenia notatek.
Uczniowie otrzymali wszystkie niezbędne pomoce i ochoczo ruszyli do pracy. Po otrzymaniu doniczek z ziemią każdy uczeń zasiał jedno z wybranych roślin: poziomki, bazylia, sałata, koperek, pomidory. Na koniec uczniowie oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili doniczki w klasowym kąciku przyrody. Pozostało oczekiwać pierwszych efektów.
Powered by aSc EduPage