• Uniwersytet Dzieci

          • Uczniowie klasy II w ramach Uniwersytetu Dzieci sprawdzali jak wspólnie zapracować na sukces.

            Wyzwanie - jajodrom:)

          • Przyłącz się do Klubu Pożeraczy Książek

          • Drodzy Czytelnicy

            Biblioteka szkolna pragnie zaprosić Was do zabawy czytelniczej i udziału w ogólnopolskiej akcji  Klubu Pożeraczy Książek.

            W trakcie zabawy czytelniczej, otrzymacie wyzwania – min.  przeczytacie pięć książek  określonego gatunku,  zrealizujecie  dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będziecie zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia. Zabawa jest wzorowana na kartach lojalnościowych, akcji z 2021 r. „Bilet powrotny do biblioteki”,  a także na zasadach znanych z gier komputerowych.

            Karty lojalnościowe możecie pobierać od poniedziałku w bibliotece szkolnej. O szczegóły pytajcie  bibliotekarza a także poszukujcie na plakatach przy bibliotece szkolnej.

            Nie mówcie, że akcja nie jest dla Was. Weźcie przykład z Czytelników  klasy VII, którzy w piątek wstąpili do klubu.

            Do zobaczenia w bibliotece szkolnej w gronie Pożeraczy Książek.

            Dla odważnych i wstępujących do klubu czeka słodka niespodzianka.

             

          • Poleski Park Narodowy 2023/2024

          • Nowa galeria Poleski Park Narodowy 2023/2024 została dodana do albumu fotograficznego

            19 września 2023r. uczniowie naszej szkoły- z kl. Ia, Ib, II, III oraz IV i V  wzięli udział w warsztatach edukacyjnych na Polesiu.                                              

            Wraz z opiekunami: p. K. Zalewską, p. Cz. Masłowską, p. B. Sławińską,  p. E. Godulą, wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 7.00.                                       

            Nasza wycieczka składała się z trzech etapów. Najpierw dotarliśmy do Krainy Rumianku- wioski, gdzie mogliśmy doświadczyć jak żyli i pracowali nasi przodkowie. Po śniadaniu, wzięliśmy udział w warsztatach z ceramiki.          Ugniataliśmy, wałkowaliśmy i uczyliśmy się lepić z gliny naczynia, zwierzątka  i wszystko to, co nam podpowiedziała wyobraźnia. Ulepione przez nas cudeńka mogliśmy zabrać ze sobą do domu.                              Po zakończeniu zajęć czekał na nas plac zabaw z huśtawkami, karuzelami i zjeżdżalniami. W tym miejscu wszyscy bawiliśmy się znakomicie.                                                                          

              Drugi etap- to pobyt w Ośrodku Dydaktycznym Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie. Tu, obejrzeliśmy bardzo ciekawy film na temat fauny i flory Poleskiego Parku Narodowego oraz mogliśmy obserwować skupiska maleńkich żółwików w Ośrodku Ochrony Żółwia Błotnego.                                               

            Kolejny – trzeci etap naszej wyprawy- to spacer z przewodnikiem Ścieżką Dąb Dominik. Do największej atrakcji tej ścieżki, zarastającego Jeziora Moszne, wędrowaliśmy drogą leśną oraz drewnianymi kładkami. Na powierzchni jeziora unosi się kożuch roślinności nazwany płem bądź spleją.                                                            Na powierzchni pła można spotkać owadożerne rosiczki, kwitnące storczyki  czy żurawinę błotną.  Po drodze mijaliśmy pomnik przyrody- trzystuletniego Dęba Dominika oraz różne typy lasów: grądy, olsze i bory sosnowe.                                                                                                              

             Na koniec organizatorzy wycieczki przygotowali dla nas jeszcze jedną super atrakcję: ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz słodycze i napoje.                                       

            Wycieczka, mimo pochmurnej, a po południu trochę deszczowej aury bardzo nam się udała. Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i w dobrych nastrojach wróciliśmy pod szkołę, gdzie już czekali na nas rodzice.                                           

            Po tej wycieczce wiemy, że pod względem przyrodniczym Polesie to bardzo ciekawy, piękny, niezwykle urokliwy region naszego kraju  i na pewno jeszcze nieraz tu wrócimy.

          • Ogólnopolski program: Biblioteka dobre miejsce dla człowieka.

          • Miło nam poinformować, że nasza biblioteka szkolna bierze udział w całorocznym Ogólnopolskim Programie dla Bibliotek: Biblioteka dobre miejsce dla człowieka.

            Celem programu jest: promocja czytelnictwa; aktywizacja biblioteki; wsparcie pozytywnego wizerunku biblioteki szkolnej jako przyjaznego i bezpiecznego miejsca w szkole oraz racjonalizacja wykorzystania czasu nauczyciela bibliotekarza.

          • Czytamy z sercem

          • Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej: Czytamy z sercem

            Zaczytani z serduchem - od poniedziałku przystępujemy do działania. Będzie się działo!

             

          • Kamishibai 2023

          • Nowa galeria Kamishibai 2023 została dodana do albumu fotograficznego

            Ucznowie klasy IV  na języku polskim poznawali historię teatrzyku kamshibai. Następnie sami stworzyli przedstawienie na podstawie legend o "Piaście" i "O Wandzie co nie chciała Niemca" Pracowali w grupach, a ich zadanie polegałao na tym, żeby własnymi słowam opowiedzieć historię i stworzyć piękne ilustracje do tekstu. Po klku próbach udali się z teatrzykiem do klasy 1a i 1b oraz do grupy Misiów. Wszędzie zostali ciepło przyjęci, a ich przedstawienie nagrodzono gromkimi brawami. Gratulujemy:)

          • Narodowe Czytanie

          • Nowa galeria Narodowe Czytanie została dodana do albumu fotograficznego

            Czternastego wrześna ucznowie klas VI-VIII przygotowali dla społeczności szkolnej krótkie przedstawenie na podstawie biografii Elizy Orzeszkowej. Oprócz cekawostek z życia pisarki, zostały odczytane fragmenty powieści "Nad Niemnem" oraz została  zaśpiewana jedna z popularniejszych pieśni z książki "Ty pójdziesz górą..." Piosenkę wykonali na żywo Anna Karczmarska i Wojtek Czubacki. Gratulujemy:)

          • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

          • W poniedziałek 4 września 2023r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024!

            Harmonogram uroczystości

            8.00 Zbiórka społeczności szkolnej na placu, następnie przemarsz klasami za Sztandarem szkoły do kościoła (przypadku niekorzystnej pogody spotykamy się już w kościele)

            8.15 Msza Święta w intencji Dzieci i Młodzieży oraz nowego roku szkolnego i poświęcenie plecaków. Zabieramy je ze sobą w szczególności uczniowie klasy pierwszej !

            9.15 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego zgodnie z ceremoniałem w sali gimnastycznej szkoły.

            9.30 Spotkania uczniów z wychowawcami w klasach. 


            Nie zapominamy o tym, że w tak ważnym dniu obowiązuje wszystkich uczniów strój galowy!

            Zgodnie ze Statutem strój galowy to: (biała koszula/bluzka z rękawami, czarne lub granatowe (bez wzorów) spodnie/spódnica, buty na płaskim obcasie)

            Do zobaczenia 4 września !

          • Informacja o podręcznikach na rok szkolny 2023/2024

          •  Drodzy Rodzice i Uczniowie!

                 Podręczniki i ćwiczenia na rok szkolny 2023/2024 uczniowie otrzymają w szkole w ramach dotacji celowej. We własnym zakresie należy zakupić tylko podręczniki i ćwiczenia do religii oraz pozostałe przybory szkolne.

            Uczniowie klas I – VIII na początku roku szkolnego 2023/2024 otrzymają bezpłatne
            podręczniki i materiały ćwiczeniowe do obowiązkowych zajęć edukacyjnych
            (zgodnie z art.22a Ustawy o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 r. z późn. zm.
            (Dz. U. z 2020 r. poz. 1327 oraz z 2021 r. poz. 4 i 1237)

            WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KATECHEZY 2023/2024

            Podreczniki do katechezy-rok szkolny 2023-2024.doc - do pobrania

          • WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2023

          •  

            Wyniki egzaminu ósmoklasisty  2023

            Z radością i dumą przedstawiamy wyniki egzaminu ósmoklasisty.

            W tym roku najlepszy średni wynik uzyskali uczniowie z języka polskiego 70%, co daje w statystykach ogólnopolskich stanin 6 (wyżej średni). Wynik jest o 1punkt procentowy niższy niż wynik powiatu, natomiast  równy wynikowi gminy, wyższy o 3 punkty procentowe od wyniku województwa, a o 4 punkty procentowe od wyniku kraju.

            Najwyższy  wynik z języka polskiego powyżej 90%  uzyskała Amelia Wetoszka! Gratulujemy!

            Z matematyki klasa ósma osiągnęła średni wynik   57% i jest to również stanin 6 - wyżej średni, wyższy od średniej województwa, kraju  i powiatu. O 4 punkty procentowe niższy niż wynik naszej gminy.  Najwyższy wynik z matematyki uzyskała Martyna Tylec (96%) popełniając tylko jeden błąd! Do najlepszych matematyków, którzy napisali również powyżej 90 % należą: Aleksandra Dziadko i Kacper Borowiec. Gratulujemy!

            Średni wynik klasy ósmej z  języka angielskiego to 60% jest to stanin  5 (średni) Wśród wyników z języka angielskiego nie zabrakło wyników bardzo wysokich . Wynik bliski 100% uzyskali następujący uczniowie: Aleksandra Dziadko, Krzysztof Klimek, Szymon Spryszak oraz Amelia Wetoszka

            Najwyższą średnią ze wszystkich trzech części egzaminu ósmoklasisty uzyskała Amelia Wetoszka. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wyników naszej Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego 202/2023!!!

            Szczegółowe wyniki klasy i szkoły znajdują się w załączonej tabeli.

            Zestawienie_wynikow_E8_2023_tabela.docx

            Więcej informacji dotyczących egzaminu ósmoklasisty 2023 można uzyskać na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki:

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacje-o-wynikach-egzaminu-osmoklasisty-2023

            lub Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

            https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/wyniki/

             

            Gratulujemy Naszym Absolwentom 2023 pięknych wyników!!!

      • Ogródki Klasowe

      • W ramach Programu dla szkół uczniowie klasy IV i V założyli ogródki klasowe, których celem było: 

        1. Popularyzacja wiedzy o zdrowym odżywianiu poprzez uprawianie warzyw i wykorzystywanie ich w prawidłowo zbilansowanej diecie.

        2. Poznanie sposobów uprawy warzyw w warunkach szkolnych.

        3. Poznanie pochodzenia uprawianych roślin i możliwości ich uprawy w doniczkach.

        4. Poznanie warunków koniecznych do wzrostu warzyw.

        5. Obserwacja wzrostu warzyw. Rozwijanie umiejętności opisywania obserwacji i prowadzenia notatek.

        Uczniowie otrzymali wszystkie niezbędne pomoce i ochoczo ruszyli do pracy. Po otrzymaniu doniczek z ziemią każdy uczeń zasiał jedno z wybranych roślin: poziomki, bazylia, sałata, koperek, pomidory. Na koniec uczniowie oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili doniczki w klasowym kąciku przyrody. Pozostało oczekiwać pierwszych efektów. 

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.